Audi A4 (B6) benzín - predná náprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Audi A4 (B6) benzín - predná náprava

Príspevok od používateľa lauryl »

Ahojte,

riešim menšiu dilemu - auto pre švagrinú s dvomi deťmi. Keďže jej základné požiadavky sú, aby bolo pekné a aby stálo okolo 4k€, tak som sa horko-ťažko prelúskal väčším počtom návrhov (od Coctavie až po japoncov) čo by to malo byť, až ku konkrétnemu autu t.j. Audi A4 Avant B6 ideálne benzín/plyn.

Do úvahy pripadajú motorizácie 2.0 benzín 96kW prípadne 1.8T 110kW resp 120kW. osobný favorit je ten 2.0 benzín/plyn.

Čo by som ale rád vedel je, že či aj benzínové motorizácie majú "problém" s prednou nápravou resp. či je ich životnosť potenciálne vyššia ako na dieslových motorrizáciach vzhľadom na nižšiu váhu benzínových motorov.


Nájazd by mal byť tak do 250tkm, (možno Automat - tiptronic, ak nebude nejaký vhodný manuál). Prevádza bude tak 70% mesto, preto nechcem TDI a už duplom nie 2,5...

Prípadne je niečo / nejaký konkrétny typ/kód benzínového motora, ktorému sa vyhnúť? Alebo v prípade A/T, je niečo na čo dať pozor pri skúšobnej jazde? Pravidelnosť výmeny oleja sa samozrejme budem snažiť preveriť.

Ďakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Už len kvôli prednej náprave a kvôli tomu že je v tom miesta vzadu ako vo Fabii tak ruky preč...
A za 4000€ to nebude žiadne terno a kludne sa jej môže páčiť ako len chce

Strašne malý rozpočet, ale skôr je pre takú potrebu vhodnejšie MPV, trebárs C-Max, kludne by som doporučil aj starý cukrikový Scénic I 1.6i 16V ktorý kúpi za 2500-3000€ dá sa nájsť aj s AT
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Ivko, mne je to všetko jasné, aj to že rozpočet je malý aj to že za menšie peniaze sa dá kúpiť lepšie a možno spoľahlivejšie auto, ale keď dostane prívlastok "škaredé" tak je mimo hru a iné sa nerieši. Nerozmýšľaj nad tým, proste je to tak. Ona je mladá baba sama bez muža, takže miesto v zadu nejako neriešim. Aby sa do kufra zmestil kočiar s nejakým nákupom a aby neboli drahé a ťažko dostupné karosárske diely ako nárazník a pod...
k-maro
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 13.12.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k-maro »

Za tie prachy radsej b5 cuker a motor AFN.
mx115
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 10.11.2008 15:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mx115 »

Auto to nie je zlé a miesto vzadu je postačujúce nie je to predsa A6, alebo Mondeo a spol. Ale s automatom by som starú vyžitú Audi nechcel ani zadarmo a nie to za 4000€. Tá náprava bude v porovnaní s rozsypaným tiptronicom, nedaj Bože multitronicom len bagateľ. A pochybujem, že v tej cene nájdeš dobrý automat. Hlavne ak to mal nejaký frajer, ktorý obľuboval kickdown. Môj názor je 1.8T na plyn s manuálom s úsmevom na tvári. Kľudne aj 2.4 V6 na plyn s ešte väčším úsmevom na tvári.
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

za tie prachy nekúpiš urcite b+lpg ak hej tak vydojenú kravu.
Nápravy budú vybité na kazdej a ked nie tak tam dal najlacnejsiu za 120€.
1.8t by som nebral ked chce mesto spotreba bude otras 13-15L lpg.
a pre dve deti by som vonkoncom nebral a4 je to krpaté.
multitronicu sa vyhni obluku repas drahšie ako auto.
ber radšej scenic c max, mondeo, stilo, ale blbú octavku
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked si nechce nechať poradiť a musí to byť auto čo sa páči tak treba pritlačiť, ked sa má opáliť tak poriadne = A4 2.5 TDI + AT

Ani nemusíme riešiť či tam je dostaotk miesta alebo nie je, skrátka nie je a nikto ma nepresvedčí o opaku, komfort vzadu NULA, v predu ako tak ale aj to iba v prípade že tým vzadu ktorý tam trpia, budú trpieť ešte viac

Obyčajná falošná premiovka, modla je toiba pre tých čo z nej aj dnes mávajú mokré sny


Teraz ma napadlo Stilo Multiwagon, nič rozumnejšie v kombíku za tie prachy nezoženie, ked sa nepáči poslal by som ju nech si ide vybrať sama, lebo kúpou A4 za 4000€ by šiel ten čo sa snaží pomôcť aj tak len sám proti sebe, lebo za tie groše to bude len šerbel
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

AUDINU do mesta stačí A3, motor 1,6 b. Bezproblemový motor,relativne mala spotreba. 1x ročne servis, tankuje a jazdí.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved trochu čítaj, na začiatku je debata o kombíku
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

IVKO čítal som dobre,A4 combi.Píšem svoj pohlad a názor k 70 percent mesto, 1dospela osoba,2deti, kufor A4 390 L,A3 kufor 370L/ r.v.2000/. Vozenie deti,obchody,praca. Na parkovisku pred hypermarketom sa potom na 3-4 vytačaju von z miesta kvoli velkym vozom/byvam v okresnom meste/ a parkovisko je dost male.V tomto prípade lauryl rozum by mal byť na 1mieste. Pýtal si radu, tak radíim a myslim, že nie od veci.Držím palce a prajem dobrý výber.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za 4000€ mu víde iba prvá generácia A3 , podla katalogu som našiel objem kufra 350l ráta sa vždy po hranu okna respektíve plato.
A4 Avant má objem na danom webe 442l a to zasa po hranu okna.
Ja neviem či potrebuje kombi kvôli kočíku, ale pchať ho do A3 ?
Kolega pchá kočík do Roomstera a musí demontovať dve kolečka aby ho tam dostal
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

k-maro napísal:Za tie prachy radsej b5 cuker a motor AFN.
A také kde rastú? Resp. definuj „cuker”...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

K tomu sa škoda vôbec vyjadrovať, dnes kupovať obstaróžnu A4 B5, ktorej design siaha až k roku 95. To môže vysloviť len človek zaťažený na AUDI, ktorý vlastní daný model a preto sa mu nezdá ako totálne výbehový
lauryl
Príspevky: 338
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Som sa dnes pohol opäť o kúsok ďaľej.

Skúsil som ju presvedčiť aj na to Stilo, Octafku, a pod, ale bezúspešne.

No ale mám ďalšiu variantu, BMW E46 Touring. Možno nejaká 318-ka, alebo 320-ka s LPG.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dalšie auto, kde nie je priestor pre posadku vzadu, respektíve je velmi podobný Fabii až na to že Brambor je o pár cm vzadu širší, ale to je tak na dve veci ked niet kam dať nohy

Octavia to isté mizerný (nevyhovujúci) priestor pre posadku vzadu

Ja by som pani poslal pekne kade lahšie, lebo evidentne má mokré sny ...


A to je presne to o čom tu velmi často píšem, zablokovaný ludia vyberajú autá, ktoré su v mnohom podstatnom doslova podpriemerné a ešte ich vyzdvihujú do nebies...


Stilo má priestoru voči ním na rozdávanie, v Scénicu ktorý som spomenul (chápem že sa každému páčiť nemusí) si človek sedí ako v kresle a decká môžu hrať vzadu nahánačky. Perfektný výhlad na všetky strany, malé vonkajšie rozmery, parádne sa s ním parkuje...
A stále sa dá zohnať luxusný kus za smiešny peniaz, ten náš stál sprostých 1300€. Ten šerbel čo stojí za ním, ktorému nadávame "čmeliak" (Ford Fusion) nestojí ani za deravú bačkoru a od jedu by som ho pustil dolu Váhom. A to má hodnotu tak 3500-4000€, nekomfortné, žere tak 7l benzínu, s vlečkou v pohode 9-10l, originálne repráky hrajú tak mizerne že sa to nedá ani počúvať - čo by tak chcel človek od auta čo nové stálo pár šupov (zo šrotovného)
[img]http://i.imgur.com/uD8L0RJ.jpg[/img]

Ludia čo majú A4 jazdia s nosom hore akože čo majú, pritom ten čo niekedy okúsil Scénic a vidí ako sa "rodinka" povýšenecky vezie v naleštenej A4, tak v tom momente nevie či sa má z nich smiať, alebo plakať preto ako sú komfortom (priestorom) toho auta potrestaný
Naposledy upravil/-a ivko1 v 22.04.2014 23:26, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných