Audi A4 Avant 1.9 tdi Quattro 6 st. manuál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gusepe
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.04.2015 16:41
Zdieľať na Facebook

Audi A4 Avant 1.9 tdi Quattro 6 st. manuál

Príspevok od používateľa gusepe »

zdaravim :) chcel by som sa opitat ci ma niekto skusenosti s timto autom najlepsie by bol majitel :) o motoroch viem ze 1.9 su dobre sam mam jeden ale zaujmalo by ma aka je spotreba u tejto stvorkolky a aj ci su snou neni neake problemy lebo toho sa dost bojim a rocnik 2003 :) za odpovede dakujem :)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Problémy klasické, ktoré prichádzajú pri 13 diesli - turbo, vstreky, spojka+dvojhmota, čerpadlo predná náprava.
Ostávajú ti problémy, ktoré mala aj B5 verzia - viacprvková náprava, ktorá dokáže potešiť. Ak nebúcha a majiteľ ju nedávno menil za LEMFORDER, alebo MEILE, tak máš na chvíľku pokoj.
96kW motor je jedným z vydarenejších. Potrápiť ale môže quattro.
To sú ale veci, s ktorými by si mal rátať pri kúpe. Kľudne si zober so sebou mechanika pri kúpe a hlavne nekupuj z bazára z dovozu, alebo tuzingový kus od chlapca so šiltovkou nabok :).
Ak nájdeš kus od prvého majiteľa, ktorý ho kupoval tu na SVK, poprípade aj dovoz, ale od pána, čo sa o auto príkladne staral, čo si isto všimneš pri obhliadke auta, tak si relatívne v pohode...:)
Ak auto kúpiš do 3k€ a máš ešte raz toľko na prípadný servis(nekupuješ auto z posledných peňazí/na úver), tak je to v pohode a môžeš kľudne spať.
Ak nemáš bubáky na prípadný servis a si myslíš, že teba tieto veci nestretnú, tak si kúp niečo, kde servis nie je až tak nákladný.
To auto stálo cez 1 milión slovenských korún, keď sa kupovalo ako nové. Servis je adekvátny nadobúdacej cene auta.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

toto auto som mal,len nie stvorkolu,keby bola tak ju ani nepredam.mala skoro pol miliona,a vsetko na motore povodne,aj spojka,najvacsi problem je ta yebnuta naprava,toto auto kupit v dobrom stave uz je hadam aj nemozne,jedine od niekoho koho poznas,kazdopadne vezmi k autu mechanika,stastnu ruku pri vybere :2f93:
A4 3.0Tdi 2013 180kw
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Tá náprava potrápi aj v Passate. Je to to isté blato.
V kombinácii s ťažkým dieslovým motorom a s našími super cestami je to fakt problém. Kolegovia aj v jednom aj v druhom to menia dosť často. Ja by som toľko peňazí ľutoval dať za to.
Radšej klasická náprava, ako toto (konfort je niekde inde, ale nie je to pre peňaženku bežného človeka...)
gusepe
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.04.2015 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gusepe »

Velmi vam dakujem za odpovede :) a len ku tej spotrebe by ste nemali neake skusenosti :)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Spotreba by bola to posledné, čo by som riešil.
Ale ak chceš, tak skús naťukať http://www.spritmonitor.de/ a tam si nájdi svoje auto...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

gusepe napísal:... a len ku tej spotrebe by ste nemali neake skusenosti :)
Kolko že ročne natočíš že ťa trápi spotreba ?
Alebo ešte lepšie kolko natočíš mesačne ?
Keby si rátal akože aj 1l navrch tak pri 1000km mesačne je to 10l nafty = celých 12,5€ = normálne prúser

Spritmonitor ti velmi nepomôže, lebo tam vieš zadefinovať do filtra maximálne automat, 4x4 nie. Ale ked pohladáš tak medzi tými autami bude aj 4x4

Som zvedavý čo budeš robiť ak príde porucha za 300-500€ (turbo, predná náprava, dvojhmota...) ked riešiš 10€ sumy
Či uvažuješ systémom že ked kúpiš Audi, tak by sa to nemalo kaziť, lebo Audi je kvalita

PS: len ťa upozornujem že rv2003 znamená že kupuješ 12 ročnú "šopu", ktorá má 400-500tkm natočených len taký fukot. Kamoš mal takú Audinu ale bez 4x4 a pototo sa Webasto a nechci vedieť kolko stojí komplet repas. Neurobíš ho - v zime mrzneš ako bezdomovec pred Lídlom, lebo to vôbec nekúri, radšej pustil auto dalej do sveta
gusepe
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 29.04.2015 16:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gusepe »

no tak kedze si chcem take auto kupit tak riesim aj spotrebu a s tou napravou a turbom pred kupou pocitam :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak rieš aj to kolko na tom najazdíš, lebo takých riešitelov človek zažíva každú chvílu a nakoniec sa zistí že nenatočia ani 1000km mesačne a teda mesačne neprevozia ani 10€ naviac.
Ten rozdiel v tvojom prípade môže byť len 0,5l a teda na 1000km je to rozdiel 6€ má zmysel sa nad tým vôbec zaťažovať ? Zabije niekoho tých 6€ navyše za naftu ?
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Na mojej Audine A6 som riešil teraz prednú nápravu, najazdené 220 tis. km, dovtedy všetko pôvodné. A čo som robil? Prosím pekne 2 čapy a 1 silent. Chybná pravá strana, kde polovička vyletela na obruvník na 18tkach, lebo nechcela zraziť psa, auto je r.v. 2003. Tak je strašne katastrofálna tá predná náprava. Na Passate čo som mal som riešil nápravu možno po 300 tis km, aj to tiež len jedno rameno, už si ani nepamätám, ináč všetko bolo pôvodné a tuhé.
Je veľmi otázne v akom stave a od koho kupuješ auto, v akom stave je tá pôvodná náprava...A že si úplne nadržaný z Audiny Quatro je úplne fajn, len načo riešiš spotrebu, napíšem ti do 7-10 a čo...Ved každý jazdí ináč, každý má v inom stave motor, každý jazdí iné trasy...Bože môj....A len aby si to Quatro vôbec aj s TDi využil...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

zadavatel podla vsetkeho tazko tazko zatazeny na stare audiny a spotrebu....

citacia z temy o inej audine:

"Ja jazdim prevazne tak 70 % mesto a 30 % mimo mesto"

"no to som cital aj ja ale aj to ze ta 95 (akoze benzin) staci len to nema taky vykon (ako 98 co tam ma ist) a neaka spolahlivost motora o tom nieco nevies ci tam neodchadza nieco po neakych kilometroch"

"Velmi vam dakujem za odpovede a len ku tej spotrebe by ste nemali neake skusenosti"


- 4x4 do mesta ti je nanic
- dizel do mesta ti je nanic
- spotreba na A6 nebude nikdy 5L/100km hoci to je 1.9TDI
- spotreba pri tomto aute je to posledne co by ta malo trapit
- najst naozaj zachovaly kus v tomto rocniku z rozumnym najazdom km..........good luck
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

len na okraj, pyta sa na a4, nie na a6.Ale to je jedno,tento rocnik aj a4, aj a6 mal jednoznacne problemy najviac s napravami. A aj vzadu, nie len predna.To quatro urobi tak 0,5 litra vyssiu spotrebu a je spolahlive. Co sa kazi je 100x viac napravy a elektrika,ako cokolvek ine. A dnes najdes uz len vozy, ktore si niekto pomylil s off-roudom a motor vydojeny kompletne na generalku.Suciastky nie su extremne drahe/ale ani zadarmo/. Ak by si nasiel dobry kus, tak je to strasna nahoda a stastie.Tak vela stastia.
spacenight
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.09.2012 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spacenight »

riešiš tu prkotiny,si mysliš že ked budeš mať logo na prednej maske 4kruhy ,že nebudeš nič iné riešiť len spotrebu? hm,vtipálek
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

spacenight
Preto som mu tu napísal aj veci, ktoré riešiť bude.
A že spotreba je to posledné, čo by som na 13 ročnom dieslovom aute, čo nové stálo toľko, ako 3izbový byt v BA, riešil...:)
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

anti audi forum :d :D
A4 3.0Tdi 2013 180kw

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných