Audi A4 - automatická prevodovka Multitronic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

crash10
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:32
Zdieľať na Facebook

Audi A4 - automatická prevodovka Multitronic

Príspevok od používateľa crash10 »

Zdravim chem si nechat poradit mam moznost kupit audi A4 avant 1.9TDI 96kw r.v. 04 s automatickou prevodovkou multitronic no som radsej za manual ale nebranim sa ani automatu teda chcem vediet ci mozem do toho ist ? auto som nasiel u znameho v servise majitel ho tam ma pretoze je nieco s prevodovkou asi ju caka ´´rekonstrukcia´´ :) cize prevodovka by mala byt potom OK.. co vy nato ?neviem nic blizsie o tom len toto ma zaujma.. zatim dakujem za info
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zadať „multitronic” do vyhľadávania si asi neskúšal, že?
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Prevodovka ak je totalne KO, tak investicia vratane demontaze,montaze a oleja je 2.500eur, tak s tym pocitaj. Takze dal som Ti navod, o kolko musi byt auto lacnejsie /MINIMALNE/ ako take iste auta na trhu. Ci chces to kupit za normalny peniaz a vrazit do toho dalsie pengy? Este dolezita vec-ak tam da opravar prevodovky jazdene variatory, prd to vydrzi a coskoro budes platit, ale uz ty !!!
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

este jedna vec-casto sa s tym stretavam, ze ten co chce auto predat, chce co najmenej investovat do opravy automatickej prevodovky. Takymto odpovedam, ze prevodovky nerobim aby vydrzali na chvilu a ak sa im nepaci, mozu ist inde. takze na toto velky pozor. Hlavne dovozci aut to najradsej len tak polepia a sup auto prec... takze ak to chces silou-mocou, tak si potom pytaj zarucny doklad od opravy prevodovky, pretoze ak to niekto odflakol, tak potom mas uz neskor smolu. Tolko rada odo mna.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak hladáš problém,pokojne do toho choď.Je aj iná možnosť,vyhni sa tomu oblúkom a z istotou máš o jeden problém menej.
rangerover876
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 22.01.2009 15:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rangerover876 »

Plne suhlasim s Lubom.
My davame na prevodovku zaruku 2 roky. Ale asi nie kazdy vie ze riadiacej jednotky prevodovky sa da vycitat ako bolo s prevodovkou narabane. Takze vies zistit ci jej niekto nenalozil tak ako nemal.
V kazdom pripade ak ju bude niekto opravovat nemal by mat problem dat zaruku a doklad. Teda v pripade ak pouzije nove diely.
Videl som ako vyzeraju repasovane automaty za 500 eur :38eb:
Range Rover je ako nadherna zena...ale ked sa naserie tak sa nedoplatis.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

crash10 - auto sa neskladá len z prevodovky, nato nezabúdaj, takže po komplexnej diagnostike a ohliadke auta a reálnom vyčíslení investície si rozmysli či pôjdeš do kúpy alebo nie! Hlavne si nepoblázni hlavu značkou Audi, lebo na tú prémiovku aj musíš mať. Good Luck
A ak si analfabet, tak si auto nechaj obzrieť aj u viacerých mechanikov a až potom si sprav názor....
crash10
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa crash10 »

No auto sa nachaza u znameho v servise ktory sa zaobera zvacsa len prevodovkami a motormi.. cize majitel mu ho tam dal aby zrepasoval prevodovku a zda sa mi ze hovoril cenu za to auto 5500€ bez opravy s opravou nejakych 7000€ jedna sa o tu prevodovku..mimochodom na aute boli menene napravy, brzdy ako aj rozvody.. no a teraz ta prevodovka sa robi
lubomt dakujem za radu urcite si mi poradil a budem vsetko okolo toho zistovat tak ako pises!
Dakujem aj ostatnym !
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 avant automaticka prevodovka multitronic

Príspevok od používateľa jurkyLE »

crash10 napísal:Zdravim chem si nechat poradit mam moznost kupit audi A4 avant 1.9TDI 96kw r.v. 04 s automatickou prevodovkou multitronic no som radsej za manual ale nebranim sa ani automatu teda chcem vediet ci mozem do toho ist ? auto som nasiel u znameho v servise majitel ho tam ma pretoze je nieco s prevodovkou asi ju caka ´´rekonstrukcia´´ :) cize prevodovka by mala byt potom OK.. co vy nato ?neviem nic blizsie o tom len toto ma zaujma.. zatim dakujem za info
Ak bude prevodovka po GO v pohode do toho chod, multitronic je v podstate variator s reťazou a je ovela spolahlivejsi ako tiptronic, o uspore paliva nehovoriac....mam multitronic 2.5 TDI rok 2003 a nemal som s tym ziaden problem, samozrejme ze olej som v nom vymenil - pre istotu...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> multitronic je v podstate variator s reťazou a je ovela spolahlivejsi ako tiptronic


ako? coze?
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

mp3turbo napísal:>> multitronic je v podstate variator s reťazou a je ovela spolahlivejsi ako tiptronic


ako? coze?
CITUJEM: V automobiloch sa CVT prevodovky používajú výhradne s benzínovými motormi, nakoľko remeň by bol nadmieru namáhaný vysokým točivým momentom, ktorý produkujú dieselové agregáty. Možno sa ale časom dočkáme aj kombinácie diesel + CVT, pretože Subaru predstavilo svoju CVT “Lineartronic”, kde remeň nahradili reťazou v olejovom kúpeli. Reťaz je schopná preniesť väčší krútiaci moment a má aj menšie trenie. Účinnosť tejto CVT je o 5% vyššia.

odkaz: http://www.zavolantom.eu/2009/12/03/cvt ... revodovka/
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslím, že otázka smerovala na niečo iné...
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa jurkyLE »

cicmanec napísal:Myslím, že otázka smerovala na niečo iné...
v tom pripade bola asi zle polozena..alebo..laicky... lol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Položená bola dobre len ty si ju nepochopil. Takisto ako rozdiel medzi Citovať a Odpovedať...
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

fiiiha, no hlavne ze ste sa tu vy dvaja vyjadrili a vase odpovede ako moderatorov boli fakt vycerpavajuce.. či??? :300f: :300f: :300f:

ako vzdy :zga27:

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných