Audi A4, 2,7 tdi - spotreba, výfuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2016 12:55
Zdieľať na Facebook

Audi A4, 2,7 tdi - spotreba, výfuk

Príspevok od používateľa pik »

Zdravím pred týždňom som kúpil AUDI A4, 2,7 tdi, 190K, 8 stupňový multitronic automat vo výbornom stave a takmer celý čas s orig. servisnou. Auto bolo naozaj po pedantnom majiteľovi vo fullke ALE trápi ma spotreba.

Aj keď jazdím ako víkendový vodič (naozaj ako retard) neklesne pod 9l/100km. Ak jazdím normálne je to v priemere 12l, pri S-ku 13,5 a viac. Proste podľa tabuliek to nedáva zmysel a najľahšou nohou neklesnem pod tých 9 - čo by tam mohlo byť zlé, prípadne akú máte s autom skúsenost vy? Je to rv 10/2008.

Okrem toho by ma zaujímala rada akým spôsobom okrem ABT urobiť výfuky (nie kysucké), ale také keď sa budem s kamarátom na S5-ke naháňať aby to bolo aspoň z polovice také dobré - chápeme hlučné. Na youtube je veľa videí no neviem nájsť konkrétne nápady. Ide to ešte na chip na 240 cca koní, takže je to skôr pre mňa športovejšie auto na víkendy a noci..

Ďakujem za pomoc :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za tolko nejazdí môj 2.5i, na také bežné behanie by tam mal byť priemer cca 8l

Dávať nejaké výfuky na kachle sú vyhodené prachy to si mal kúpiť benzín, spotrebu by si mal v tomto momente hádam aj lepšiu
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Chod na dialnicu, daj tempomat na 100km/h, resetni spotrebu, minutu vydrz, ze ta obieha kamarat na S5ke a napis sem spotrebu. Na A6 Avant s 3.0TDi som mal takto nieco malo cez 6l/100km.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Dieslove sportove auto na vikendy s automatom :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Teraz neviem ci si z nad robis srandu alebo co :41c2: :d :D a k tomu zvuku. Zvuk robi motor , aky zvuk chces preboha od dieslu ? :41c2: Ked tak si si mal kupit radsej benzin a s manualom tam je pozitok z jazdy to tocit 5000ot a hore , brzdit s medziplynom a podradit , toto ty automat neumozni nehovorim o tazkom predku kedze dieslovy 6valec je uz riadna vaha. Hold ked niekto chce spojit nezlucitelne tak to tak vyzera :41c2: :4012:
Sinuslive
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.06.2009 00:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sinuslive »

Niesom zastanca dieslov , ale aj diesel moze mat celkom pekny zvuk ,

napr.

https://www.youtube.com/watch?v=6o6E9CPhZL4
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A najlepšie je to húkajúce turbo po ubratí plynu (od 2:25), to je skrátka sedlák level
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Bez urazky ale cisto ako z vw klubu ,ze s 2,7tdi sa ide pretekat s S5 :40bd: a vyludit super zvuk lol To je uz uplne v riti ! Uz terajsie novsie Osemvalce oturbovane nemaju taky hutny zvuk ako starsie velkoobjemove atmosfery a niekto chce z diezlaku mat hukot V8 :d :D A iny extrem v inej teme tohto fora ked chlapik chce silne znackove komby a iny staly stamgast mu odporuca cajovy dvojliter na nemecku dialnicu :d :D same extremy :3c90:
leonNL
Príspevky: 1262
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

dodik, mne sa ten oturbeny 8valec paci, co sa zvuku tyka, obzvlast s otvaracimi klapkami v AMG GTS.
A posledna veta v tvojom prispevku ma cenu zlata, uplny suhlas! Pre cloveka, ktory evidentne nezaraba malo, by som na nemecke dialnice odporucil nejake zabozrutske hdi, max 1.6 s cenovkou do 12990eur :40bd:
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ono klapky ma aj jeep srt ktore sa otvaraju pri vyssich otackach a v sportovom mode ked pamatam ale stale tam nie je taky zvuk ako na starych atmosferach-tie novsie su neako zamerne utlmene- to nova doba vsetko ma svoje plusy aj minusy a k gumam ,ze michelinky su najlepsie to si teraz riadne zarubal :40bd: ta era uz davno skoncila,ze boli najlepsie -dnes aj neznackova pneu dokaze byt velmi kvalitna x krat som sa popalil,ze som kupil overenu ,,kvalitu,, ako dunlop alebo michelin alebo pirely a potom som zistil,ze nic moc co sa tyka za mokra alebo zivotnosti :zga27: pneu boli vacsinou loteria aj su niekedy znackova na tazskom aute je ok a ta ista guma na trochu lahsom a silnejsom aute v inom rozmere uz nic moc-a v poslednom case uz su skoro rovnake
leonNL
Príspevky: 1262
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

lubos zimovcak napísal::40bd: :40bd: jasné leonNL, obúvať na Mercedes AMG Matadorky je skutočne vééééľmi "coooool"
Tebe pri obuvani ide o to byt cool? Mne ide o to aby pneu solidne lepili. Mal som aj tebou spominane Michy, no nevydrzali viac a nelepili o nic lepsie ako Matadory... A o vydrz mi nejde, vzadu mi este ziadna nevydrzala viac ako 10-12tis km, pri kazdej vymene oleja sa menia aj zadne gumy :d :D
leonNL
Príspevky: 1262
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Lubos, to su tvoje skusemosti, moje su uplne ine, take, ze na 600km trase som bol v cieli skor o vyse hodiny oproti kamaratovi ktory siel na "obycajnom" aute, vratane tankovania... To si snad ani ty nemyslel vazne, 4-5krat tankovat na trase 1000km?! Nech tomu slapem na krk akokolvek, 500km spravim vzdy, to mi na 1000ke vychadza jedno tankovanie, s cigaretkou max 15minut... Ak ty spravis 1000km na jednu nadrz, budes musiet ist maximalne setrne, 8hodin urcite, to ja budem mat 2hod k dobru minimalne, a to uz nie je malo...
leonNL
Príspevky: 1262
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ano, mam 80 litrovu nadrz. Myslim, nie som si isty, ze tie male nadrze amgcka nemaju...
Pri akom tempe spravis 1600, aku mas nadrz?
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných