Audi A4 2.5tdi 132kw - zhasol motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kannibalox
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2009 18:45
Zdieľať na Facebook

Audi A4 2.5tdi 132kw - zhasol motor

Príspevok od používateľa kannibalox »

V prvom rade ahojte všetci... Pred niekolkymi mesiacmi som sa rozhodol, že si kupim nejake dobre auto.. Chcel som niečo s vačšim obsahom, a niečo nemecke.. ked som čital všelijake recenzie na fore a skusenosti z motormi atd,, tak som došiel k zaveru, že by som mal ostat pri MHDečke.. lebo asi doteraz nevynašli auto, ktore by sa nekazilo a nemalo svoje muchy.. Ale predsa len som to riskol a kupil som si Audi A4 2.5 tdi 132kw quattro manual r.v 01 AKE. jazdil som asi 4mesiace uplne bez problemov... Ale včera na ceste z Trnavy do Levic mi auto proste zhaslo a nenaštartovalo.. Ešte že sa to stalo 1km pred servisom.. Automechanik mi rovno povedal, že to bude čerpadlo za 1000€ aj s pracou, čo sa mi zda moc na moju penaženku,, ale kopec inych ludi zasa,, že by som mal čerpadlo brat ako poslednu možnost... Diagnostika vyhodila chybu 0550.. že vraj je to niečo s predvstrekom ale že kludne to može byt aj kvoli preskočenemu rozvodu... možete mi prosim dat nejaky postup na čo bysom sa mal zamerat v prvom rade? Neviem som lajik v autach,,, ale ked je čerpadlo vadne,, tak by nemalo tlačit naftu, v hadičkach ale nafta je a bez bubliniek... popripade kontakt na nejakeho mechanika v okoli LV, ktory mi nebude hadzat na oči rovno čerpadlo lebo si to mysli, ale komlexnejšie skontroluje popripade zmeria hodnoty? za odpovede vopred dakujem...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

asi si cital recenzie a rady na hole tetky a nie na auta lebo by si sa na kazdom jednom fore dozvedel ze od 2.5tdi mas utekat kolko len vladzes. Kedze uz je neskoro slzy liat odporucam este raz a tentokrat poriadne zadat do vyhladavacov ,,2.5tdi problem,, a najst niekoho kto sa ozaj vie o tie motory postarat lebo ak tak neurobis budes to len tahat zo servisu do servisu
kannibalox
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2009 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kannibalox »

to bysom mal utekat od každeho auta, a nielen od 2.5..aj felicia 1.3 je na hovno, lebo hrdzavie a kazi sa všetko čo je okolo motora skor stojim o nejaku radu, a nie o blaboty..
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za chyby sa platí , splnil si si mokrý sen v podobe Audi , žiadalo sa ti výkonu tak si siahol hned po 2.5TDI 132kW a teraz sa ti zdá 1000€ moc, vitaj v klube popálených...

Audi nie je zárukou spolahlivosti, zárukou spolahlivosti je kombinácia auta a overeného motora

Čerpadlo VP44 je najväčší prúser toho motora, hned za ním sú to vačky, ktoré sa lubia zodrať, na ne si nachystaj dalších 1000€, no a potom zasa začni odkladať znovu na čerpadlo
kannibalox
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2009 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kannibalox »

takže ešte raz pre ludi, ktori rozpravaju do vzduchu... Zaujimaju ma skor nazori ludi, ktori mali podobny problem.. A ako postupovali pri riešeni problemu od lacnejšieho po najdrahši... Nezaujimaju ma nazory typu,,vymen si čerpadlo možno to pojde... a ani nazory že som hlupy, ked som si kupil audi.. keby som si kupil renault clio,, tak stoji tam čerpadlo tie iste peniaze,, videl si už jazdit milionara na starom cliu? Važne by som potreboval skor serioznu diskusiu.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

kannibalox napísal:to bysom mal utekat od každeho auta, a nielen od 2.5..aj felicia 1.3 je na *****, lebo hrdzavie a kazi sa všetko čo je okolo motora skor stojim o nejaku radu, a nie o blaboty..
Kamarát,ale Feldu by si za 1000ečiek zgenerálkoval celú,ty si zablúdil do prémiovej-luxusnej značky a nemáš na servis to je celá chyba,kedy už konečne niektorý ľudia pochopia že Audi,Mercedes,Bmw,Lexus,a ja neviem ktoré ešte sú prémiovky a prémiové sú aj ceny náhr.dielov,proste tieto autá nie sú pre obyčajných ľudí ktorý makajú za 500-600 euro,osobne poznám týpka ktorý si kúpil vydojený Phaeton 3.2 benzín,zarobí z biedou 450 keď je dlhý mesiac 500 euro samozrejme že nemá ani na benzín,takže do práce príde 2 krát do mesiaca autom a potom stále mhd-čkou,gumy má zodraté tak že sú hladké ako sklo a to sa mu na tom ešte nič neposralo až potom to bude zaujímavé pre jeho peňaženku.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Celé zle. A4 nie je zlé auto, ale motor 2,5tdi je zlý. Ako si čítal fóra prečo si sa neporadil. 1.9tdi mala byť tvoja volba, alebo benzínovy 1.8 a bol by si spokojný. Asi viem prečo si šiel do 2.5tdi bola dobrá cena. Viem neporadil som ti - spojazdniť a predať ak sa niekto nájde čo to kúpi.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Na takomto type auta mi to isté robilo,keď som mal v nádrži menej ako 1/4 nafty...Doliala sa nafta,odvzdušnilo sa a zasa šlo,kým som zasa nepozabudol tankovať...Netvrdím,že to bude aj Tvoj prípad,ale za pokus to stojí ak si mal teda v nádrži málo nafty...
k-maro
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 13.12.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k-maro »

Odkial si? Kukneme sa na to. Ja som zo Želiezoviec
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kannibalox napísal:Zaujimaju ma skor nazori ludi, ktori mali podobny problem.. A ako postupovali pri riešeni problemu od lacnejšieho po najdrahši....
Ten servisák ti povedal to čo ťa čaká v lepšom prípade len odišla elektronika čerpadla, v tom horšom čerpadlo, každpádne to bude drahý špás...

Predpokladám že tú cenu ti povedal preto lebo zistil čo tomu je a asi nemal prvú 2.5TDI v servise
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

tiež to vidím na to čerpadlo VP 44, takú istú radu VP44 má aj BMW 320D, 100 kw. Bratovi podobne bez žiadného varovania zhasol motor a koniec. A naozaj to všetko dokopy stálo skoro 1000 e.
andrej196414
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrej196414 »

..ak si z LV tak kontaktuj chalanov z JAMATTU. Ak chceš na nich kontakt tak mi napíš ss. A taká malá rada pre budúcnosť aby si netrápil to nešťastné čerpadlo VP 44 tak nejazdi na rezervu. To dáva čerpadlu dosť zabrať...
kannibalox
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.04.2009 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kannibalox »

k-maro pošlimi prosim na seba kontakt.. som z LV... dakujem všetkym za seriozne odpovede!
turboo
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.03.2012 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turboo »

mas ss
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

alebo este allroad :)

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, Filiplat, mhlavaty a 13 neregistrovaných