Audi A3 - zatekanie do interieru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kolembuss
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:16
Zdieľať na Facebook

Audi A3 - zatekanie do interieru

Príspevok od používateľa kolembuss »

zdravím borci mám taký menší problém keď prší alebo umývam auto ,tak mám mokrý koberec pod nohami.Vždy keď to suším rozoberiem čo sa dá a hľadám odkiaľ to môže ísť,ale nič som nenašiel.Ak sa stým už niekto stretol prosím poraďte vďaka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Stretli sa s tým viacerí, hľadaj jesenné témy...

Skontroluj odtokové kanáliky pod torpédom...
audi.lukas
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 26.04.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi.lukas »

mas stresne okno??
kolembuss
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolembuss »

strešne okno nemám a neviem čo je to torpedo
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Google - ponorka, zbraň... :-)


Je to ten plast pod čelným sklom, pod ním je kanál, do ktorého steká voda zo skla a v rohoch sú diery, ktorými odteká preč. Keď ich máš upchaté tak ti voda tečie cez vstup vzducho do kabíny...
kolembuss
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolembuss »

no vidíš hneď som múdrejší ale tie diery upchané nemám
slabra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11.07.2008 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slabra »

problem moze byt v prednych alebo zadnych dverach musis rozobrat calunenie a pozriet ci nemas poskodenu alebo odlepenu tu priesvitnu foliu na konstrukcii dveri lebo ak je poskodena tak voda s okien steka do dveri a preteka cez tie poskodene casti az na podlahu popripade pozri ci nemas upchate odtokove kanaliky v dverach
audi.lukas
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 26.04.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi.lukas »

slabra napísal:problem moze byt v prednych alebo zadnych dverach...
ako sa mu voda z dveri dostane na podlahu??
slabra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 11.07.2008 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slabra »

voda s okna steka do dveri lebo tesnenie okien nieje vodotesne tecie dalej po konstrukcii okna aj po tej priesvitnej folii az na spodok dveri kde vytecie cez odtokove kanaliky ale ak je ta folia poskodena tak ta voda tecie na calunenie dveri to tiez nieje vodotesne a dostane sa az na podlahu preco myslis ze tam ta folia je
senioring
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16.01.2010 22:49
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

to: slabra

Príspevok od používateľa senioring »

Je úplne jasné , že si dvere na A3 nevidel ani zblízka, nie ešte aby si ich videl rozobraté.
Len minimum A3 ma aj zadné dvere.
Predné dvere nemajú žiadnu fóliu ( to si asi videl na starej škodovke , alebo žiguli)
Vnútorný prah dverí je vyšší ako spodná hrana dverí a tak voda vytekajúca zo dverí tečie von.
Prikláňam sa k možnosti zatekania cez torpédo, Možno bude treba hľadať netesnosť na prechodkách , alebo je plast torpéda niekde prasknutý. Keď sa oteplí skús vysledovať miesto vnikania vody do kabíny. Najlešie tak , že budeš polievať čelné sklo.
st3vo2
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.08.2010 11:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st3vo2 »

Nemusis hladat kde tecie skontroluj si najprv listy co drzia plasty pri okne tie bocne ako pismeno l naopak. Vytiahnes ich dohora ak ich nemas zalepene ako ja. Pod nimi su nanitovane plechove listy ktorych nity niesu utesnene a tak ti tecie vnutrom stlpika ku noham. Niektory blazni tam davaju purpenu (lepsie riesenie je ale silikon k nitom a okolo listy). mam jednu A3 rozobratu a zhanam akurat torpedo tak ti mozem poslat aj fotky tej listy ak budes chciet? ak najdem este kade moze tiec dam ti vediet aj mne zateka soferova strana a zatial som nasiel len toto...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Za tie dva roky to snad uz vyriesil :-)
st3vo2
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.08.2010 11:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa st3vo2 »

Nevšimol som si dátum... :-\ :D
cmelm
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.07.2014 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelm »

st3vo2 napísal:Nemusis hladat kde tecie skontroluj si najprv listy co drzia plasty pri okne tie bocne ako pismeno l naopak. Vytiahnes ich dohora ak ich nemas zalepene ako ja. Pod nimi su nanitovane plechove listy ktorych nity niesu utesnene a tak ti tecie vnutrom stlpika ku noham. Niektory blazni tam davaju purpenu (lepsie riesenie je ale silikon k nitom a okolo listy). mam jednu A3 rozobratu a zhanam akurat torpedo tak ti mozem poslat aj fotky tej listy ak budes chciet? ak najdem este kade moze tiec dam ti vediet aj mne zateka soferova strana a zatial som nasiel len toto...
asi pisem dost neskoro..ale aj mne zateka na spolujazcovej strane...nepochopil som celkom to stymi listami, pomohla by foto ..ak sa dá diky:)
st3vo2
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 17.08.2010 11:32
Zdieľať na Facebook

Ahoj neskoro je to je pravda ale to nevadi

Príspevok od používateľa st3vo2 »

Nemam uz foto ale je to na boku a vyzera to ako otocene L pismenko len je to s plastu a pomocka ked streknes vodu na okno a pustis stierac tak sa ti voda vrati spat od tej listy a tecie dole popri nej. druha moznost su dvere ako uz pisali zospodu vo dverach je odtokova dierka moze byt zapchata. dalsia moznost je torpedo plast pod prednym oknom a odtokove kanale zapchate od listia ale bo tak. a este jedna moznost je v podlahe su tesniace kruzky (a3 3 dver.) moze aj tade vyhadzovat aj ked by nemalo lebo je to zavrete. a stretol som sa uz aj s moznostou deraveho radiatoru a on je zvazeny na spolujazdcovu stranu.

dufam ze tito pomoze :) jasom mal tie listy hore a cez stlpik isla voda dole k noham.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0949876717 a 10 neregistrovaných