Audi A3 2.0 TDI - poradte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daniel-d
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.08.2013 12:27
Zdieľať na Facebook

Audi A3 2.0 TDI - poradte

Príspevok od používateľa daniel-d »

Dobry den,chcem sa opytat,mam zaujem kupit audinku A3 ,motor 2.0 TDI, ako som cital na internete -nic moc motory.
Ale docital som sa ze 8V je lepsi ako 16V.
Ako zistim ci je 8/16V? Da sa to podla r.v? niekde som cital ze od 2006 acali robit tie 16V.
Tato audina je r.v 2005 , 200 000 km(co je uz aj dost)

Dakujem za kazdu odpoved.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kúp si Focusa 1.8TDCI a budeš spokojný. Za tie isté peniaze bude ten Focus novší, alebo kúpiš rovnako starý ale ušetríš nejakú tisícku
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dobrý mechanik pomôže jeho autu, ale nie penaženke týá si občas poplače
Naposledy upravil/-a ivko1 v 31.07.2014 19:12, upravené celkom 1 krát.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

200 000 nie je už aj dosť po prvé a po druhé aj tak to tých 200 000 bude mať aj 2 krát
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

focusi zrovna najlacnejsie nie su, je po nich dost dopyt co cenu vyhana hore, ale urcite nie od tych co hladaju vw, mozno techniku maju dobru ale design otrasny a ak chces vediet ci mas 8v alebo 16v daj dole viko a rataj vacky
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sarusian »

lakinooo napísal:Je to jeho voľba, jeho peňaženka.

Ja by som si určite nekúpil diesel a už vôbec nie od VW, ale každý chce niečo iné.
jj, cesi tomu pekne hovoria, ze "kasicka na penize"
peter.janek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.04.2012 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter.janek »

Motor 2,0 TDI BKD-16V do 2006 trpel na praskanie hláv,neskôr asi najmenšie zlo,bez DPF,bosch vstreky,bez vyvažovákov,BMM-8V nema vyvažováky,bosh vstreky,má DPF, BMP-má vyvažováky,bosch vstreky,má DPF, BKP-16V siemens vstreky,má vyvažováky,nemá DPF,má poruchový náhon olejového čerpadla. Motor o ktorom uvažuješ 2005 je pravdepodobne BKD,alebo BKP,nie je to zrovna najšťastnejšia volba,vela záleží aj na predošlom majitelovi.Je to na Tebe.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

BMP je fajn,keď vymeniš alebo zrepasuješ olejové čerpadlo a dávaš pozor na DPF,je to dobrý motor,mám ho v passate nab.cca 215.000km,zatiaľ bol jeden problém s čidlom teploty spalín asi 100 eur inak nič...
PS :tankovať len kvalitnú naftu a sem tam pridať aditívum.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Aky (ne) racionalny popud ta nuti kupit Avdy (teda ak nie si agresor, arogantny, primitiv, sedliak, vytrety debil)?????
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

marko je to hádam jeho vec, nie...? Predsudky si nechaj pre seba..
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Isteže, Atlas....je to len a len jeho vec.....ale kto iný mu to takto napriamo povie?......O predsudkoch však v mojom pripade nemôže byť ani reči......
Dlhodobým pozorovanim som nadobudol silné presvedčenie, že neexistuje snáď iná značka, ktorá by k sebe priťahovala toľko ľudského odpadu a charakterovej žumpy ako prave Avdyi, minimálne v regione ČSSR (česť výnimkám)...
Ono občas asi treba vytiahnuť paty spoza počitaca, kde väčšina vypisujúcich zjavne trávi viac času ako by bolo zdravé a trošičku sa "pogúljať" po tých našich cestách a vesničkách střediskových, obisť pritom neslobodno ani tých pár km dialnic čo máme......

Ak na takýchto potulkách človek dodržiavajúci pravidlá cestnej premávky nenatrafi na nejakého imbecila za volantom "štyroch kruhov", ktorý sa ho buď:

a/ bude snažiť riskantne vytlačiť z cesty alebo najrýchlejšieho pruhu na dialnici (aj napriek jeho o 10km/h vyššiemu tachometrovému tempu aké je oficiálne na danom úseku povolené)
b/ bude snažiť nebezpečným nalepenim na zadok jeho auta demonštrovať "kto je pán ciest"
c/ velmi rýchlym obehnutim bude snažiť sfúknut z cesty
d/ prudkým zrychlenim z jedného semafóru a o 50m prudkým brzdenim na červenu pred ďalšim semafórom v rade 15-tich semafóroch za sebou (so svietiacou červenou) snažiť o to isté ako v bode "b"
e/ prudkým vyletenim z protismeru v neprehladnej zákrute bude po prehnane optimistickej mienke o pružnom zrýchleni svojej Avdy snažiť čelne nabúrať

...tak môžeme pokojne hovoriť o ZÁZRAČNOM DNI :3906:
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Jo a ešte niečo:

Ak chceš zistiť, čo znamená skutočný predsudok voči značke/modelu, tak stačí aby si zašiel do hociktorej predajne autodielov na zahraničné autá a personálu sa opýtal na nejaký (bežne dostupný) diel na zn. SsangYong......následne budeš takmer vždy počuť niečo od negatívneho zamumlania, cez ľahký ironický úškrn až po úplne nepatričné, diletantské a tiež samozrejme neprofesionálne komentáre....
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mal som svojho času 3 auta zn. audi, 2x audi 80 a audi 100,myslím si,že značka audi je OK,nedá sa zovšeobecniť ,že audi kupujú arogantní ľudia,beriem to podľa seba ,mám 3 deti a jazdím normálne,nikdy som na ceste nikoho neohrozoval,vtedy
so ju preferoval kvoli spoľahlivosti a dostupnosti nahr.dielov,možno dnes už to celkom neplatí,ale audi je dnes
stále lepšia investícia ako kórejci,ktoré po rokoch možeš akurát darovať,audi vw a takisto ostatné nemecké značky boli
a sú symbolom nemeckého úspechu a my slováci sa možno trochu po nich opičíme ,pracoval som tam a u máloktorého nemca som videl niečo iné ako nem.značku,je to len moj osobný možno hlúpy názor...
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Pani, trochu objektivity, inak to vyzera ako zaujatost ;-)

Co takto pozriet benzinovu 1.6ku v S-line prevedeni a usetrit si pripadne starosti v buducnosti?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Predsudky skôr majú tí čo pokukujú po Ávdy...

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných