Audi A3 1.8T AGU - trhanie s motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mafiozof
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 08.12.2005 12:45
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Audi A3 1.8T AGU - trhanie s motorom

Príspevok od používateľa Mafiozof »

Zdravim vsetkych vlastnim tuto audi rok vyroby 1999-110kw, chcel by som sa Vas spytat, ci nemate niekto skusenosti s takýmto problemom, ide o to ze motor skube pri preradeni a naslednemu pridani plynu, vo vyssich otackach je to ok, robi to napr. aj ked je zaradeny nejaky rychlostny stupen po pridani plynu ubrati a naslednemu pridani to urobi zase, bolo na diagnostike ziadna chyba (menene sviecky filtre, hadice vyzeraju ok, skrtiaca klapka vycistena + nastavena), povedali mi, ze diagnostika zle zapalovacie moduly neukaze. Este aj kolisaju otacky na volnobeh nie velmi ale predsa. Cital som plno prispevkov ohladom tohto motora no nic podobne som nenasiel. Neviem si uz rady, dik za vsetky rady a postrehy.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Pravdepodobne slabý tlak paliva-začal by som čerpadlom...
Mafiozof
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 08.12.2005 12:45
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mafiozof »

Sorry za otazku, ale ako zistim ci je to cerpadlo?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Najhorsi problem nie je v samotnom aute,ze skolabuje atd,ale v lajdactve a nevedomosti mechanikov.Diagnostika neukazuje moduly.No a co?Mame sa pokakat?Hned si zoberiem oscilloskop,a idem na to.Neexistuje ze sa chyba neda odchalit.Skus to presnejsie opisat.Mozes aj SS.
Mafiozof
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 08.12.2005 12:45
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mafiozof »

Pozri ja sa do toho nevyznam, auto bolo v autorizovanom servise audi, tak ja uz potom neviem....zaradim druhy rychlostny stupen(tam to citit najviac)pridam jemne plyn a auto cukne, uberiem nic sa nedeje a zase pridam jemne a auto zase cukne.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Palivový filter bol kedy menený?
Mafiozof
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 08.12.2005 12:45
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mafiozof »

To teda neviem kedze som ho kupil pred mesiacom, ale majitel tvrdil ze menil vsetky filtre, ale to moze byt aj vymysel. Inak vzduchovy, kabinovy, olejovy(+olej) som si menil ja, ale palivovy nie.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Palivový na tvoj voz stojí 8€. Vymeň a uvidíš...;-).
Skús rozrezať ten starý a uvidíš či a koľko bordelu tam budeš mať...
Nehovorím na 100%, že je to príčina tvojich problémov, ale môže to byť celkom kľudne ono...;-)
Mafiozof
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 08.12.2005 12:45
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mafiozof »

Ok skocim ho kupit a co to bude mozne tak vymenim. Inak niekde som cital na nete, ze fabie mali takyto problem a pomohol spinac spojkoveho pedalu. :203:
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ten spínač môžeš vymeniť tiež. Nie je drahý - stojí 12€.
Ale začni najprv filtrom - ten treba vymeniť tak či tak - kto vie, kedy bol menený, ak vôbec...
A ak neodstráni trhanie motorom, tak to môže byť ďalší krok...
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 1.8T AGU - trhanie s motorom

Príspevok od používateľa EASY206 »

Mafiozof napísal:Zdravim vsetkych vlastnim tuto audi rok vyroby 1999-110kw, chcel by som sa Vas spytat, ci nemate niekto skusenosti s takýmto problemom, ide o to ze motor skube pri preradeni a naslednemu pridani plynu, vo vyssich otackach je to ok, robi to napr. aj ked je zaradeny nejaky rychlostny stupen po pridani plynu ubrati a naslednemu pridani to urobi zase, bolo na diagnostike ziadna chyba (menene sviecky filtre, hadice vyzeraju ok, skrtiaca klapka vycistena + nastavena), povedali mi, ze diagnostika zle zapalovacie moduly neukaze. Este aj kolisaju otacky na volnobeh nie velmi ale predsa. Cital som plno prispevkov ohladom tohto motora no nic podobne som nenasiel. Neviem si uz rady, dik za vsetky rady a postrehy.
Mal som podobne problemy s mojim 1,9 Jtd,ked som jemne pridal plyn,tak mi to trhalo hlavne na 2a3 rychl.stupni,ked som siel na 5 a 6 stupni tak nic sa neudialo.Potom som zacal pridavat aditivum do paliva a odvtedy je vsetko ok!!!u mna si myslim boli chytene vstrekovace(sa na nich zrejme usadil karbon).Dneska uz existuju vela druhy kvalitnych čistiacich aditív(benzin,diesel),na tvoj problem by som vyskusal aj tuto variantu,este predtym ako by si nieco mal menit na aute.
Mafiozof
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 08.12.2005 12:45
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mafiozof »

Po akom case alebo po kolko litrov nafty to prestalo?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Mne to pomohlo asi po 2-3 davkach aditiva s miesanim asi so 70 litrami paliva,....po odjazdenych cca1000km,uz to bolo v pohode,auto mi prestalo trhat na nizkych otackach.Odporucam ti pouzit aditiva:PRO-TEC,STP,DYNAMAX(mam ich vyskusane),.....SHERON nekupuj-ziadne vysledky.Kludne mĂ´zes pridat viacej toho aditiva aspon sa ti cely pal.system od nadrze poriadne vycisti,nemusis sa obavat nicomu s tym neublizis,...Maj sa
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Tak osobne by som mal trochu strach z too aditíva... keď ten motor 400t. km nevidel aditívum, a zrazu sa všetok ten bordel uvoľní, tak tie vstreky zapchá, a tá cena už bude úplne niekde inde! Skúsil by som všetko, no to aditívum asi ako až posledné. (môj názor), nikomu ho nevnucujem
Mafiozof
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 08.12.2005 12:45
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mafiozof »

Motor ma nabehane 150 000 km so servisnou knizkou, tak neviem. Este taky poznatok sviecky ktore som menil su čierne miestami hnede, prilozim foto. Cierne znamena bohata zmes ci sa mylim?
[img]http://www.imghosting.cz/images/65DSC_0542_tn.jpg[/img]
[img]http://www.imghosting.cz/images/88DSC_0544_tn.jpg[/img]
[img]http://www.imghosting.cz/images/63DSC_0545_tn.jpg[/img]

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných