Audi A3 1.4 TFSI - skackavy rozbeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Audi A3 1.4 TFSI - skackavy rozbeh

Príspevok od používateľa romanonZa »

Zdravim majstri. :)

V poslednej dobe cca 3 mesiace som si vsimol, ze ak necham auto dlhsie stať, napr. 1 den, rozbeh s normalnou nohou je skackavy. neviem to nejako opisat: strata otacok, otacky, strata otacok... Cely ten priebeh trva asi 50 - 100 metrov. potom auto ide normalne, bez najmesich priznakov a chyb. :( ak mam nohu lahku ako pierko, ziadne skakanie motora nie je, ale nie vzdy mam chut sa rozbiehat a ist ako chodec. na aute je real 60.000km. som prvy a jediny majitel auta.

Viem, ze je to tazke, takto od stola, ale mate tusenie, co a kde by mohlo byt na H....O resp. opravu ?

na doplnenie. rocnik 2011

Dakujem za kazdy napad.

P.S. pred malou chvilkou som sa docital, ze by som tam mal davat 98 oct. benzin. to vazne? ved aj na vicku od nadrze mam pisane super 95 oct. a toho sa drzim od kupy auta. ja som z toho jelen :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mne presne toto robí CLIO TCE.....neriešim to zatiaľ, ale všimol som si že po zapnutí zapalovania sa ozýva bzučanie od škrtiacej klapky, presne jak keď má človek modelárske servov ruke a vyvíja na jeho páku tlak a servo sa túto silu snaží vykorigovať nazad. Takže dedukujem že problém bude asi v klapke, možno je zasvinená a má problém zo základnou polohou.
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

netusim. mozno. v kazdom pripade, ak je moter zohriaty, tak ziadne problemy nemam :(
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Ok. Dakujem za odpoved. Skusim sa na to kuknut. ;)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

lepsie davat 98
casto menit olej a kvalitny
skrtiaca klapka by to mohla robit - zatuhly prvy rozjazd - striekni cistic klapky alebo vycistit a ak nepomoze velmi vazne pozri vo vlastnom zaujme rozvod - do 2011 vratane boli velmi problemove - napinak, natiahnuta retaz a tak - pozri fora...
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Dakujem. Dnes sa na to pozriem.
A este ohladom toho benzinu. Takze kludne mozem ladovat 98-ku? Nic sa nepo.ere? Nerad by som riesil aj nejake vaznejsie zalezitosti. :( a ako vravim, aj na vicku mam 95... :(
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Keď máš na viečku 95 neznamená, že nemôžeš dať 98.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ved je to takmer nove auto.. treba reklamovat.
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Zaruka vyprsala pred 10t km. Hold, nepocital som, ze budem tak vela na nom behat. Dal som vtedy predlzenie zaruky na 5rokov/50.000 km. Chyba.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

http://www.hyundai.sk/predaj-a-sluzby/p ... zby/zaruky




Nabuduce menej dbat na image a viac na penazenku.
Kupovat v dnesnej spotrebnej dobe auto so zarukou dva roky je... slusne povedane.. nie velmi rozumne..

Enjoy Pure German Quality.
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Hoold, neviem aka a ci vobec bola nejaka akcna ponuka na zaruky v 11/2010. V pripade, ze vymenim auto, budem brat do uvahy urcite aj tento aspekt.
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Vyriesene. Problem bol vo vzduchovom filtri. Po jeho vymeneni mam s tym uz asi 2000 km pokoj. Vdaka za rady. ;)
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Nepomylil. Ja som si prikupil zaruku na 5 rokov ALEBO 50.000 km :( hold, teraz je uz neskoro...i ked stalo ma to 450 €. Oplatilo sa. V ramci zaruky mi vymenili palivove cerpadlo. Odislo ked som mal 49.200 km :-D .
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosko »

Roman, len pre poznatok do buducna pre niekoho, kto sem zabludi, ten filter tam bol este povodny od novoty, alebo uz sa menil? Ide mi o to ukazat, ake je dolezite menit spotrebne materialy v aute pravidelne a nedrzat sa striktne servisnej knizky (napr. Oct 1.9tdi vymena vzd.f. po 90k :41c2: ) a kludne skratit na polovicu, cize filter nie 90k ale 45k, olej nie 30k ale 15k a pod. Stale to drziva vacsina nechape, tak cim viac to budeme opakovat, tym lepsie :) .
Vdaka
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Filter doteraz meneny este nebol a teda tam bol este povodny od vyroby. Podla servisneho planu to ma byt po 90tkm, ak ma pamat neklame. ;) Ja som ho teda prvy krat vymenil po 60tkm.

Pre upresnenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných