Audi A3 - únik chladiacej kvapaliny a povolené viečko nádoby

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

15ruso
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.08.2015 13:09
Zdieľať na Facebook

Audi A3 - únik chladiacej kvapaliny a povolené viečko nádoby

Príspevok od používateľa 15ruso »

Zdravím, na fóre AUDI, som riešil túto vec, avšak nedostal som odpoveď....
Chladiacu kvapalinu som v priebehu 3 mesiacov - 1,5L chladiacej kv. (v pomere 1:1) s vodou vymenil asi na 3x....Nikde som nezazrel že by unikala, no v poslednom čase bola zase pod ryskou...kde môže byť problém? Žiadna emulzia na víčku oleja, chladiacu necítiť v aute, žiadny biely dym, ryska oleja ok....
...zistil som že občas, najmä po dlhších trasách mám povolené víčko nádoby s chladiacou kvapalinou....
Myslíte že pomôže výmena víčka?
Víčko sa dá dobre dotiahnúť a silno drží, no po dlhšom čase je opäť uvoľnené....
AUDI A3 8P1 1.9TDi 77kw 2006
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povolenie samotné nespôsobí problém,ten typ víčka je tesnený O kružkom a musí sa vytočiť vela aby napr unikol tlak.
Jedno miesto sa ťažko kontroluje a žiaľ býva takmer vždy za týmito stratami ktoré nejde zistiť.Je to výtok z otvorčeka podného čerpadla,on slzí a na vrelom sa stihne odporiť.kedže je pod krytom rozvodov,zistuje sa pri výmene rozvodov.
15ruso
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.08.2015 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 15ruso »

Prečo je potom ale často povolené? To myslím nie je normálne....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A co teda kupit druhe vicko za 5€???
15ruso
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.08.2015 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 15ruso »

Veď dobre, ale človek nado mnou spomínal že to víčko sa otvára samé pre svoju potrebu, potrebujem viac názorov či to je normálny jav, alebo či mi to nové víčko naozaj treba....Nie ihneď kupovať víčko len za to že stojí ,,len 5€,,
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pan najvyssi sa ti snazil naznacit, ze aj u TDI motorov sa menia rozvody a najspolahlivejsie je ich vymenit ihned po kupe auta. Pri vymene tych rozvodov sa meni aj vodna pumpa. Kedze tu sa clovek nic nedocita o dakej znamej historii auta, tak je pravdepodobne, ze rozvody na aute presluhuju a s nimi aj ta pumpa, ktora moze sposobovat unik chladiacej kvapaliny. Obcas tecie aj "nova" pumpa, vyrobcov je mnoho a teda aj rozptyl v kvalite.
A nie, nie je normalne, ze by sa malo vicko svojvolne povolovat.
Ak ti je luto dat za vicko tie drobne, tak omotaj biely toaletak okolo toho vicka. Ak ho najdes potom ruzovy a v exp. nadobe bude menej vody, tak budes vediet.... Len aby sa medzitym ne.... ta pumpa a ty si nehladal druhy motor.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Víčko má v konečnej fáze zatočenia takú aretáciu,cvakne to.Teda tak by malo byť
15ruso
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.08.2015 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 15ruso »

mastik29 napísal:Pan najvyssi sa ti snazil naznacit, ze aj u TDI motorov sa menia rozvody a najspolahlivejsie je ich vymenit ihned po kupe auta. Pri vymene tych rozvodov sa meni aj vodna pumpa. Kedze tu sa clovek nic nedocita o dakej znamej historii auta, tak je pravdepodobne, ze rozvody na aute presluhuju a s nimi aj ta pumpa, ktora moze sposobovat unik chladiacej kvapaliny. Obcas tecie aj "nova" pumpa, vyrobcov je mnoho a teda aj rozptyl v kvalite.
A nie, nie je normalne, ze by sa malo vicko svojvolne povolovat.
Ak ti je luto dat za vicko tie drobne, tak omotaj biely toaletak okolo toho vicka. Ak ho najdes potom ruzovy a v exp. nadobe bude menej vody, tak budes vediet.... Len aby sa medzitym ne.... ta pumpa a ty si nehladal druhy motor.
Neviem prečo splietaš o toaleťáku....Nemám problém dať 5 eur za víčko, ak je chybné, avšak ak nie je chybné a má takúto funkciu otvárania plniť, tak uznaj že je myslím zbytočné vyhadzovať aj tých podľa teba ,,smiešnych 5 eur,, a taktiež kupovať nové, keď bude robiť to isté ... :)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lebo toalentny papier ostane ruzovy ak dochadza k uniku cez to vicko, co inak asi nespozorujes, kedze sa voda odpari.
Clovek chce pomoct a este je za ……
A zjavne to vicko nemas v poriadku, kedze sa ti povoluje. System je pretlakovy…
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

kto nema 5eur na nove viecko nech preda auto!!!! :41c2: :40bd: :d :D


Viecko sa nesmie povolovat!!!!!!!!!!!!! :41c2: :41c2:
Ingamacek
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.02.2016 10:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ingamacek »

Cauko, tiez mam a3 p8 2.0 fsi par tyzdnov a mam rovnaky problem, myslim ze tym vieckom to nebude, unik viditelny nieje, resp. ziadne kvapky/znamky uniku a pod. pod autom. Ak by si to vyriesil daj vediet ako, ja navstivim servis az o cca mesiac ked budem doma. Tiez dam ked tak vediet :) :2f93:

Rozvody boli menene pri 120k, teraz mam 170. Dovoz z nemecka. O tom ci a kedy pumpa fakt netusim.
Ingamacek
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.02.2016 10:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ingamacek »

Takze update, nedalo mi to pokoja tak som mierne skusil pohybat hadickou ktora ide z nadoby s kvapalinou do predu k radiatoru a zacalo to uz zo spodu auta kvapkat. Servis navstivim teda asi zajtra :zga27: vyzera to teda ze to mi tam niekde zle tesni.
15ruso
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.08.2015 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 15ruso »

Ingamacek napísal:Cauko, tiez mam a3 p8 2.0 fsi par tyzdnov a mam rovnaky problem, myslim ze tym vieckom to nebude, unik viditelny nieje, resp. ziadne kvapky/znamky uniku a pod. pod autom. Ak by si to vyriesil daj vediet ako, ja navstivim servis az o cca mesiac ked budem doma. Tiez dam ked tak vediet :) :2f93:

Rozvody boli menene pri 120k, teraz mam 170. Dovoz z nemecka. O tom ci a kedy pumpa fakt netusim.

Potom napíš ako si to vyriešil.....ja som dneska zistil, že kvapaliny je toľko ako tam bolo keď som dolieval zhruba pred mesiacom.....Tesne po jazde som otvoril vičko expanzky a je tam toľko ako bolo predtým avšak, otvoril som to pred 2 týždňami, pred 3 týždňami taktiež námatkovo a po otvorení chýbalo oveľa oveľa viac(bolo to v zimnom období a tak neviem či bolo viac natlakované v obehu alebo čo...), otvorím dnes a prekvapene pozerám že je tam taký istý objem ako pred mesiacom....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Viečko nie je dôvod otvárať a kontroluje sa zastudena...
15ruso
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.08.2015 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 15ruso »

Viečko nie je dôvod otvárať a kontroluje sa zastudena...

A to že je občas povolené je teda normálne? Aký je na to tvoj názor?
Aha, zbytočne som sa teda tešil že je všetko ok, btw ako je teda možné ak som víčko otváral po jazde viac x a bolo tam podstatne menej tej chladiacej....

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných