Audi A3 Sportback 1,9 TDi r.v.2009

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scotie
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.10.2014 11:14
Zdieľať na Facebook

Audi A3 Sportback 1,9 TDi r.v.2009

Príspevok od používateľa scotie »

Zdravím, chcel by som sa vás skúsenejších užívateľov opýtať na nasledovný kúsok http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 15971.html

Dnes som sa bol na toto auto pozrieť a veľmi sa mi páči a silno rozmýšlam o kúpe. Jedná sa o moje úplne prvé auto čiže neviem na čo by som si mal dávať pozor pri kúpe atď...Práve preto sa obraciam na vás. Tak isto by som sa chcel opýtať či by mi niekto nevedel preveriť VIN čislo tohoto auta (WAUZZZ8P59A077793). Za každú radu dopredu ďakujem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

hlavne na toto, je tam nalinkovaná aj jedna dlhočizná téma http://forum.autobazar.eu/passat-1-9-td ... 65916.html
scotie
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.10.2014 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scotie »

Ok ako teda zistím z VIN čísla kód motoru. Je to síce dlhá téma, ktorú si poslal ale teraz kvôli nej sa nebudem hneď ľakať a zdráhať sa motorov 1,9 tdi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nespomína sa DPF -ko takže by to mal byť BKC,ak by DPF -ko bolo tak BLS
scotie
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.10.2014 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scotie »

Prečo nie NIKDY? Och ľudia, sem sa prísť niečo opýtať tak človek číta iba samé negatíva. A mimochodom som sa pýtal názory na samotné auto a nie na celkovú moju situáciu. A ak máš teda tie skúsenosti tak to viac rozviň, podeľ sa o ne.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kludne 1.9TDI, ale treba si dať vymeniť ojničné ložiská aby sa predišlo deštrukcii motora

Čo sa týka výberu auta, tak ja koncerny obchádzam, kradne sa to a treba si za to priplatiť.
Ked budeš mať cez 30 rokov pochopíš že auto je len dopravný prostriedok a v prvom rade budeš hladieť na to ako ťa ten dopravný prostriedok odvezie z bodu A do bodu B. Štyri kruhy v maske neznamenajú že to bude automaticky pohodlná vozba, zvlášť v nizkych radách a v prípade základných sedačiek je komfort mizivý, ja tým sedačkám hovorím lehátka

Za tie prachy máš na výber mraky áut...

Bohužial pri tvojom veku a k tomu prvé auto jednoducho zdravý rozum nevyhrá, vlastniť AUDI je v tvojej vekovej kategorii postavené nad všetko ostatné

Trebárs za podstatne nižšiu sumu by som mal http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=2# teda ostane veeeeeeeľa na servis, mal by som kožené kreslá, kvalitnú repro sústavu BOSE a povedal by som aj trochu viac imidžu... Nájdeš aj lacnejší kus, ale aj lepšie vybavený vrátane NAVI...
Ja osobne nevidím jediný dôvod na to aby som kúpil predraženú Audi A3
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ivko to už napísal.Preventívne okamžite zmena, urobiť spodok motora,zmena ložísk,inak nehrozí nič.
Čo kto chce do výbavy je jeho vec,ja by som bol najradšej keby tam nemolo len šalt páka a stierače,načo to riešiť,to si zadavateľ porieši aj sám.Tri roky som hladal konkrétne auto aby nemalo kožu..takže asi tak.Dla chute si to každý porieši sám a je prd zvedavý čo sa páči mne či vám.
Motor..u mňa je natoľko jedinečný (PD 1,9 vo všetkých variantách) že ak by som opäť zatúžil po diesli pod zadok,tak si auto z iným motorom kúpim až vtedy,keď tieto motory prestanú existovať.Či je 77 kW málo či veľa si tiež rozhodne sám.Ale možnosť si urobiť "kone" podla potreby je u tohoto motora vždy otvorená,ak by sa pôvodné videli málo.S tým sa dá čarovať do až až
peq
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 13.06.2008 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peq »

Mna pri tych km zo servisnej zaujalo, ze do januara 2014 nabehal 117tis km, teda asi 23400 rocne. Potom mu za cely rok 2014 a 7 mes roku 2015 nabehlo len 4tis km? malo tam byt dalsich cca 36tis, teda spolu aspon 154tis km za ten cas, ak nebolo odstavene.
Dalsia vec, pri 120 tis potrebuju tieto motory vymenit rozvody. Boli menene? asi nie, takze ta to caka hned po kupe. To by si mal pouzit pri jednani, lebo v tej cene je urcite poriadna rezerva.
Porovnatelne sa na mobile.de pohybuju uz od 9000 €.
Naposledy upravil/-a peq v 25.07.2015 22:46, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja tiež nepotrebujem kožu na sedačkách, ale mám ju, lebo auto ju malo. Všetko má svoje pre a proti...

Ale nie o tom som chcel. Pre mna sú prioritou sedačky a A3 ich v základe má skrátka mizerné. Prečo si za také auto ešte aj priplácať, kludne môžu byť látkové, ale musia plniť určitú funkciu pohodlia
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mlady pan scotie tak hned sa nepaprc, sme tu vo vyjadrovani ostrejsi, aj vludnejsi. Ty a pytas! A bohuzial vyberas auto, kde mozno "splaces nad vejdelkem". Kazda automobilka vyrobila model, ktory bol poplatny svojej dobe, oplakala to , bolo to strasne a teraz ich nesmierne intenzivne zveladuju a modernizuju a niektore uz vyzeraju k svetu, su z nich hybridy, zlepsili motory a pod., ale v prvych rokov sa s dizajnerom ani nestretli. Napr su to audi A2, A3, citroen C2, zcasti C3, mazda 2, mercedes B a bolo by ich viac. V tejto kategorii nemozes pocitat s tym, ze je tam najlepsi material, aky ta firma vyraba a moze to byt stokrat audy, pre nich A3 nema prioritu. A diely sa dnes nevyrabaju v ingolstadte, ale vies kde vsade.
Nepises, na co ti auto bude, ci rodina, podnikanie, zabava... a to je dolezite. A kolko do toho investujes, lebo 9tis.len tak do prveho auta a akoze na nic ho nepotrebujem, tak to je zbytocne vela.Okrem toho karoserie boli dobre pozinkovane a starsie diesle okolo roku 97-98 su tu menej poruchove, ako nove, Nie ze by nove boli zle, ale uz musia mat pre pokrok doby tolko kur...itok, ako sa hovori, ze sa samozrejme castejsie kazia.To by ti vedel mhlavaty rozpovedat roman. Aj ja som mal prve auto benzin/skodovka-ved co uz vtedy/ a v zivote som uz nemal auto s takymi nizkymi prevadzkovymi nakladmi za dva roky ,ako vtedy. Ja A3 nechcem- male, pre mna strasny dizajn, strasne tvrde a s cim budes ohurovat s naftakom,ak si mlady - len so spotrebou a tu by si mal nechat na nas starsich. A ak to ma byt len A3 tak pozri benzin s plynom a bude aj vlk syty, aj ovca cela. Este tam mas link od ivko1 a mozes pohladat nieco podobne s dizajnom a pre mladsiu kategoriu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

11 000€ za 7-rocne, male auto??? :angr:
Za tie peniaze sa da kupit auto s novsim rocnikom, silnejsim a spolahlivejsim motorom.
scotie
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.10.2014 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scotie »

Čiže ako z reakcií chápem tak si mám kúpiť vozidlo, ktoré bude 15 rokov staré za minimálnu sumu. Po prvé auto potrebujem na to aby som s ním jazdil dlhé trasy Nemecko - Slovensko. Tak isto aby som jazdil do práce (s-bahnom ma to už nebaví, je to drahé a zamestnanci skoro stále štrajkujú). Druhá vec je, že sa bude jednať o moje prvé auto, ktoré si kupujem ja sám za vlastné. Doteraz som jazdieval iba na autách, ktoré kúpil môj otec (Škoda Favorit, VW Polo Classic, VW Polo 2010).
Auto neplánujem kúpiť a hneď za 2 roky predať. Samozrejme chcem aby malo určitý komfort a dizajn (nakoľko pracujem ako Konštruktér-dizajnér tak auto si vyberám aj hlavne podľa dizajnovej stránky). Rozpočet mám taký aký mám, ten neplánujem zmeniť, je to 10 000€ iba za kúpu auta.

Tak teda dajte mi prosím vás návrhy čo by som mal pozerať.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

lubos vysvetli mi preco by na cesty SK-DE nestaci motor 1.9 ale potrebuje aspon 2.0 ak nechce trpiet? do maleho auta ako je A3 to uplne staci
A4 3.0Tdi 2013 180kw
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

si konstrukter a mas na starosti dizajn, ja som v tomto smere /aj ked to nie je pravda/chlapec z ulice, ale preco potom ides kupovat A3 ??? Pre mna dizajnova hroza. Audi vzdy hrozne tahalo za medakom a bmw a nemci ho stale tlacili na tretie miesto a je to aj teraz a vzhladom na to, ze stale zdokonaluju vyssie triedy, tak na tieto prditka kaslu.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

ak chce na tom chodit sam,tak staci aj A3
A4 3.0Tdi 2013 180kw

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 18 neregistrovaných