Audi A3 8p - nesvieti obrysove svetlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

flopper56
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.11.2012 20:07
Zdieľať na Facebook

Audi A3 8p - nesvieti obrysove svetlo

Príspevok od používateľa flopper56 »

Ahoj. Mam audi a3 prestalo mi svietit prave zadne obrysove svetlo. Premeral som ho a zistil som že donho nejde prud. Je tam problem s kabelážou aleo s niecim inym ? Ma niekto s tym skusenosti ? Mam radšej tahat novy kabel ? Dík za odpovede :)
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

natiahni si kable z laveho a vybavene :d :D
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Síce cigánska robota ale dala by sa použiť buď narýchlo dakde v teréne na dovolenke ale isto nie ako trvalá oprava.....predsa nemôže byť až tak veľký problém zistiť závadu. Ak ostatné žiarovky svietia v tom svetle tak zlú kostru asi môžeme vylúčiť. A teda zrejme nieje v objímke na žiarovku len pluska najskorej , tak idem postupne ďalej konektor skontrolovať, prípadne odkiaľ to je napájané ale na to je dobre mať nejakú schému a byť v obraze ...môže byť že to je spínané cez polovodič priamo v RJ a vtedy je dosť možné že ak sa na druhú stranu na to funkčné svetlo napojí to nefunkčné len tak nadivoko, tak zas bude RJ mať údaj že prúd do pôvodne svietiacej funkčnej žiarovky je vyšší ako má byť a môže sa stať že to nebude svietiť už vôbec lebo skrátka to RJ bude brať ako skrat alebo tam niečo zhorí či už cestička na plošnom spoji alebo samotný spínací prvok, a bude ušetrené. Ak je tam použité na spínanie tej plusky relé alebo dokonca priamo len kontakty spínača, tak to nieje neopraviteľné. Len skrátka to treba vysledovať pomerať a byť v obraze ako to je zapojené a ako to funguje. Poistka je OK v aute je bežné každá strana je istená extra aby sa nestalo že auto nesvieti vôbec ak sa prepáli poistka z nejakého dôvodu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubomir94 a 18 neregistrovaných