Audi 80 2.0E B4 typ 8C

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dan1313
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Audi 80 2.0E B4 typ 8C

Príspevok od používateľa dan1313 »

Zdravim mam moznosť kupit peknu Audi 80 2.0E B4 tpy8C r.v. 92, comu sa vyvarovat? ma niekto skusenosti s tymto motorom? aka je spotreba? atd, poprípade nejake recenzie na tento typ vozidla, pozeral som moje.auto.cz ale tento motor tam nikto nema.... vopred dakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No auto bude mať pomali štvrťstoročie...takže tam asi pozor už na všetko...Záleží kto to mal predtým...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som si dal hlavne pozor či je to auto vôbec legálne, v tej dobe bolo úplne bežné že sa preváralo VIN, trebárs v prípade nehody, kedy sa použilo celé auto.
Ja si pamätám ako sme zhruba pred 15 rokmi pozerali trochu po týchto autách a z troch na ktoré sme volali mali dve prevarené VIN, jedna mala papiere z predfaceliftu (šlak traf), ale druhá mala papiere zo starej ludry s rv83 - teda z úplne odlišného modelu
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Velmi dobre auto pokial kupis neburany a ako tak udrziavany kus tak este prezije auta ktore sa vyrabaju teraz.Protikorozna ochrana na velmi vysokej urovni,neburany kus ani po 20 rokoch nema koroziu nikde,ani falce,ani dvere,nic.Ten motor co pises som nemal ale stara jednoducha atmosfera,nema sa moc co pokazit spotreba okolo 8-9.Mal som ich vzdy v tdi,spotreba 5-6max,servis iba bezna udrzba a spotrebak,ked som predaval poslednu,mala na budiku 470tis a chlapik s nou spokojne jazdi do dnes.Neviem aky mas rozpocet,ale kupa auta par 100e + rezerva cca 500e na prednu napravu,rozvody,oleje,filtre,brzdy a mas pokoj na dlho.
Branov
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.09.2007 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Branov »

Karoséria pozinkovaná takže pokiaľ nebola búraná nemal by byť problém motor vcelku spoĺhlivý. Poriadne ho prejazdi či občas nevynecháva ak áno potom ruky preč. No a nakoľko má svoje roky dobre si ho pozri ako celok.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nerozumiem "rade" ruky preč, ak motor vynecháva... môže to spôsobiť prkotina za pár eúr.

ja osobne sa sa vozím na corolle verso, ktorú som kúpil za 1000 eúr, pretože predchádzajúcemu majiteľovi povedali, že oprava bude stáť cca 3000 eúr. Oprava stála 230 eúr.
Branov
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.09.2007 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Branov »

Robím z audinami už viac rokov špecializujem sa roky 80-90. Vlastnim audi coupe quattro rv 1989, audi quattro rv 1985 audi 80 avant rv 1993 mal som aj túto motorizáciu, motor primerane výkonný pokiaĺ nezacal vynechávať, začal som váhou vzduchu cez filtre a riadiacu jednotku až po palivové čerpadlo vyšlo to cca na 400.-€. To vynechávanie sa totiž prejavovalo len občas a nebolo ničím podmienené. Konzultoval som to z chlapcami na audi klube cz, mali podobné skúsenosti. Nakoniec som to dal do poriadku ale zožralo mi to kus nervov
dan1313
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dan1313 »

kedy si dat pozor na to vynechavanie, pri preradovani alebo ked je motor pod plynom?
dan1313
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2009 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dan1313 »

konkretne sa jedna o toto vozidlo.

červené audi za 700EUR.

Odkaz na konkrétne auto je proti pravidlám. Laki
Branov
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.09.2007 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Branov »

Nevyzerá zle treba ale vidieť na vlastné oči a vyskúšať. Ak je pravda čo píše predávajúci niet čo riešiť :-). To vynechávanie bolo úplne neočakávané bez zjavnej príčiny. Nakoniec sa vymenilo palivové čerpadlo, snímač otáčok, resetla sa riadiaca jednotka a auto dodnes behá bez problémov a to už prešli dva roky
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

Branov napísal:Ak je pravda čo píše predávajúci niet čo riešiť
preco by to nemala byt pravda? :3c90:
to auto predavam ja a vsetko co je uvedene v inzerate je tak ako je, este som zabudol dopisat, ze tohto tyzdna som vymenil:
- predne tlmice, dorazy a prachovky zn. Monroe
- cidlo teploty pre budiky zn. Delphi
- snimac klepania zn. Bosch
- predné platničky Ferodo
a su objednane fungel nove pneu 195/65 R15 lol lol
Naposledy upravil/-a mensahservice v 31.08.2014 12:36, upravené celkom 1 krát.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

nie v cene servisu :zga27:
tych 700 stali len suciastky co som do toho auta nakupil
robota nestala nic, nakolko mam autoservis a vymenil som si vsetko sam :-\
cena isla hore a ano nove gumy hned ako dorazia obujem na auto...

P.S.: Dano, nevypisuj tu po fore, ked tu ani jeden z nich to auto nevidel a nevozil sa na nom, zdvohni zadok z BA a dolet do LE kuknut...môzme potom skocit na pivec...ak mas nejake otazky, pytaj sa svojho brata, on na tom aute obcas jazdieva :2f93:
Branov
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.09.2007 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Branov »

mensahservice : Nechcel som Ťa uraziť , ale už som zažil všeličo.
V tom prípade netreba váhať. Lacné seriózne vozenie
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vexator a 16 neregistrovaných