Audi 2.5 tdi 5 valec - mazanie kluky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubo.ficek
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Audi 2.5 tdi 5 valec - mazanie kluky

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

zdar pani mam problem s mazanim po založeni druheho motora ktory som mal odskušany v inom aute tak mal problem s mazanim .zhasinalo od 1600ot po otvoreni termostatu.tak som ho rozhadzal popozerel ložiska a 4 a5 domec na hlavny loziskach boli vypadane až spalene.po založeni starsich použitych ložísk pre dva menovane domece pritom ostatne čo boli ok som nemenil.po založeni motora na podiv kluka svieti už aj pri studenšom oleji.pri merani budikom na zavit nasrobovany namiesto čidla oleja ukazuje 3 bary a pri zohriatom 90 stupnovom na volnobeh 0 a pri 2-3000ot 0?8baru neviem kde by to vedelo uchodit motor ani neklepe neviem či sa vedia olejove čerpadla kazit ale ako pokus ho kupovat moc nechcem zvlašt ked stoji to čo starši blok motora.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

toto sa mi stalo na opli,tiez som nevedel prist na to co to moze byt,stale mi utekal tlak oleja,nakoniec to bola vypadnuta trubka mazania niekde pri prvom valci,ten mi aj stale zadieralo,ale to pri zlozenom motore asi nezistis
A4 3.0Tdi 2013 180kw
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

saci koš vo vani je dobre nahodeny?neunika niekde na spoji cerpadla tlak?ale stale neviem pochopit preco si na kluku nahodil pouzite loziska.podla mna mozu byt inak zbehnute a
tvoja kluka zas inak.ja by som dal bez rozmyslania nove ale to je asi len moj nazor.a preco boli pridrete?nemohol jazdit bez oleja a pridrelo loziska?može byt aj cerpadlo tym pádom chytene takze neurobi dostatočny tlak.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

keby mali loziska taku volu ze by tak unikal tlak oleja ze neukaze ziadnu hodnotu,to by musel klepat,ale zas pise ze na povodnych mal daky tlak,a na tychto ziadny,cize nezalozil si tam bohvieco,mimochodom,ale loziskami to nebolo isto
A4 3.0Tdi 2013 180kw
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

to mi je jasne ze keby mal velku volu tak klepe ale krawa ty by si si zlozil do svojho motora jazdene loziska?ale uprimne.ja nie.ale to sme mimo temu.takze.....k teme.moze byt aj cerpadlo v čudu ked lapilo dve ložiska.či?
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

no z motora na motor davat loziska je nerozum,ale ked nemas inu moznost... ja by som kupil isto nove loziska,cerpadlo nevylucujem,ale skor to bude daka ina blbost,lebo pred vymenou lozisk islo,sice slabsie ale islo,teraz nejde vobec
A4 3.0Tdi 2013 180kw
lubo.ficek
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

ktosi tam už ložiska menil su dost zanovne a ja som doložil len 2 pary starsich schopnych boja po premerani tie 2 pary boli ko kompozicia vypadana dobre že nechytilo klukovku nadobro.keby som tam narychlo vystrihol z plechovky od piva 2 polmesiace tak sa nečudujem že svieti mazanie ale dal som tam isto lepsie tesnejsie ako boli a je to horsie.len tak pre zaujimavost 113 ojnične 80eur hlavne a vybrus okolo 100eur.za 200 300 eur mam cely motor.mam 2auta z ktorych ich možem vytiahnut a nemusim oživovat mrtvolu.tiež som takyto experiment spravil na 8valci a nebol problem tento motor mal 600000km neviem kolko mimo palubovky
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

tie co si zalozil,nemozu byt po vybruse?
A4 3.0Tdi 2013 180kw
lubo.ficek
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

ked sa kluka brusi tak sa zmensuje loziska su v tom pripade hrubsie a tie by asi drhli ja tam mamm podla merania original skor by bol problem dat kluku po vybruse a dat original loziska
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

rozdiel výbrusu je na priemere zväčša po 0,25mm a teda tak veľký, že to poznať aj bez merania od oka, že skrátka ich tam buď nenapcháš alebo to bude ločkať.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Jaj naozaj,to by si tam nedal,a tieto volu nemaju?tak nerozumiem preco sa stratil tlak,
A4 3.0Tdi 2013 180kw
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mitek a 14 neregistrovaných