Americké staré autá - Európske ekvivalenty

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

Eclipse nevyzerá zle, ale naozaj sa mi páči viac sériovka ako v tuningu.
Je to podobné Probečku, aj keď zadok u Probe sa mi páči viac.

Ak to pôjde tak ako plánujem, príde na rad rodina a dieťa, takže je jasné že pôjdem do spolahlivého auta a hlavne bezpečného,
teraz som ale Sám, maximálne s priateľkou a hladám dynamické auto pekných tvarov a možnosťou čo to do neho naložiť.
Probe sa mi zatiaľ najviac páči. A treba brať do úvahy aj to že zatial preháňam len 1,4 16V Fabiu, takže čokolvek dynamickejšie bude pre mňa len zmena k lepšiemu, nepotrebujem trhač asfaltu, ale auto ktoré keď mu dupnem na plynový pedál potiahne.
Ide mi skôr o pôvodný stav ako tuning. Mám radšej skôr jemnejšie úpravy podľa seba. Každému sa páči iné a hľadá auto podľa seba
Chápem že Probe nieje športiak a ja to ani neočakávam, ale auto sa mi páči a je pekných tvarov a tá možnosť otvorenia celého kufra mi dáva možnosť naložiť tam aj model ( a pre mňa to nieje 10minútové hranie sa so sedačkami, je to moje hobby a venujem sa tomu už asi 9 či 10 rokov, takže to beriem inak ako babranie sa s tým aby som do auta narval model, je mi jasné že auto nieje určené na prepravu 2metrových trupov lietadiel) Autá ktoré sú určené na prenos takých vecí vyzerajú inak, alebo samozrejme existujú prívesné vozíky.
Je mnoho pekných áut, ale keď skĺbim požiadavky moje nároky na auto, vychádza mi stále Probe, len či je to auto ktoré je ako tak spolahľivé.
Ako som tu čítal ohľadom route66 v Ivanke.
Ja v Ivanke pri Dunaji bývam, tak si myslím že by bola možnosť pozrieť sa v budúcnosti na auto ktoré som si vybral a zohnať na neho diely prípadne ich aj vymeniť.
Momentálne študujem v KE, a rád by som bol keby to tak ešte pár rokov aj ostalo takže auto ktoré by zvládalo aj dlhšie vzdialenosti by bolo výhodou.
Preto sa snažím nájsť niečo čo by spadalo do čo najviac týchto požiadaviek.
Cením si samozrejme každý názor a radu, šoférom som asi 3 roky, takže si rád nechám poradiť, študujem na leteckej fakulte a autá sú m predsa len trochu bokom, ako záujmom tak aj zameraním a obdivujem každého kto sa o autá zaujíma.
Preto sa rád pýtam a zisťujem a samozrejme ak by zasa šlo o niečo v čom sa pohybujem ja, veľmi rád pomôžem.
ďakjem
Naposledy upravil/-a flyingislife v 09.12.2012 22:06, upravené celkom 1 krát.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Acon a auto sa ma pacit hlavne mne a nie kazdemu
Tak s tým sa dá len súhlasiť. Preto som sa zdržal ďalších komentárov ;-)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

flyingislife s tebou je to ťažké, lebo to vyzerá tak že si sa neprišiel ani tak poradiť ako čakáš že ti niekto odsúhlasí tvoj výber...

Bohužial z toho čo je na tomto portály by som nekúpil ani jedno, dovoz Probe nemá zmysel...

Tak že registrácia na FORD klub a vyčkávať či sa tam neobjaví nejaká leštenka, možno z toho časom aj vytriezvieš, čo asi nebude na škodu...

Už tu pár krát bola debata o "zaujímavosti" vozidla z určitých pohladov, ako historická hodnota, auto ktoré zožalo úspechy v športe, ale Probe tam patriť nikdy nebude.

Ešte ma napadla varianta Toyota Supra ale to je už total exotika v našich končinách, asi by som ostal pri tej Fábii
flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

Dobre,
Ďakujem za všetky informácie,
Skúsim to teda riešiť sám a nezaťažovať ostatných.
Prezriem si typy ktoré tu zazneli a uvidím čo ďalej.
Ďakujem
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Bude naozaj ťažké zohnať rozumný kus, lebo tie autá naozaj nikdy nikto zvlášť neobdivoval a pre svoju nízku cenu to bol akurát lacný základ pre miestnych tunerov. Vonku by sa niečo určute dalo nájsť a vhľadom na výkon nebude ani poplatok za prihlásenie žiadna tragédia. No predať to tu bude fuška. Ak Ťa teda berie design Probe, tak to bysom poradil opäť Nissan a spomínanú SX200. Ako som spomínal, toto auto som niekedy zač. 90 rokov vlastnil. Je spoľahlivé, primerane výkonné, skvelé jazdné vlastnosti... Mnohí odborníci zo sveta motosportu sa o ňom vyjadrovali ako o lacnejšej, zato lepšej alternatíve k Porsche. A ešte sa na tom dá aj celkom pohodlne odviezť. teda aspoň ten môj kus mal nastaviteľné tlmiče. Dokonca som mal aj presne takú farbu ako n aobrázku.
[img]http://www.cars-directory.net/pics/niss ... 9_orig.jpg[/img]
[img]http://www.cars-directory.net/pics/niss ... 3_orig.jpg[/img]
flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

Ten Nissan vyzerá veľmi veľmi pekne.
Ďakujem za ochotu a pomoc.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ten Nissan je krásavica :3035:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

flyingislife napísal:Ten Nissan vyzerá veľmi veľmi pekne.
Ďakujem za ochotu a pomoc.
Tak šup pre jedného pekného ;-) http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ni ... ml?lang=de
Hlavne, na rozdiel od Probe je to technicky skvelé auto.
flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

Vyzerá to naozaj dobre,
myslím že som našiel to čo hľadám,
Vďaka za super tip.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To som sa tu snažil celý čas naznačiť že Probe nestojí za reč, obyčajná, ničím nezaujímavá varianta, ktorá ani ako historické auto nebude stáť za reč
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

flyingislife napísal:..
myslím že som našiel to čo hľadám,
...
Len si pozri to sklápanie operadiel. Ja som to teda nikdy nevyužil, ale medzi kolesami je to dosť zúžené.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

acon...taku staru vysokootackovu hrcu s turbom niekomu odporucat (no neviem)... hoci na svoju dobu to mohlo byt dobre auto.
Tomu kto nie je mechanicky zrucny a nevyzna sa v autach sa moze servis ameriky pekne predrazit
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

čítal si od začiatku? Určite nie.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Co od zaciatku? cela 3. stranka je plna 20 rocnych japoncov, turba, vylietane vysokootackove motory, obrazoky nalestenych z mobile.de (kym na taky natrafi precestuje aj posledne gate), toto vobec nie su ameriky (ani parodia na ne), ani ford probe nie je amerika, pontiac fiero to ma byt myslene zo zartu?

Amerika je: min. 6 valec, auto, atmosfera, zadny nahon, vela zerie, nedomysleny podvozok, lacne ND (hoci nie lacno dostupne), robustne riesene
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

no, toto sme tu potrebovali. Mudrovať z akaždú cenu. Chalan povedal svoju predstavu a reagovali sme na to. Je úplne jedno kto si čo predstavuje pod amerikou. Napokon SX200 je ameriaka minimálne preto, že sa tam vyrábala. Keď sa jemu páči Probe, Tebe to môže byť šumafuk. Ak SX200 tak isto. Ty si kúp čo chceš.

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných