Americké staré autá - Európske ekvivalenty

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..mal som v Grazi susedov 60-tnikov a jazdili ako hobby Fierom z 89-roku.Krasne cervene auto Targa.ako osobne pouzivali Saab-a 9000-vku.Neraz som ich nahovaral,ci auto nepredaju.Nechceli ani pocut.Asi po roku ho nukali za 3 tisicky,ale to som uz jazdil inym...Skoda...
flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

Bolo na ňom dosť roboty a je v ňom aj dosť peňazí, model má vyššiu cenu ako tá 5ročná Fabia...
Cenu si neviem určiť, študujem na VŠ, zatiaľ sa preto len rozhliadam a snažím si nájsť auto ktoré by spĺňalo moje požiadavky, potom sa zamerám na cenu a budem pracovať na tom aby som nazbieral financie.
Probe by mal byť v tom sklápaní sedadiel podobný Fabii, aspoň čo som videl nejaké tie fotky na nete.
Tie Jaguáre vyzerajú naozaj pekne, štve ma že tieto tvary áut zmizli z trhu.
Neverím že dnes by bol problém vyrobiť niečo také a v kombinácií s dnešnými motormi by to mohlo byť naozaj vydarené dielo.
Mňa u toho Probe-čka zaráža stále tá suma, na slovenských bazároch začína najvyššia ponuka niekde pri 2000€.Príde mi to na také auto celkom malá suma.
Skúsim ešte vyhľadať nejaké vlákna o Probe,či tam nezistím či autá netrpia niečim závažným.
Vďaka za info
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nemôžem si pomôcť, ale mna by teda nebavilo, sa 10 min hrať zo sedačkami aby som tam ten model nejako dostal, ako vzhlad "športového" coupé je jedna vec, ale praktické využitie v tvojom prípade vec druhá.

A ešte k tomu rozmýšlaš ako do toho narveš model, ktorý bude mať 2-3x vyššiu hodnotu ako nejaké Probe, ktoré sa na športák len hrá...
flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

No tak zloženie sedačiek je otázka asi 2minút v mojom prípade.
a za to že sútažný model má vyššiu hodnotu ako auto teraz odsúdim auto ktoré sa mi tvarovo páči?
Alebo odsúdim Fabiu ktorá zatial bezproblémov jazdí preto lebo niečo čo v nej veziem je drahšie ako auto?
Neviem či sa na niečo hrá alebo sa nehrá, preto sa pýtam a zisťujem o danom aute čo najviac a samozrejme si ho rád obzriem a vyskúšam naživo.
Okrem toho model nebudem nosiť stále, podmienkou len je, aby sa to v prípade že ho chcem vziať vošlo do auta...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som len uvažoval inak, vybral by som si také auto, kde ten model vopchám bez nejakých starostí, pchať ho až na prednú sedačku a hovoriť si že mi to tak stačí, by ma určite neuspokojilo.
A neuspokojil by ma ani ten Probe ako náhrada za ameriku.

Príde mi to ako snívať o kvalitnom tablete a kúpiť si čínsku 7" polofunkčnú atrapu, alebo v tvojom prípade miesto vlastníctva modelu lietadla za 5000€ si kúpiť ten trápny vrtulníček čo nemá hodnotu ani 10€ a hovoriť že to je presne to o čom si sníval.

Ak by som mal kúpiť volovinu, tak by som radšej nekupoval nič
flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

Tak ak by som mal vyberať auto kde sa model bez starostí zmesti musela by to byť aspoň Octávia Combi, alebo niečo obdobné.
JA ale nemám problém prepraviť to vo Fabii, som tak zvyknutý a model beriem veľmi málo oproti tomu čo najazdím v meste po meste keď niečo vybavujem.
Ja som ten probe videl asi 2x v živote z toho raz po tme a nie v príliš dobrom stave, hovorím zatiaľ len o tom Že tvarovo sa mi páči, nič iné.

No tak ako som ja už písal na prvej strane, nejde mi o výkon ani premotorované auto, ale len iniečo dynamické čo má pekné tvary.
Ak si pozrieš spotrebu Firebirda, ako tu niekto písal, je to pre mňa potom niečo čo nevyužijem, čiže by som to prirovnal k tomu že mám model za 5k€ a moje nároky sú na 10€ vrtulník.
Skús teda poradiť niečo tvarovo podobné Probečku, ale kvalitou tak ako má byť.
A transport modelu neber za prioritu ale skôr možnosť dať model do auta.
Keby som si kupoval auto primárne určené na transport tak veľkého modelu, uvažoval by som inak.
Nieje to pre mňa primárna funkcia, ale hovorím že by bolo fajn, ak v prípade potreby viem auto upraviť vo vnútri tak,aby som tam zmestil čo potrebujem.

Preto sa radšej pýtam a zisťujem čo najviac v danej oblasti, aby som si vedel urobiť názor.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

flyingislife napísal:...
Tie Jaguáre vyzerajú naozaj pekne, štve ma že tieto tvary áut zmizli z trhu.
Neverím že dnes by bol problém vyrobiť niečo také a v kombinácií s dnešnými motormi by to mohlo byť naozaj vydarené dielo.
...
Vyrobiť by samozrejme vedeli ale masy si žiadajú iné. Žial.
A s dnešnými motormi by to teda výhra nebola. Lebo trend je taký, ž edo toho XJS by miesto 3.2 a 4l R6 a 5,3 a6l V12 dávali 1,6 Turboboost, parametre by to síce malo podobné no o 30r si nikto nebude ani pamätať, že niečo také jazdilo. Na rozdiel od áut, ktoré jazdili tak do r. 2000.

Probe je lacné, lebo ho nikto nechce. Celkovo sa to auto predávalo málo aj keď ja si napríklad pamätám, že jazda v ňom bola príjemná. Ja som tomu nič nevyčítal. Že to nebol čistokrvný superšport? No a čo. To by som považoval skôr za výhodu. Lebo kto si prešiel krížom cez SK na Porsche, alebo TT tak 2. raz si to rád odpustí. No na Probe v poho.

Ešte by som sa pozrel po Nissane 300ZX alebo novšom 200SX
simonfenix
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 12.08.2007 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonfenix »

ford cougar. probe uz kupis olietane serble po tuneroch
Obrázok
haters gonna hate
flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

S motormi som to myslel skôr v tom zmysle, že výkonovo by to bolo podobné ale pri menšej spotrebe, väčšinu ludí myslím od starých áut odvracia vo veľkej miere aj spotreba paliva.

Neviem ako sa jazdí v Probe a hádam nájdem aj nejaký kus ktorý nebude zohavený tuningom, pretože väčšinu čo som našiel zatiaľ na bazáre sa mi vôbec nepáčili.
NA českých inzerátoch som ale aj narazil na pár zachovalých kúskov v pôvodnom stave.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked ja neviem či túžiš po nejakej amerike, alebo ti stačí len nejaké kupéčko, ak by to malo byť kupáčko tak by som asi volil skôr Hondu Prelude ako Probe, ktoré sa v európe nejak neujalo... A to čo je v ponuke je do plaču...

Za dobré peniaze kúpiš aj Peugeot 406 coupé...

EDIT: Ford Cougar už vyzerá lepšie, len sa mi čosi marí ohladom spolahlivosti motora 2.5V6, že nebol práve vydarený
flyingislife
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.12.2012 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyingislife »

Mne nejde ani tak o to či to bude auto pôvodom z USA alebo z EU.
Preto som dal názov témy ako európske ekvivalenty amerických áut.
ide mi predovšetkým o tvary a najviac sa mi páči Pontiac Firebird alebo Probe a potom úplne iná kategória ako je napríklad Ford Cortina
Firebird je nádherné auto, ale má vysokú spotrebu na bežnú prevádzku.Fiero je zasa malé auto do ktorého sa veľa nezmestí,preto hľadám kompromis.
Preto som sa rozhodol pre Probe, okrem tvarov sa mi veľmi páčia aj vyklápacie svetlá a hlavne to že ten kufor má naozaj veľa priestoru.
Pozrel som aj autá ktoré si mi spomenul, ale nejak im neviem prísť na chuť.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal:Ja by som len uvažoval inak, ...
Presne tak. No napriek tomu by si mohol potlačiť svoje silné nutkanie vnucovať svoje uvažovanie iným. To by sme sa potom všetci vozili na Civic 1,5. ;-) Chalan má predstavu a tú si chce splniť. Buď mu daj typ, ktorý sa ako tak môže trafiť do jeho požiadaviek, alebo sa zdrž hlasovania. Je to študent a páčia sa mu športiaky z 80 rokov. Ak bude mať manželku, 2 deti a Zlatého retrívra, časy športiakov sa pre neho definitívne skončia. A Ty mu to chceš pokaziť už teraz.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Zdravim ta , skus popozerat este Mitsubishi Eclipse 1990-1998, su spolahlive a neokukane. :) Toto bolo moje, kupil som to ako seriovka s rozbitym podvozkom a toto som zneho vycaroval za 3 mesiace s kamaratmi :) . http://www.tuning.sk/dokument-mitsubish ... avene-auta a podla mna je to krajsie, spolahlivejsie ako Probe. Novsie Eclipse nema vyklapacie svetla ale mozno je o nieco elegantnejsie aj ked motor je tam ten isty.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

proti vkusu žádný dišputát... Toľko práce... no nič, faktom zostáva, že sériové Eclipse je celkom pekné auto. Možno nejaký veľmi decentný tuning by dokázal čo to vylepšiť. No chalanovi sa zjavne páči klasika 80rokov a to čo si Ty tomu autu vykonal neocení podobne ako ja. Ale ako som povedal, vkus býva hodne rozdielny.
Niekedy začiatkom 90rokov som pokukoval po 300ZX Targa no nakoniec sa pritrafil novší 200SX. Ale 300ka sa mi vždy náramne páčila a páči. Tu je inzerát s peknými fotkami a vidieť delené zadné operadlo.
[img]http://ipocars.com/imgs/a/d/m/p/w/nissa ... _2_lgw.jpg[/img]
[img]http://cars.x9z.de/auta/Nissan%20(Datsu ... CB1%5D.jpg[/img]
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Bol som mlady a toto vtedy letelo, je to ozaj lepsie ako sa ist ozierat do barov a kadejakych diskotek. To auticko bolo tip top a tesil som sa z neho, potom sa predalo aked som tu na EU stranke nasiel inzerat bolo mi az do placu ako to dokazali znicit. Ale pravdou je, ze som si povedal : este raz tolko penazi do auta len tak nevrazim :) . Acon a auto sa ma pacit hlavne mne a nie kazdemu :300f:

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní