Amatérske preteky do vrchu

naše súťaže, fotky z akcií, informácie o motoristických akciách a zrazoch

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kopec bezpečnejší v čom ? Ked omotáš auto okolo stromu ? Na salolome ktorý je napr. na letisku, máš najbližšie stromy 3km od dráhy nemáš tam žiadne zvodidlá, žiadne "šutre" , žiadne jamy, len poondiate kužele či pneumatiky a ked už aj vyletíš tak nemusíš si vyberať miesto kde to bude menej bolieť, lebo všade na okolo bude len tráva
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale je to take nudne -idem,tocim volantom,gumy piskaju a hotovo.no nic zacinam to sledovat na you tube ten slalom.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

myslim, ze som jasne vysvetlil, preco slalom na zaciatok..nikto Ti nebrani skusit si kopce, ale ja osobne by som to neriskoval "napoprve"..

pozri si autoslalom.sk, a potom tdc.sk...mas tam aj kalendar akcii

su tam aj videogalerie, a ver mi, ze to tak suchoparne nie je..a na budu na slalome otoci auto len absolutny magor, neovladajuci svoje auto ..

na kopci otoci auto aj majster volantu, staci nieco zle odhadnut..minulu sezonu to chybne odhadnutie stalo chlapa zivot...

takze tak..

a ja jazdim na 1,4i, a na vyblaznenie aj na kopcoch mi to uplne zatial postacuje..dam tam silnejsi motor, ale zacal som minuly rok, a sam sa chcem naucit, potom mozem postupne "pritvrdzovat"...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ale seven predsa JE majster volantu (nemecké diaľnice 200 a pod.) takže nebude predsa začínať v prípravke!
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ja viem, hanbim sa, ze som len zaciatocnik...ale snad sa od neho nieco naucim..

aj ked teda v tejto teme na moje prekvapenie pise dost rozumne, a mozno dostava rozum, aj bikimu to chvilu trvalo a uz sa znormalizoval.. :d :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ake postrehy.ze rozumne.no vies cico za cely moj zivot som mal len jednu nehodu ked som mal vodicak 2 mesiace v zime letne gumy na snehu+lad 130km/h strom.a nebolelo to az potom ta drina dat dokopy auto.odvtedy sledujem co to je hranica smyku. scorpi4 mne nevadi ze si zaciatocnik ja to beriem a rad sa z niekym preveziem ci sa mi to bude pacit taka divocina,bez zabran.to je ako kupovat auto.nevies ci to bude spravne tahat. neprevezies sa nevies odhadnut co to robi,ci je to ono,ci je to lepsie od toho co mam.ja som v tom este len divak.len jedna vec ma trapi.co je na kopec a slalom lepsie,aky pohon predok,zadok,4x4.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

toto si musi kazdy skusit sam..kazdy pohon ma svoje plusy aj minusy..

ked Ti niekto povie, ze zadokolka, ano, vyzera to super, a je to aj stylove a tak..
stvorkolka je v zabere uplne inom, ale treba sa s nou naucit jazdit, nie vzdy je to plus..

predokolka, a tu jazdim ja, ma podla mna vyhodu toho, ze je volant zalomim viac, ako je polomer zakruty, pridam tomu a vyvezie ma to cez cely obluk cez slide..cize idem v smyku a zabere zaroven...a ked mas samosvor, je to pohoda..

to, ze som zaciatocnik, zase netreba brat doslova...nieco uz najazdene mam, a aj zopar poharov je doma..to sa nechvalim, len konstatujem, ze napriek tomu, stale sa mam co ucit..

a zacinal som zadokolkou..len ked mas silny zadok, vytlaci Ti auto z cesty skor...najma, ak je lahke...

preto som sa rozhodol pre predokolku..a zatial sa mi to osvedcilo aj na rally, aj na slalome, aj kopcoch...

idem na cesty, pridem az zajtra vecer pani..

ciao.. :300f:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

hmm a este jedna taka ujistovacia otazka.mne sedi zadok,ale to mozem dat do auta napr favos aj iny motor nieco poriadneho co tam nikdy nepatrilo donesiem to na voziku a pustia ma na start?
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ano pustia...len teda ak je to auto upravovane, pojde do kategorie takych aut, a musi splnat parametre, ktore su urcene predpismi..stranky, kde su predpisy, su tu uvedene, citaj, studuj, stavaj... :2f93:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak ok.to auto je tip top stav,skelet ani hrdza.no ma 22 rokov a caka len srotovisko{ziadne predaje ciganom skoda ho vidiet ako trpi},ale ked najde vyuzitie tak pozije dalej.uz som videl na predaj prevodovku zo samosvorom do toho.a ked sa rozbije oprava do 50 euro lol .
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

citam citam o slalome autoslalom.sk, a potom tdc.sk a nic poriadne.same hluposti o tom ako nastavit tlmice ake slicky,disky,dokonca olej niekto riesil ,fotky a no nic zaujimave.staci poriadne auto co je od vyroby na to stavane.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Acon napísal:Na takéto vybláznenie je dobrá aj Orechová Potôň alebo Sosnová. Tie okruhy sú bezpečné, prípadný výlet mimo trať neznamená nutné poškodenie auta. V Potôni sa dá za rozumný peniaz požičať auto. Myslím, že tam majú 3 rôznych výkonov.
Tak tak... Okruh má menšie riziká ako vrchy. Na okruhu ak sa nezadarí tak vybehneš do piesku. Ak sa nezadarí do vrchu, opreš to o zvodidlá, alebo aj úplne rozchňápeš.
A na okruhu si aj viac zajazdíš...
Naposledy upravil/-a jergusko v 22.03.2012 22:19, upravené celkom 1 krát.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

seven549 napísal:citam citam o slalome autoslalom.sk, a potom tdc.sk a nic poriadne.same hluposti o tom ako nastavit tlmice ake slicky,disky,dokonca olej niekto riesil ,fotky a no nic zaujimave.staci poriadne auto co je od vyroby na to stavane.
seven, však presne o tomto sú závody... Čo si čakal, že sa tam bude písať? Kecy ako niekto "dal plný kotel a tahal čáru jak hoooovado"??
Poď v sobotu 31.3. na Slovakiaring, bude tam prvý pretek Time Attack, príď ukázať, ako sa jazdí :3035:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

seven..a pre istotu si vezmi..pampersky.Velkost G..,na 12kg hovno...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cakal som nieco ohladom info ako jazdit slalom bezchybne.technika jazdy.fotky videa.naco pojdem na ring.zaplatit kopec penazi?doma za tie prachy blbnem 3 dni a mam dost ja aj kara.a v ten den akurat rano budem po 1430km jazde,dobity,nevyspaty a hladny.a pred jazdou v praci od 7.00.sledoval som aj you tube slalom,kopec a treba na to masinu.ziadna prerabka starej vykopavky davat druhy motor ako som myslel.musi to byt seriovka co ma silu,kde staci dat len tvrde pruzenie,kola a ide to.pacil sa mi ten baworak parketworld.ide mu to z ruky.

Návrat na "Súťaže, Akcie, Auto-Moto zrazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných