Amatérske preteky do vrchu

naše súťaže, fotky z akcií, informácie o motoristických akciách a zrazoch

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Amatérske preteky do vrchu

Príspevok od používateľa peter121 »

Zdravím, chcel by som v lete vyskúšať preteky do vrchu. Videl som už akcie, kde štartovali amatéri na svojich vlastných, neupravených autách. Ale ako som dnes googlil, nič som nenašiel.
Zaujímala by ma predovšetkým cena jedného šprintu. Tiež podmienky (sieťka na okno, prilba) alebo či treba absolvovať bezpečnostné školenie a podobne.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

velmi jednoduche..pozri si stranky TatryDonau Cup, alebo Maverickrescue.cz, alebo DoVrchu.sk...prve dava su amaterske preteky, a mas tam jasne popisane vsetky tecnicke, a aj zvlastne ustanovenia, ceny, a aj podmienky..

v kratkosti, s neupravenym autom to je stale tazsie, kedze sa stalo par nehod, ktore na tento sport zmenili nazor a zacali sa vytvarat nove podmienky pre vacsiu bezpecnost, a teda pre neupravene auta sa pretek organizuje ako "jazda pravidelnosti"..aj ked v TDC je este tento rok povolena vynimka na seriaove auta bez uprav..

sietka je povinna na soferovu stranu, tiez rukavice, prilba a odev s dlhym rukavom a dlhymi nohavicami, kombineza sa odporuca..cena za uvedene veci je roznoroda, komplet vybava jazdca stoji radovo okolo 200 eur a viac...horna hranica nie je...

cena na jeden pretek je 55-75 eur( cize jeden den z dvoch, dalsi den platis nanovo to iste ), zalezi od organizatora, kupujes si aj startove cislo a poistenie na pretek..zvacsa sa jazdi dvojdenny serial, zrovna dnes bol zahajovaci pretek TDC na Slovakiaringu (preto som tam nesiel)..
na uvedenych strankach najdes vsetky potrebne info..

avsak ak si chces zajazdit a naucit sa najprv svoje auto ovladat, a posuvat svoje vlastne hranice v bezpecnej jazde, vyskusaj si najprv autoslalom, kde sa naucis kopec veci, a potom skus kopce..oplati sa ist postupne..kopec nie je sranda, moze sa tam stat cokolvek, a ak nemas svoje schopnosti a zrucnosti vypracovane, moze to skoncit zle nedobre..

je tu viacej ludi, co sa tomu venuju, ale skor ich najdes na forach, ktore som uviedol...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no prosim,pridem na care,zaplatim to vsimne a blbnem ako sa len da.aj ja by som skusil ten kopec co to spravi.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nespravi to niec..pride seat ibiza 1,9 TDi a vyplati Ta ako hada a spokojny pojdes domov.. :d :D

vies kolko takych majstrov ako Ty ide s takymi recami skusit svoje moznosti?
a vies kolki dostanu na frak od podstatne slabsich aut?

toto nie je len o sile auta, ale aj o skusenostiach..a to nehovorim o skusenostiach na ceste a tisickach najazdenych km..

tieto skusenosti su o prekonani svojich vlastnych limitov, a o poznami limitov auta..

andeseven, ked prides na prvy kopec, prihlas sa u mna, rad sa pozriem na Tvoje vysledky.. :2f93:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ake seriove auto bez uprav mi treba?nejaky tip.aby to zdolalo tu ibizu.napovazujem sa za frajera za volantom,ale v poslednom case nemam kde pustit paru.v premavke ma to uz nebavi.kazdy to vzda,alebo sem tam ma vyseka a beriem to.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Autá su zaradené podla kategorií...
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter121 »

Tak som to aj myslel, ako vypustenie pary, trošku sa vyblázniť na uzavretej ceste kde mám istotu že nevybehne nič z protismeru. Že skúsený profík ma vypuká aj na o polovicu slabšom aute- s tým rátam a nerozčuľoval by som sa nad tým.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Na takéto vybláznenie je dobrá aj Orechová Potôň alebo Sosnová. Tie okruhy sú bezpečné, prípadný výlet mimo trať neznamená nutné poškodenie auta. V Potôni sa dá za rozumný peniaz požičať auto. Myslím, že tam majú 3 rôznych výkonov.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tiež som chcel napísať že pokúšať sa isť "dať dole" závodný špecial s obyčajnou seriovkou je nezmysel. To by ten "profík" musel urobiť fatálnu chybu, ktorá by ho stála aspoon 10s
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ako pise martin, a plati to aj pre petra, a aj pre sevena rovnako..

tiez som to pisal aj ja..proste skuste pani najprv od toho mensieho rizika, a autoslalom je naozaj jeden z najbezpecenejsich motorsportov, ake existuju..

aj tam sa moze stat, ze ide auto cez budu ( minulu sezonu v bojniciach ), avsak nasledky su menej dramaticke pri rychlostiach ktore na slalome su, a uplne ine na kopci, kde moze auto zbehnut medzi stromy, ci do rokliny..zvodidla su tym najlepsim, co Vas moze stretnut..

a prave na slalome sa naucite ovladat svoje auto, a aj seba..

a ver mi, ze pary na slalome budes mat moznost vypustit habadej..a potom, ked budes mat pocit, ze poznas svoje auto, mozes skusit kopec..

a co k tomu treba?na seriozne jazdenie treba investovat do auta...podvozok a kvalitne pneu su uzasna pomoc, a samozrejme rady skusenejsich, ktore pocuvas v depe s otvorenymi ocami a nastrazenymi usami..a skusas ich potom sam na sebe..

a posledna, velmi dolezita vec, jazdit v ramci svojich limitov, nie limitov inych, ktorych musis silou-mocou "urobit"...to nikdy nedopadlo dobre, a neda sa to na prvom, a ani druhom kopci, ked nie je clovek vyjazdeny..

a nie je to o jazdeni v beznej premavke, to som uz pisal, a martin tiez..
crocop
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 08.09.2008 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa crocop »

martin . napísal:na tu ibku zabudni, ta ma 240ps, vyse 400nm, a 1060kg.. ;) navyse vodic nema pud sebazachovy a je mimoriadne zrucny ;) http://www.youtube.com/watch?v=66FVtPjX ... re=related

ale skorej odporucam nejaky slalom zacat, tam clovek zisti chovanie auta a na kopci ti to zachrani nielen auto, ale aj zivot.. len pre ilustraciu, hore pezinskou babou jazdia bezne 1,6ky benzinove rychlostami aj 200kmh.. ten slalom sa jazdi v rychlostiach tak do 150kmh, ale tam nemas do coho narazit, na rozdiel od kopca.. bolo vela takych umelcov co dosli na preteky do vrchu a v prvej zatacke sa ocitli na bude a povozili ich v sanitke.. a bolo aj dost takych, co mysleli ze cipnuta kokta je special z le man a dostali kladu od 1,4riek a potom tam frajerili uz len po parkovisku a ohrozovali ludi v depe svojim nizkym IQ..
tak tak este doplnim ze na vrchnych prieckach slalomu bol napr. Peugeot 205 (slalomarsky special) a jemu podobni a az za nimi evo VIII, nova S3 mtm, novy focus RS atd. s podotykam nie amaterskymi vodicmi

je to hlavne o skills (desiatky absolvovanych sutazi) a vhodnom aute (musia vaha, kamenny podvozok, slicky)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mne staci ze pridem zaplatim jazdim.a jazdit co akoze--- bezne 1,6ky benzinove rychlostami aj 200kmh--- to mi je nanic.na to mam dialnicu.ja chcem vidiet co je vo mne.alebo nerobia jazdci nemusi byt profik ponuku ze vezmu do auta niekoho len tak aby videl ci sa neposerie.za poplatok samozrejme.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

zial, kopce sa mozu jazdit len solo...neda sa zobrat spolujazdec, jedine ak na treningovu jazdu a povoli to organizator, len teda to sa casto nestava..

slalomove sa daju absolvovat v treningu..

v cechach a na morave sa jazdi rally slalom, tam sa da ist aj ako spolujazdec..

poviem to tak, skus si najprv slalom, potom uvidis sam...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

kludne prid, ja Ta rad vezmem ako spolujazdca na jednu, dve jazdy... :2f93:

v nedelu ideme jazdit trening, tak dofrcis a mozes si skusit...a uvidis sam, na co mas a na co nie..a ver mi, ze adrenalinu tam zazijes dost..

no a potom uvidis... :3035:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no to je ponuka.od teba by som to necakal.problem je v tom ze neviem ako vyjde pracovny cas.na sk som raz za 5 tyzdnov,no dnes som dostal kvapky od sefa a asi kaslem na tu robotu.sulin jeden svicarsky.jedine cez velku noc.mam 5 dni volna.no v lete v tych horucavach skoro 2 mesiace si davam nic len veget.slalom mna velmi nelaka.velke riziko prevratenia na seriovom aute.sice mam karu na hobby co som do nej dal teraz nove pera+tlmice,porobil napravy,len slaby motor.no aj tak kopec mi pripada bezpecnejsi.

Návrat na "Súťaže, Akcie, Auto-Moto zrazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný