Alkohol za volantom

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gmtcrew377
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.01.2022 12:32
Zdieľať na Facebook

Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa gmtcrew377 »

Zdravim chcem sa spytat, mal som vodicka rok a 2mesiace zastavili ma policajti a nafukal som necakal som ze nefukam kedze som nic nepil no az potom som sa dozvedel ze v drinkoch ktore som pil bol alkohol takze bohuzial nafukal som 0,6promile a vodicak mi bol odobraty, bol som u psychiatricky ta mi zistila ze nemam ziadny vztah k alkoholu a ze vsetko je v poriadku, prislo mi teraz rozhodnutie ist na psychologicke sedenia a druhy papier predvolanie na dopravne neviete co tam sa bude riesit? A ze na kolko mi vodicak zoberu alebo ako to funguje? Ludia mi hovoria ze 2roky si nesadnem za volant ako to je? Dakujem
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kolko rokov budeš bez VP ti presne povedia práve u policajtov...

Si nevedel že v drinkoch bol alkohol...
Neviem ako sa to dá nevedieť, ale takých už tam mali a nič im to nepomohlo...
gmtcrew377
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.01.2022 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa gmtcrew377 »

Jednoducho kamarati mi zobrali drinky ktore su miesane je tam vselico ako dzus, redbul, ovocie a podobne a trocha alkoholu, chuti to proste tak ze naozaj ten alkohol necitis,myslel som si ze je to teda nealko drink, kvoli zdravotnym problemom zo zaludkom pit nepijem mam to zakazane mam o tom aj doklady z gastra.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa martincichy »

0,6 promile su 4 panaky tvrdeho. Toto uz clovek citi a ked mas naozaj problemy so zaludkom... ja ked som v krcme, kde sa chlasta a mam soferovat - zasadne pijem dzus - colu - mineralku, ktoru otvoria predo mnou. Ked idem na wc - dopijem a po navrate si dam otvorit novu flasu.

Potvrdenie z gastro je na 1 vec - policajt nema v naplni prace skumat zdravotny stav a ani na to nema vzdelanie a sposobilost. Je to nepodstatne. Podstatne je, ze Ta chytili a nafukal si a teda si porusil predpisy. Vodicak cakaj o 1-2 roky.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa ivko1 »

gmtcrew377 napísal: 28.11.2022 17:34 Jednoducho kamarati mi zobrali drinky ktore su miesane je tam vselico ako dzus, redbul, ovocie a podobne a trocha alkoholu, chuti to proste tak ze naozaj ten alkohol necitis,myslel som si ze je to teda nealko drink, kvoli zdravotnym problemom zo zaludkom pit nepijem mam to zakazane mam o tom aj doklady z gastra.
Ja nepijem vôbec a predstav si, že aj ked boli pokusy "len trošku" mi niečoho priliať, tak to okamžite ocítim nosom...
Sa chytali za hlavu že to nie je možné aby som také malé množstvo ocítil podla pachu...
A predsa ocítil a nemusel som sa ani napiť...
Teraz sa môžeš podakovať kamošom
gmtcrew377
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.01.2022 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa gmtcrew377 »

Pred chvilou som sa bavil s policajtom a vraj je to cele blbost mna ako vodica v skusobnej dobe mali len zadrzat, dohovorit mi a dat pokutu. Tak netusim ako to je zajtra sa na to spyta policajtov ktory to riesia, ze preco takto postupuju.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa martincichy »

Ten policajt by mal vyzliecť uniformu. Povinnosti vodiča sú hneď na začiatku vyhlášky. Tu máš celú citáciu. Pre alkohol v Tvojom prípade bod d.

Nikde sa nerozlišuje medzi vodičom začiatocníkom a vodičom pokročilým.


Zákon č. 8/2009 Z. z.
Zákon o cestnej premávke

§ 4 Povinnosti vodiča

(2) Vodič nesmie

a) viesť motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia, v čase jeho odobratia alebo počas zadržania vodičského preukazu; to neplatí, ak vedie motorové vozidlo autoškoly v kurze podľa osobitného predpisu,8a) vedie motorové vozidlo v kurze základnej kvalifikácie,8b) podrobuje sa skúške z vedenia motorového vozidla, preskúšaniu odbornej spôsobilosti z vedenia motorového vozidla alebo má povolenú jazdu podľa § 70 ods. 4 a § 71 ods. 2,

b) viesť motorové vozidlo akejkoľvek skupiny počas trvania trestu zákazu činnosti spočívajúceho v zákaze vedenia motorových vozidiel alebo počas trvania sankcie zákazu činnosti spočívajúcej v zákaze vedenia motorových vozidiel,

c) požiť počas vedenia vozidla alkohol alebo inú návykovú látku,9)

d) viesť vozidlo v takom čase po požití alkoholu alebo inej návykovej látky, keď sa alkohol alebo iná návyková látka ešte môžu nachádzať v jeho organizme; toto neplatí pre cyklistu, vodiča kolobežky s pomocným motorčekom a vodiča samovyvažovacieho vozidla jazdiaceho v obci a pre cyklistu, vodiča kolobežky s pomocným motorčekom a vodiča samovyvažovacieho vozidla jazdiaceho po cestičke pre cyklistov, ak množstvo alkoholu v jeho organizme nepresiahne hodnotu 0,24 miligramu etanolu na liter vydýchnutého vzduchu pri vyšetrení dychovou skúškou prístrojom alebo 0,5 gramu etanolu na kilogram hmotnosti vyšetrovanej osoby pri lekárskom vyšetrení zo vzorky krvi plynovou chromatografiou,

e) viesť vozidlo po požití lieku v čase, keď liek môže znížiť jeho schopnosť viesť vozidlo,

f) viesť vozidlo, ak jeho schopnosť viesť vozidlo je znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou,

g) odovzdať vedenie vozidla osobe, ktorá nespĺňa podmienky na vedenie vozidla ustanovené týmto zákonom, osobe, ktorá je pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky, alebo osobe, ktorej schopnosť viesť vozidlo je inak znížená,

h) ohroziť chodcov na chodníku, cyklistov na cestičke pre cyklistov, chodcov a cyklistov pri odbočovaní, pri vchádzaní na cestu a pri otáčaní alebo pri cúvaní,

i) ohroziť cyklistov prechádzajúcich cez priechod pre cyklistov,

j) poškodzovať životné prostredie, najmä jazdou po verejnej zeleni alebo cestnej zeleni,

k) prekážať v jazde rýchlejšie idúcim vozidlám a obmedzovať plynulosť cestnej premávky,

l) znížiť náhle rýchlosť jazdy alebo náhle zastaviť, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky,

m) počas vedenia vozidla držať v ruke alebo iným spôsobom obsluhovať telefónny prístroj alebo iné telekomunikačné, audiovizuálne alebo obdobné zariadenie okrem použitia systému „voľné ruky“ alebo vykonávať inú obdobnú činnosť, ktorá nesúvisí s vedením vozidla; to neplatí pre vodiča vozidla ozbrojených síl Slovenskej republiky (ďalej len „ozbrojené sily“), ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície, obecnej polície, Hasičského a záchranného zboru, ostatných hasičských jednotiek, Horskej záchrannej služby, záchrannej zdravotnej služby, banskej záchrannej služby, Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby pri plnení svojich úloh,

n) používať hanlivé gestá voči ostatným účastníkom cestnej premávky, vyhadzovať z vozidla predmety a obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osoby najmä nadmerným hlukom, prachom, znečisťovaním ovzdušia, rozstrekovaním kaluží, blata alebo zbytočným ponechaním motora stojaceho vozidla v chode,

o) použiť na jazdu vozidlo, ktoré svojím farebným vyhotovením a označením sa dá zameniť s vozidlom Policajného zboru, Vojenskej polície, Zboru väzenskej a justičnej stráže, obecnej polície, Hasičského a záchranného zboru alebo ostatných hasičských jednotiek,

p) zastaviť vozidlo na priechode pre chodcov, mieste na prechádzanie alebo na priechode pre cyklistov, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dohovoriť ti môžu, ked si zabudol zapnúť svetlá, alebo ti nesvieti napríklad menej dôležitá žiarovka (ked budú mať dobrú náladu a ty budeš slušný)
Ale ked že si nafúkal a si k tomu v skúšobnej dobe, tak o VP prídeš tak či tak...
Dohovoriť ti možno dohovoria, ale v zmysle či to stálo za to...

PS: ale skôr si myslím že tu skúšaš zistiť "ako postupovať aby si sa z toho možno nejako vyzul"
Vymýšlaš si tu historku ako si nevedel že tam bol alkohol (ved ty máš od lekára zakázane piť alkohol), vymýšlaš si tu historku ako iný policajt povedal že to mali riešiť iba dohovorom a pokutou...
No kludne skús tú teoriu ako ti mali dohovoriť + dať pokutu ked budú zajtra prešetrovať tvoj priestupok
gmtcrew377
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.01.2022 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa gmtcrew377 »

Osobne mi je jedno co si o tom myslite, k vodicaku sa tak ci tak dostanem rychlejsie ako iny ludia. Len ma zaujimalo ze na kolko mi ho mozu zobrat pri nafukani 0,6promile a dokladmi od psychiatricky a psychilogicky ze som zdravotne a psychicky sposobili viest motorove vozidlo a nemam ziadny vztah k alkoholu.
gmtcrew377
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.01.2022 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa gmtcrew377 »

cenamcic napísal: 28.11.2022 20:21 Jasné, že je to blbosť, v skúšobnej dobe sa môže piť veselo, na to tá skúšobná doba je, že? Panebože, sa čudujem, že si vôbec spôsobilý na právne úkony a nie ešte, že máš aj vodičák! :::
Nevravim ze to neni blbost, moj kamarat nafukal tiez iba si ho zadrzali dali mu pokutu a bolo to vyriesene a este ked to policajt povedal ze preco to tak neriesili tak ma to zaujima ako to teda je.
gmtcrew377
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 24.01.2022 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa gmtcrew377 »

Nemam za potrebu si vymyslat blbosti len aby som sa k vodicaku dostal naspat, je pravda ze karovat ma bavi neskutocne a za ten rok som autom precestoval cele slovensko a za ten cas by ma v zivote nenapadlo sandut za volant opity (ked ani nepijem).Len mi to je luto ze takou blbostou som prisiel o vodicak v zivote by ma to nenapadlo ze sa toto niekedy stane. Poucit som sa poucil dostatocne a budem si davat vacsi pozor co pijem to je jasne. Len mi to pride take blbe ze v niektorych krajinach je povolene az 0,8promile za volantom a zo mna robi kazdy alkoholika a ma v hlave len to ze som isiel totalne opity na aute bez vedomia.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa martincichy »

U nas je nulova tolerancia a tak je to spravne.

Skor si zacni studovat lehoty a podmienky na vratenie vodicskeho preukazu.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa db69 »

cenamcic napísal: 29.11.2022 06:09
gmtcrew377 napísal: 28.11.2022 22:05 k vodicaku sa tak ci tak dostanem rychlejsie ako iny ludia.
Nemusí, on má v riti dve diery. Slovenčina síce poslabšie, pravidlá cestnej premávky tiež, ale hlavne, že si to vie vybaviť, to jediné sa na Slovensku počíta.
a preesne toto som mu chcel napísať,že na slovensku nie je presná taxa za alkohol.Najmá ked si "náš človek".Ale radšej som bol ticho,no a nakoniec sa priznal sám.Tak načo sem do pi..i pišeš? to si sa chcel pochváliť?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa tatkotom »

Pre takých a podobných ...... strácam radosť z jazdy a dostávam strach, keď moja ide do NR, BA.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných