alkohol za volantom

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

alkohol za volantom

Príspevok od používateľa marcos113 »

Zdravím, mojou aroganciou a hlúposťou som pri bežnej kontrole nafúkal 0,29mg =0,6promile. Hneď mi odobrali vodičák a vydali rozhodnutie o zadržaní. Nechcem sa vyhovárať no potreboval som vypnúť. Viem že to nikoho nezaujíma a že si musím niesť za svoje chovanie dôsledky. Vždy doteraz som si radšej dal kofolu v bare namiesto piva, asi 2 mesiace som nemal ani jedno pivo či alkohol lebo som vždy šoféroval. Mám 20 rokov, vodičák mam len niečo cez pol roka a je to môj prvý priestupok. Teraz by ma zaujímalo pár vecí:

1. Príde mi domov predvolanie na DI, bude to doporučený list ktorý si vyzdvihnem na pošte alebo akú to má formu?

2. Ako dlho DI trvá kým pošlú predvolanie?

3. V najlepšom prípade s akým trestom môžem rátať a aký je najhorší?

4. Koľko času budem mať na zaplatenie pokuty?

5. Ako bude prebiehať vrátenie VP? Čítal som niečo o doktorovi a alkoholizme, je to nutné?

Áno viem kopa ludí si pomyslí mladý, sprostý, mohol si niekoho zabiť. No prosím o vyjadrenie sa k téme. Nepotrebujem urážlívé a irelevantné komentáre. Môj trest bude nasledovať a ja ho príjmem. Ďakujem
Naposledy upravil/-a marcos113 v 15.11.2015 14:02, upravené celkom 1 krát.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pride to poštou do vlastných rúk. Omáčku nebudem popisovať, po polovici trestu možno žiadať o vrátenie vp. Následne absolvuješ návštevu lekára či nie si závislý, autoškola a otec by Ti mohol preventívne vysvetliť ze ak pijem najazdím.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Už zo štýlu popisu je vidieť, že Ťa to naozaj mrzí a málo krát sa stane, že si človek prizná chybu/vinu. Takto by to malo byť vždy. Si vzor pre všetkých ostatných - nie preto, čo si spravil, ale ako si sa následkom toho zachoval.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

0,6...zato pojdes do pekla :::, v normalnych statoch je 0,5 Ok, no musel si byt na chudacka proste...

Len tak pre ostatnych, ten dreager bol kedy kontrolovany ??? Kazdych 6 mesiacov ked nema razitko, mozu si s nim merat po fazulovej splodiny...ver tomu ze v tom maju bordel...do nelegalneho im veru nefuknem ! Pozor, neodmietat skusku !!!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Dojdeti predvolanie , poslu ta zrejme k psychiatrovi ja jedno sedenie kde ti da stempel ci si alkac alebo nie ( tusim dakych 40e ) potom na policii ti daju pokutu.. to zalezi na nich ako sa rozhodnu, mozu ti capnut aj najnizsiu aj najvyssiu sadzbu, zadrzany vodicak budes mat tiez podla ich uvazenia, pocital by som 1-2roky. Po polovici mozes poziadat o odpustenie zvysku trestu ( ak mas zaplatenu pokutu ). Neziadaj skorej ako ti neprejde polovica. Zrejme ta neminie ani sedenie u psychologa ( to su dobre sra*ky ... ) tusim dokopy absolvujes 8hodin sedenia. To je cenovo rozne podla toho odkial si ( pocitaj 250 e + ) a ak toto vsetko absolvujes tak pojdes k fizlom na preskusanie kde napises test , vratia ti vodicak a je to ... samozrejme sa dovtedy nemozes zblaznit z toho vsetkeho :)

P.S . Ako pise lubo , u fizlov psie oci ( a ak si student vezmi si isic sosebou nech sa mas ako preukazat ak by chceli) a skus to uhrat na to ze platis si skolu a tak podobne, ale netlac na pilu, lebo ked im strihne v gebuli tak sa nedoplatis
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

1. Poštou doporučene
2. Závisí od vyťaženosti DI
3. Pokuta 150 až 800 eur, zákaz činnosti do troch rokov
4. Uvedené v rozhodnutí, lehota na plnenie začne plynúť až po nadobudnutí jeho právoplatnosti
5. Buď uplynutie celej lehoty trestu zákazu činnosti alebo požiadať o odpustenie zvyšku trestu zákazu činnosti po uplynutí polovice trestu. V oboch prípadoch pred vrátením VP bude potrebné absolvovať vyšetrenie u psychiatra skrz posúdenia závislosti od alkoholu. Ak vyšetrenie dopadne dobre, následne je potrebné absolvovať posedenia u psychológa. Samozrejmosťou je preskúšanie (buď len predpisy, ak zadržanie VP bude do dvoch rokov, inak komplet preskúšanie). Bude vhodné si pripraviť prasiatko, poplatky za psychiatra+psychológa+preskúšanie vyjdú dokopy na niekoľko stoviek eur.
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

no tak exekutor mi moze zobrat jedine to auto lebo inak nič nevlastním auto ma hodnotu asi tak 150€. Momentálne idem asi do iného mesta kvôli robote a tam by som šiel bez auta takže ten vodičák ma zatiaľ až tak nemrzí. Prípadne ak budem musieť ísť k doktorovi a psychiatrovi aj keď si myslím že je to úplne zbytočné keďže nepijem alkohol ani na narodeniny ale už som potreboval vypnúť aspoň s tým pivom. Spolužiakov otec je riaditeľ okresnej polície ale nejaké extra dobré kamarátske vzťahy som s ním nemal, tak zasa nechcem sa nikomu doprosovať keď je to len moja starosť ktorú by som si mal vyriešiť sám.
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

ok
Naposledy upravil/-a marcos113 v 15.11.2015 14:00, upravené celkom 1 krát.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Kamarátovi sa stala rovnaká "nepríjemnosť" a to mal zostatkový alkohol,keď mu jeho super alkotester za 35 euro ukázal 0,00 išiel do práce autom,zastavila ho hliadka fúkol a Dräger ukázal 0,17 po 20 minútach mal už iba 0,08,nič nepomohlo zadržali mu vp,musel absolvovať aj návštevy psychológa,stálo ho to celkovo z pokutou+ten psychológ 800 euro a pol roka zadržaný vp po polovici trestu mu ho vrátili.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Synku,vidím podľa Tvojho opisu v prispevkoch,že máš rešpekt pred rodičmi. Je tu úplne jasné keby bolo 90% mladých aspoň na50% zodpovenych ako Ty,určite by mohli rubriky krimi na tvhnoj a narkóze zrušiť.
Jednoznačne ako Ti tu radilo viac starších a zivotom ošľahaných kolegov treba to doma čo najskôr rozbaliť, a hľadať riešenia. Vidno ze si aj u policajtov nasypeš popol na hlavu,tak by ten trest nemusel byť likvidačný. Určite bude,ale ak sa takto úprimne kajaš,aj policajti nie sú vždy h.oveda.
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

Neviem či sa dá hovoriť o zodpovednosti keď som vedel že môžem nafúkať a aj tak som šoféroval, aj keď som za tých 6 mesiacov najazdil viac ako 23 000 km asi prevládla odvaha no je aj dobré že ma zastavili aspoň nebudem riskovať druhý krát a fakt si radšej vezmem taxík za 6€ domov. Teraz ma to vyjde o dosť drahšie. No je pravda že už to nezmenením a svet sa nezrúti, tak si počkám čo mi povedia. Písanou formou viem svoju situáciu opísať lepšie no normálne to až tak opísať neviem a väčšinou to vyznie drzo a preto si myslím že to asi vďaka nervozite pre mňa nedopadne dáko extra dobre. Asi budem dúfať len v prívetivého policajta.
marcos113
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.11.2015 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcos113 »

no tak spolužiakovy som napísal, on to nerieši, toto som aj čakal, tak už to asi len oznámim otcovi že nemôžem šoférovať a počkám si na predvolanie. Lebo keď mi povie otec povie že potrebuje odviesť a poviem mu až potom že nemôžem tak to asi bude len horšie. Nie že by som sa ho bál, možno mi akurát nadá aký som sprostý skôr mi ide o pocit sklamania.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

lubos zimovcak napísal:Bože, Ty máš spolužiaka, ktorého tatko je bosom v okrese ?!
na čo čakáš ?
Na tie kecy sa Ti orgán zvysoka onééé, už mu volaj a nech si zajtra / aj DNES/-CIM skôr, aj so spolužiakom u jeho fotra .
koňak do tašky, trochu popola na hlavu, ale ked už bude spis zaevidovaný, potom Ti jeho tatko iba pokrčí plecami a povie:

"Co si neprišiel skôr , už sa teraz nič nedá robiť..." : :angr: , masti za ním.
Lubo takto to už dávno nefunguje,možno pre horných desaťtisíc áno ale nie pre chudobu,mám kamarátov policajtov a aj oni hovoria že už to nie je čo bývalo,jeden pred druhým sa bojí urobiť niečo mimo zákon lebo to hrozí veľkým prúserom.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

lubos zimovcak napísal:
tak to si na ťažkom omyle..
exekútor kúpi Tvoj záväzok, resp. nastrčená firma, ked nezaplatíš pokutu a aj niekoľko rokov budeš mať "pokoj".
len potom, ked už budeš zarábať, nedajbože sa dostaneš k bytu, zdedíš dom, tak Ti príde každých 10 rokov výzva na uhradenie dlhu + penále....

ažb POTOM by si mal skutočné problémy... :3c90:
a ked zájdeš za kamošom, tak vtedy takisto SAM riešiš problémy.
alebo prečo si myslíš, načo má hlavný kápo SPOLUŽIAKA ? :40bd: :40bd:
Exekúcie fungujú inak. Raz začatá exekúcia sa nepremlčuje, žiadne výzvy sa každých 10 rokov neposielajú. Pohľadávku na pokutu štát nepostupuje, ale vymáha prostredníctvom exekútora. Navyše exekútor iba vymáha dlh, nikdy ho "nekupuje".
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Ani nárok ani exekučné konanie sa nepremlčí, keď exekučné konanie bolo začaté. Môže trvať až do smrti povinného.
To sme ale odbehli od témy, ktorú začal zadávateľ.
Pokzta môže byť uložená raz, iná vec je spôsob jej vymáhania. Tu má dlžník možnosť jednoduvhej obrany.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných