ALHAMBRA / SHARAN 1,4 TSI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladobaato
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.02.2015 12:37
Zdieľať na Facebook

ALHAMBRA / SHARAN 1,4 TSI

Príspevok od používateľa vladobaato »

Mam 3 deti a uvazujem kupit Alhambru alebo Sharana 1,4 TSI. Cez bezny den jazdim po meste tak 10-20 km denne, cez vikendy sem-tam nejake dlhsie vylety. Preto zvazujem ten benzin. KOnkretne sa mi paci toto: SEAT ALHAMBRA 1.4 TSI R-LINE 11/2010 - 114800 km

Link zmazaný

1) Co si myslite o tomto motore?
2) Koľko si myslíte, že by takýto motor mal v priemere vydržať?
3) Počul som o nejakých problémoch s rozvodovou reťazou u 1,4 TSI. Je to také vážne?
4) Ak máte niekto skúsenosti, aká je spotreba tohto auta? Predajca mi tvrdil, ze bol s tym na dlhsej ceste a mal 6,0 a v meste tiež tak asi. No toto sa mi nejak nechce verit.
5) Toto auto konkrétne má okolo 120000 km. Čo by som mal dať na ňom spraviť, aby som mal istotu, že ma niekde nenechá v stychu.

Dakujem vsetkym za nazory.
Naposledy upravil/-a vladobaato v 24.02.2015 13:51, upravené celkom 1 krát.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Celkovo vladne akási nespokojnosť s týmyto základnými motorizáciami či už Sharan , Alhambra alebo Tiguan.

Tak asi niečo na tom bude.
vladobaato
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.02.2015 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladobaato »

Nespokojnost? Ohladom coho? Poruchovost alebo dimenzovanie motora k vahe a rozmerom auta? Priznam sa, ze nie som nejaky pretekar. Potrebujem len spolahlive priestranne auto s velkym kufrom. Nevadi mi, ze nebudem prvy na semafore. Moja bezna cestovna rychlost na dialnici je 110 km/h. A benzin kvoli sposobu jeho prevadzky. Dieslu a jeho problemom s DPF sa obavam.
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Na spritmonitor.de svieti na tuto motorizaciu priemerna spotreba 9,2.
Velke auto s pomerne malym preplnanym benzinovym motorom = mala spotreba iba pri idealnych podmienkach, co mesto urcite nie je.
A o spolahlivosti tychto "modernych" maloobjemovych priamovstekovych preplnanych benzinakov a z toho plynucich problemov je tu toho popisane habadej. A kupovat to jazdene mimo zaruku, neviem veru ci by som do toho siel.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ahoj. Tu si môžeš pozrieť REÁLNE spotreby týchto áut:

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2


Minimálna 7,27l/100km, priemerná 9,96l/100km, maximálna 10,71l/100km.

Bohviečo to teda nie je...

Výrobca uvádza: V meste: 9.2, mimo mesta: 6.1, kombinovaná: 7.2

Takto výrobcovia klamú. Starý Ford Galaxy s motorom 2.3 o výkone 145koní má podľa spritmonitor priemernú spotrebu 10,46l/100km. Spotreba je priemerom 29 vozidiel. Za 15 rokov "vývoja" je objem motora o takmer liter nižší, ale spotreba de facto rovnaká.
vladobaato
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.02.2015 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladobaato »

Dakujem za link. No fakt to nie je nic moc. Skoda, ze tam nie je uvedena priemerna cestovna rychlost, pripadne ine podmienky, ktore maju vplyv na spotrebu. Ale to by som uz chcel asi vela. Utesovat ma moze akurat len ten borec na prvom mieste, co to ma za 7,27. Len co robit, ked sa obavam, ze diesel by mi pri tej mojej prevadzke klakol? Tusim ani LPG si nejako s tymi TSI-ckami nerozumie.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Druhá vec, na ktorú som nemyslel - mnohí z nich ťahajú ešte aj príves, t.j. spotrebu to navýši o pár litrov a tým znehodnotia tabuľku priemerných spotrieb.

Pozri si tento profil: http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/543548.html Uvádza tam spotreby pri určitom type trás.
vladobaato
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.02.2015 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladobaato »

To uz vyzera slubnejsie:

Dialnica 120 km/h ... 8 l
Dialnica 160 km/h ... 11 l
Mesto ... 9,5 -11 l
Mimo mesta ... 6,5 -8,5 l

Ked to porovnam, pri tej mojej dialnicnej 110 km/h by to teoreticky mohlo byt realne okolo 7,5 mozno aj menej. Mesto tych 9-10 by mohlo byt, to mam aj na Berlingu 1,4
vladobaato
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 24.02.2015 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladobaato »

Lubos77 napísal:Na spritmonitor.de svieti na tuto motorizaciu priemerna spotreba 9,2.
Velke auto s pomerne malym preplnanym benzinovym motorom = mala spotreba iba pri idealnych podmienkach, co mesto urcite nie je.
A o spolahlivosti tychto "modernych" maloobjemovych priamovstekovych preplnanych benzinakov a z toho plynucich problemov je tu toho popisane habadej. A kupovat to jazdene mimo zaruku, neviem veru ci by som do toho siel.
Tiez mi to az tak nie je po voli. Ale ked v ponuke su len tieto benziny a ostatne su diesle. Alebo by bolo lepsie riesenie ist predsa len do toho diesla aj napriek spominanym rizikam?
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Ale sú . .
napr 2,0 tsi DSG . . ale to už je iná pesnička
nani33
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 30.03.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nani33 »

Alternativa je priplatit a kupit chrysler grand voyager 3.8, 3.6 klasicke atmosfericke benziny s lpg alebo jeho ekvivalenty dodge granda caravan, vw routan... Su to najvacsie mpv, neznicitelne hladke benziny ktore na lpg jazdia ako 7 litrov benzinu. Poznam dvoch ludi co to maju a nevedia si to vynachvalit.
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Švagor má 1,4 Alhambru a veru po meste okolo 10. S tým musíš počítať ak sa rozhodneš pre tento motor.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Citajte.po meste najazdi 10,20 km denne.vynasobte si to poctom prac.dni a vysledok je?zanedbatelna suma,kolko by prejazdil na studenom chrochtaku?smelo do toho,nemas dpf,vstreky atd.....
juro1111
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 17.03.2012 18:00
Bydlisko: sturovo
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1111 »

dobre si si vybral nekupuj diesel!!!a vonkoncom nie dsg!ja uz som davno presedlal z dieselov na benzinaky ano mate pravdu vsetci je tam vacsia spotreba a nech!ale mensie naklady na servis! :2f93: takze moja rada chod dotoho kludne a ani plyn si tam nedavaj.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ultramoderný benzín voči ultramodernému chrochťáku tiež nie je žiadna výhra.

Ubrať z ročníka = nižšia cena, vybrať primitívnejší motor, ktorý na servisných nákladoch nezaskočí majitela a neriešiť o niečo vyššiu spotrebu, to čo sa ušetrí na kúpe to sa nechá v palive.
Ten nájazd je smiešny, týždenne keby aj 100km + nejaký ten výlet 2x do mesiaca cca 300km. Mesačne to vychádza necelých 1000km a teda je jedno či prevozím 100l benzínu , alebo 115l benzínu

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných