Alfa Romeo 166 2.4 jtd 100 kw r.v 2000

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tibi4441
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.05.2014 16:34
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 166 2.4 jtd 100 kw r.v 2000

Príspevok od používateľa tibi4441 »

Zdravym. Mam problem s opotrebovanim prednych pneumatik. Na ja r som kupil elektrony (17) alfacke s pneum continental. Na prednej naprave sa mi skor opotrebovaly ako vzadu a hlavne na prostriedku gum nie na bokoch co by asi znamenalo (geometriu) ak viem dobre. Mislel som ze to kvoly tomu ze boly jazdene. Kupil som cisto nove 225/45r17 a za 5000 km sa opotrebovaly tak isto len na strednej casti ale az tak ze mozem ich pouzit tak na jednu sezonu. V servise mi povedaly ze s geometrio to nema nic spolocne ale nevedeli prist na chybu. Neviem ci sa motamdobre v tom smere ze tlak 2.4 bar na 225/45r17 je vela preto len stred gum mi sa mi opotrebuva skur. Za pravop. Chyby ma ospravedlnte. Za rady vopred dakujem
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

2,4 je moc? ja by som povedal ze aj malo... ja tlakujem na 2.8 a nemam problem... (205-55-R16) :-\
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Vsetko zalezi od spravnosti ukazovania tlakomera. Ja fukam 17ky na 3,0 podla tlakomera na hadici od kompresora, ale realne mam 2,5 baru. Ty mozes kludne mat aj 3,4 baru. A hlavne skus vymenit servis s geometriu, pre kontrolu stavu podvozku a zmeranie geometrie, ci ti prvy maju dobre zariadenie.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Ja mam taku skusenost s pneu Michelin,ze po nafukani na vyssi tlak mi vsetky styry gumy dralo po vnutornom aj vonkajsom okraji.Ale nevylucujem ani spatnu geometriu.
Na alfe 166 je zlozitejsie nastavit napravy,dokonca sa da podvozok nastavit na okruh.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ja si myslím, že máš silno nafúkané gumy, ak by bola geometria tak sa ti bude drať viac jeden kraj. A čo sa týka toho jak píšeš, že predné viac tak máš predný náhon, každé sezónne prezutie meň predné za zadné.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fero to už presnejšie ani nemohol napísať,proste na 1*
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Priklanam sa k Lubosovi tiez sa mi neosvedcilo prehadzovat kolesa zo zadu dopredu a skusat rozne ine variace.Po prehodeni si musely akoby sadnut-odrat.Je to asi tym,ze to je 12rocne auto a podvozok uz je asi poznaceny vekom a kazda naprava ma svoje "muchy."
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Prehadzovanie pneumatík nevymyslel Janko a Kubko toto sa praktizuje všade a autá z náhonom 4x4 to majú aj povinné. Ak má auto dobrú geometriu vpredu aj vzadu tak prehodenie pneumatiky nemôžeš cítiť a to, že niekto dá zadnú dopredu a mu hádže koleso - krivý disk, alebo zlé vyvážene koleso, samozrejme na zadnom to tak necítiš ako keď to dáš dopredu, ale aj vzadu zlé vyvážané koleso škodí. :41c2:
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

s otcom prehadzujeme kolesá bežne dokonca minulí rok sa nám na starých zimákoch ktoré už boli prehodené zo zadu do predu dostal defekt koleso sa zalepilo a išlo naspäť do zadu bol to ich poslední rok takže tie kolesá boli poprehadzované úplne a problém to nerobilo
Tomasko19
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 26.03.2009 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomasko19 »

s prehadzovaním pneu je to v pohode niekde na škodovke kde sú úzke pneu, tam to až taká galiba nieje. Všimol som si vždy keď som kúpil nejaké jazdené alu disky s pneu, prvé kilometre boli tak otrasné ako keby som založil zimné drapáky s off roadu ale po prejdení urč. km to už bolo ok. Tiež mám 166 ku, mal som problém s geo, vybavená vec, tri vraj špičkové servisy na geo vo Zvolene a v B.Bystrici mi robili geometriu a poviem Vám- trt! po poslednej GEO v B.B. som mal odchýlku rozbiehavosti 4mm čo je max neprípustné!Nakoniec som našiel jeden servis v Sielnici kde gazda má tiež 166 a nastavenie geo preňho bola hračka! Alfy sú podľa mňa na slovensku veľké TABU pre slovákov- hlavne na servis. Túto značku sa musíte naučiť milovať a vedieť jej porozumieť. Chce to čas a drinu ale keď sa posnažíte- pôjde to!
:2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní