Alfa Romeo 156 1.8 TS dymi na bielo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alfa1556
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24.09.2012 14:42
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 156 1.8 TS dymi na bielo

Príspevok od používateľa alfa1556 »

Zdravím chlapi mam taký problém alfa mi začala dymit na bielo.
Za studene to ide ako s komína ale po par kilometrov a po zahriati motora sa to ustáli a prestane dymit, poradte čo stým
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Ktorá prevádzková kvapalina sa ti stráca a musiš dolievať? tu by mala byť odpoved na tvoju otazku.

Mimo temy: ak si idem kupovať auto, tak si prečítam zopár recenzií na dany typ auta, ak si vyguglim 1000 recenzii na 156 tak 1000 krát NEODPORUČAJU kupovať ako jazdenku. Aj najsamlepšie servisovane 156 s pravidelne menenymi olejmi skôr či nekôr, častejšie skôr kľaknu kvoli verejne znamej chybe, mam na mysli benziňaky....a ľudia si ich predsa kupuju, mňa by zaujimalo prečo???????? kvoli peknej pristrojovke?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

...a zovňajšku. A nízkej cene samozrejme...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dochodcovia kvoli jazdnym vlastnostiam alfu zvyknu kupovat lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

chyba

Príspevok od používateľa miso221 »

Pocuj maykoo, coze je to za verejne znamu chybu co maju tie motory? Zaujima ma to, lebo poskulujem po 147ke, ale 1,6 TS, preto chcem vediet, ci aj tie 1,6 maju tu spominanu chybu. diky
DUDO175
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DUDO175 »

maykoo napísal:Ktorá prevádzková kvapalina sa ti stráca a musiš dolievať? tu by mala byť odpoved na tvoju otazku.

Mimo temy: ak si idem kupovať auto, tak si prečítam zopár recenzií na dany typ auta, ak si vyguglim 1000 recenzii na 156 tak 1000 krát NEODPORUČAJU kupovať ako jazdenku. Aj najsamlepšie servisovane 156 s pravidelne menenymi olejmi skôr či nekôr, častejšie skôr kľaknu kvoli verejne znamej chybe, mam na mysli benziňaky....a ľudia si ich predsa kupuju, mňa by zaujimalo prečo???????? kvoli peknej pristrojovke?
Blobosť táraš internetové nezmysli ..a prečo ? Povoz sa v alfe a v golfe a pochopíš, a nabudúce si zisti čo sa kazilo a prečo ach tieto "múdre" reči teenagerov že .
alfa1556
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24.09.2012 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfa1556 »

Načo vlastie chodia na tieto fora uplne zdegenerovaní ludia ja potrebujem poradit čo stym ako ako tu chybu odstranit a nie tu kritizovat kazdeho nepači sa ti alfa tak ani tu nekukaj a voz sa v tej blbej octavke
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

miso221: googli
Benzínové motory Twin Spark 16V jsou velmi specifické na jednu stranu jsou velice výkonné (1.6 105 nebo 120k, 2.0 150k), mají krásný zvuk a sportovně laděné řidiče potěší ochotou k vytáčení, na druhou stranu se staly noční můrou nejdoho řidiče kvůli své nespolehlivost. Problémy těchto motorů spočívají v tom, že často spotřebovávají olej a pokud jeho hladinu majitel pečlivě nekontroluje a zároveň nezafunguje čidlo, které má řidiče na nízkou hladinu upozornit, může dojít k poškození klikové hřídele. Následné náklady na uvedení vozidla do provozuschopného stavu bývají obrovské. Nevím, čím to může být, každopádně zmíněný problém je doménou AR156 v diskuzích na klubových stránkách (ani jinde) se zatím snad neobjevil nikdo, komu by se motorschade přihodila na Alfě 147. Buď výrobce na motorech provedl nějaké úpravy, nebo jsou majitelé AR147 pečlivější, nebo je prostě zatím málo informací a problémy se objeví časem.... kdo ví....

alfisti: každy si obhajuje svoju značku ale pošlite mi link kde motoristicka obec kladne hodnoti spoľahlivosť alf...nie nemal som alfu (ale veľmi sa mi pačia) prave kvoli tomu že z každej strany počuvam/čítam o nespoľahlivosti a zadretých motoroch a nie su to pivne reči 15r puberťakoch ktorí v živote nesedeli v aute. Nie nejazdim na ochtavke ani golfe, rad sa necham pritlačiť do sedačky povyše 7000ot...takže japan car:)
DUDO175
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

maykoo

Príspevok od používateľa DUDO175 »

Choď na alfisti.cz forum a čitaj je tam kopec príbehov , nie som zarytý alfista aj iné pekné auto či klasiku ocením len ma štve keď niekto neprávom očierňuje značku , taliani maju lepšie benzinove motory ako nemci a to je môj názor [u]ale záleží od uhlu pohladu[/u], zato že sa zadiaral jeden dvojliter...pritom nemci mali kolko nepodarených motorov praskajuce bloky(starý passat)... a pritom to neboli výkonné motory...alfa bola vždy top čo sa výkonu týka aj dnes keď pozriem nejaký smiešny passat cc 1.8 TSI 160 koní (tolko ma atmosfera od alfy) 1.8 turbo giulietta 235 koní , porovnám VR6 a v BUSSO V6 talian je vo všetkých parametroch lepší v 6valcoch aj so spolahlivosťou ;) . Nemám žiadne auto mám japonskú motorku ale žiadny koncern by som si v živote nekúpil , ja nechápem ako si niekto kúpi trebars Audi alebo VW ..tie iste motory bez výkonu s tým istým interierom žiadne detaily sedadla ako na karose ani obraz ani zvuk ani spolahlivosť v poslednej dobe, kým v "TDI" otočíš volantom 4x v alfe stačí 2x....... napriklad také audi je na tom so spolahlivosťou horšie ako alfa a nič no problema žiadne reči sa nešíria lebo je to diagnoza celý koncern (mali sme audi v rodine) ,JO akurát tak dostupné diely hurá . Alfa má čím zaujať nemôžem si pomôcť alfa má charizmu,štýl, zvuk, výkon a hlavne zmysel pre detail(nemyslím tie zhumplované slovenské 156) a preto si to ludia kupujú...a k tomu zadieraniu dvojlitra, na vine bolovačšinou to že málo kto zabehol tak ako bolo treba keď sa to tak rado vytáča aj na hore spominanom fóre som čítal jeden príbeh alfy čo ju mal od nova 300k bez problemu, potom šla do sveta.... Jeden motor spravil alfe povesť nuž každý sme iný každý nech si kúpi čo chce ja si rád užívam jazdu preto chcem alfu a benzínovú ! Keby som žil niekde na juhu kde neprší nesneží tak auto nepotrebujem na pôžitok z jazdy mám motorku a tej sa ni alfa nevyrovná . A v prvom rade treba si naživo ohmatať vyskúšať porovnať a aby ste nepovedali, v rodine sme mali vždy len VW koncern (aj teraz)asi preto tie autá tak nenávidím . V starej 156 sa citim lepšie ako v novom "mrtvom" otrepanom passate, 4 roky som sa vozil v 165 konovej ibize TDI no hnus ako si to niekto kupi ? Lebo malo žere to je odpoveď a iba občas odite X krat repasovane turbo . Alfa vyžaduje aj potrápi, ale po jazde úsmev vyčarí na tvári :) . Resp.alfa nieje auto pre masy ludí k tomu treba mať vzťah a musí ťa to baviť hýčkať si sem tam sa s ňou porozprávať rozumeno ? Toto je moj pohlad na vec že prečo alfu takto to beriem JA nikomu nič nevnucujem a bolo by tona dlhu debatu pri pive aby sme sa zgodli takto sa uznajte nedá argumenty má každá strana. A kedže je hodín kolko je za slovosled a chyby sa ospravedlnujem . peace :300f:
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

No konecne niekto nestranny..
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Kurna Dudo, tak si to vystihol na 1000% :300f: To sa uz ani neda lepsie napisat-zhodnotit. :2f93
wivre
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.08.2013 12:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wivre »

turbo mas v poriadku?
alfa1556
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24.09.2012 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfa1556 »

Alfa 1.8 TS namá turbo
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných