Alfa Romeo Brera vs Subaru Legacy

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dodes911
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2011 14:10
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo Brera vs Subaru Legacy

Príspevok od používateľa Dodes911 »

Zdravim Vas motomaniaci. Mam finalnu dilemu a potrebujem skusenosti pripadne rady. Zúžil som si výber na hore spomína é autá. Brera 2.2JTS a legacy bud 2.0 alebo 3.0 benzin. Co by ste zvolili ake su caste problemy pripadne lahsia udrzba. Dakujem
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

ja Breru :3035: ale čisto len kôli športovejšiemu charakteru, ostatné by som u nového auta - ktoré je v dnešnej dobe spotrebný tovar neriešil
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Tie auta sa nedaju porovnavat.....to je jak keby si si mal vybrať medzi ritnatým malým pivom Dženifer Lopez a vysokou, štíhlou laňkou Žizel Bundchen....
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Dodes911
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2011 14:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dodes911 »

Tak ja to chapem su to hrusky a jablka. Ale potrebujem sa rozhodnut :) Ale skor sa priklanam k brere. Tu charizmu a styl co ma to auto je neopisatelne.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mam rad italiu. brera je krásne auto ale subaru je subaru.zalezi co sa ti viac paci a na druhej strane ako jazdis.myslim nárok na štyl jazdy.podla toho by som vyberal ja.
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Mám rád talianske autá, ale 2.2 JTS určite nie. GM motor nikdy !
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

gm to urcite nie.ale tvarovo to auto je super.osobne uprednostnujem diesel jtd.rokmi overene-spolahlive.ale niekto rad benzin.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Breru s turbobenzinou by som mohol :), subaru jedine ze by ho bolo treba kvoli pohonu, ale neni :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ale ale vitaj bajo. tak to ja radsej v turbonafte.ty musis v turboplyne.ved si fanda toho.čí?každy mame svoje.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ale de lol, to priamostrik , do takeho kara bych nedal plyn ale E85 :), nech ma dost kyslika
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Presne toto som teraz ja riešil, tiež som sa rozhodoval medzi Brerou, Legacy, Accordom a nakoniec som sa nerozhodol ani pre jedno z nich .. kde sa traja bijú, štvrtý vyhráva :D Jedno Legacy sa v lete predávalo, pekné Spec B 3.0 manual, ale kym som sa stihol spamatat, uz ho nebolo... Accord je uz taka mensia tuctovka pre mna, Breru som vyberal srdcom, no ale nakoniec zavelil rozum.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri AR ak by som mal voliť imidžovku tak určite GT, Brera mi príde ako zlepená z dvoch rozdielnych áut asi niečo ako Roomster, predok Fabia, zadok úžitkáč

Druhý problém je spotreba, bárs aj nie som zrovna spotrebár tak u JTS by ma to sralo, na 2.2i s pohonom jednej nápravy, MT prevodovkou je to brutálne užrané
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Brera:
2.2JTS (priamy vstrek) = ťažké, užrané, nejde to, nemá to grády ani poriadny zvuk. Navyše iba predohrabka.
3.2JTS (priamy vstrek,4x4) = ešte ťažšie, ešte užranejšie, ale (relatívne) ide to, aj grády aj zvuk to vcelku má. Avšak konštrukčne zle riešený agregát, doplácajúci na príliš dlhý interval výmeny oleja (30 000km), ktorý samosebou ešte fešáci o nejakú tu tisícku km radi prešvihujú. Výsledkom sú vyťahané, hrkotajúce reťaze. Je ich treba vymeniť aj spolu s príslušenstvom. Pochopiteľne všetko iba originál diely (aspoň donedávna to tak bolo). To predstavuje dokopy šialenú sumu, ktorá v súčasnosti často prevyšuje polovicu ceny jazdenky... Okrem toho, aj napriek starostlivosti predpísanej výrobcom (resp. práve preto) dochádzalo k veľkej tvorbe karbónu a často aj zadretiu agregátu.

Preto z hladiska nejakej-tej spoľahlivosti je na tom paradoxne najlepší diesel 2.4JTD-m. Ten však treba voliť vo 154kW verzii s modifikovanou hlavou valcov, ktorá sa pri 147kW-vej ľúbila puknúť (opäť konštrukčný nedostatok). Najlepšie na tom celom je, že tento inak veľmi dobrý agregát si s autom rozumie skvele a človek nie je výnimočne pri diesli ochudobnený ani o zvukový prejav (5 valec tu znie veľmi príjemne) ani o estetiku (vzhľadovo neodlíšiteľné od benzínu). Ako obrovský bonus je samozrejme spotreba, ktorá je oproti V6-ke zhruba polovičná...

SUBARU-čka sú veľmi špecifické tragače pre individualistov, podobne ako Alfa. Akurát sú úplne z iného cesta.
V prvom rade je spoľahlivosť benzínových boxerov Subaru na nepomerne vyššej úrovni ako v prípade Brery. To je neodškriepiteľný fakt. So spotrebou (aj napriek trvalému 4x4) je na tom opať lepšie Legacy. Otázka zvukového prejavu je subjektívna, ovšem ak sa porovnáva 2.2 R4 základnej Brery a 2.0 boxer základného Legacy, tak výsledok je jasný. Dilema nastane pri porovnávaní šesťvalcov, kde sa musí každý rozhodnúť sám.
Podstatný rozdiel však u Subaru nastáva v prípade servisovania, kde (aj pri relatívne malých zásahoch) musí isť agregát von z tragača. Našťastie je už veľa servisov, ktoré tento úkon zvládajú rutinne, bez toho, aby si jeho majiteľ musel ísť kôli tomu brať do banky úver :)
Nuž a ak človek berie do úvahy vzrušenie z autáka ako takého, tak úprimne:
Brera má v tomto oproti úplne bežnému Legacy hóóóódne navch. Na tom je v podstate založená aj filozofia značky Alfa Romeo - pôsobiť na emócie. V tomto Subaru nemá príliš čo ponúknuť s výnimkou šaškovania na snehu (vtedy vykúzli rohlík na xichte na počkanie, hehe) alebo vlastnenia Imprezy VRX Sti. Ale to už je iný príbeh...
:d :D
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Markoimport a 1,75 TBi si preco vynechal :)?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Pretoze je prilis novy a teda odhadujem, ze dopytovatel nan jednoducho nema rozpocet. Inak by sme sa nemohli sucasne bavit o motore SĂşbarĂş 3.0, ktory sa od r.2009 do Legacy uz nemontoval...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 18 neregistrovaných