Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0908883094
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2017 12:32
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa uwa0908883094 »

Ahojte. Nestretol sa niekto náhodou s podobným problémom? Mám alfu 159 2.4 JTD so 6. st. automatom a pri stlačení gombíka START to iba cvakne a auto nenaštartuje. Niekedy auto štartne na prvú inokedy musím stláčať gombík štartovania aj 15-20x …niekedy aj viac. Myslel som, že to bude štartér tak som ho vymenil ale problém stále pretrváva. Vopred ďakujem za možné návrhy riešenia.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

baterku máš v akom stave? skús dobiť a aj potom premeraj, poprípade ak máš nejakú záložnú skús s tou, či sa bude problém opakovať
uwa0908883094
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2017 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa uwa0908883094 »

Baterka má asi pol roka, kupoval som novú.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

Skús sa spýtať v nejakom servise koľko nových bateriek bolo zlých, nezáleží na tom či je nová, ale ako často štartuje a či sa na trasách čo jazdíš aj stihne dobiť, či je v poriadku dobíjanie, či nemá auto v kľude nejaký skrytý väčší odber a podobne. Za ten polrok čo ju máš, už si ju niekedy skúsil nabiť? To je prvé čo by som skontroloval..... ak vylúčiš chybu baterky a štartéru, tak to bude už ťažšie nájsť.... môže to byť imobilizér, zlá spínacia skrinka, nejaký zlý spoj, nejaký skrat.
uwa0908883094
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2017 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa uwa0908883094 »

Vďaka, skúsim to skontrolovať
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa Emfo »

Skontrolovat aj ukostrenie motora v akom je stave.
uwa0908883094
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2017 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa uwa0908883094 »

Kablovanie ukostrenia sa vymenilo no problém stále pretrváva
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je toto aký spôsob neviem,ale meniť a nevedieť či oprávnene alebo nie...sa mi nezdá.
Batéria je overená +-za 10 sekund,môže sa ísť na istotu.Štartér overený tiež rýchle (podľa prístupu) to sa mi teraz nevybavuje aký je tam prístup.Kabeláž akákoľvek silová alebo bežná signálová na prechodové pomery,otázka chvilky z istotou 1000% Prečo teda výmeny ?! na slepo

Alebo skúsme inak...aký vnútorný odpor batérie naznačuje že končí ? Aký prechodový odpor silových uzlov napr kábel očko/kostra je ešte prípustný,prípadne aký je prípustný pokles napätie pri prechode prúdu v silových spojoch.
Kedže na to odpoveď je jasná,sa treba opýtať či nie je cesta lepšia to predsa nechať pomerať tam kde to vedia.Dnes posraté mestečko kde žijem má 25 servisov,čo viem troch elektrikárov.
uwa0908883094
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2017 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa uwa0908883094 »

Prvý bol vymenený štartér za nový, potom bola overená aj batérie a teraz bolo menené káblovanie na kostre. Všetko v servise, nie mnou doma … hladám radu tu, lebo už ani mechanici si s tým nevedia dať rady.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď si už zo strany štartera všetko pomenil tak by som išiel po povolení štartovať. Bezklúčové štartovanie to nie je len gombík, ale pýta to aj rýchlosť v neutrali zaťaženú sedačku a neviem čo ešte (asi zamok volantu). Mám takého francúza a ak zaparkujem naklonený na bok alebo s blbo vytočenými kolesami musím mu pridvihnúť volant inak smola.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

uwa0908883094 napísal: 23.10.2023 14:24 Prvý bol vymenený štartér za nový, potom bola overená aj batérie a teraz bolo menené káblovanie na kostre. Všetko v servise, nie mnou doma … hladám radu tu, lebo už ani mechanici si s tým nevedia dať rady.
Usta sú ? Pýtať sa vieme ? Vôbec,komunikovať vieme ? v tom alebo inom servise.
Auto mi neštartuje,zistite,dajte vedieť,tu je tel číslo,dohodneme čo ďalej.
Pane...máte zlý štartér.Ak po výmene nebude štartovať tak ho roztrhnem ako hada a bude zadarmo dávať späť pôvodný. Ja ten štýl dokonale poznám,je bežný.Príde mi auto po xy výmenách zapalovacích modulov,v kufry ich gazda nosil.Závada odhalená - trhlinka v pätke konektora vstrekovača,sporadicky prestal dávať palivo.Logicky vždy rozbabrali,odchádzal z autom ok,na druhý deň znova problém a pokojne ho pokaždý raz skasli a dali nový modul.Tak sa auto urobilo a gazdovy som všetky "pokazené" moduly nahádzal na motor a poslal reklamovať do autorizáka.Čo urobil ? No nešiel
Potom že SVK je chudobná krajina.Ludia pindajú,ale vždy na nesprávnom mieste
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

a nebude to práve tým, že je to automat? Občas sa mi tiež stane na automate, ale Forde, že pri štartovaní ani neťukne, troška ťuknem do radiacej páky, keď je v P polohe a zrazu to ide, nebude to aj tvoj problém? Možno je to len nejaký mikrospínač zaoxidovaný na radiacej páke, možno konektor od neho, nejaká úplná blbostička
uwa0908883094
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.06.2017 12:32
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa uwa0908883094 »

mhlavaty napísal: 23.10.2023 19:06
uwa0908883094 napísal: 23.10.2023 14:24 Prvý bol vymenený štartér za nový, potom bola overená aj batérie a teraz bolo menené káblovanie na kostre. Všetko v servise, nie mnou doma … hladám radu tu, lebo už ani mechanici si s tým nevedia dať rady.
Usta sú ? Pýtať sa vieme ? Vôbec,komunikovať vieme ? v tom alebo inom servise.
Auto mi neštartuje,zistite,dajte vedieť,tu je tel číslo,dohodneme čo ďalej.
Pane...máte zlý štartér.Ak po výmene nebude štartovať tak ho roztrhnem ako hada a bude zadarmo dávať späť pôvodný. Ja ten štýl dokonale poznám,je bežný.Príde mi auto po xy výmenách zapalovacích modulov,v kufry ich gazda nosil.Závada odhalená - trhlinka v pätke konektora vstrekovača,sporadicky prestal dávať palivo.Logicky vždy rozbabrali,odchádzal z autom ok,na druhý deň znova problém a pokojne ho pokaždý raz skasli a dali nový modul.Tak sa auto urobilo a gazdovy som všetky "pokazené" moduly nahádzal na motor a poslal reklamovať do autorizáka.Čo urobil ? No nešiel
Potom že SVK je chudobná krajina.Ludia pindajú,ale vždy na nesprávnom mieste
Kámo, predstav si, že ústa sú a komunikovať a pýtať sa viem. Pýtal som sa vo viacerých servisoch, ale žiaľ nevedeli mi pomôcť tak sa pýtam a skúšam nájsť radu tu. Žiaľ niesom mechanik a neviem si to rozobrať a následne naspäť pospájať. A nakoľko auto denne potrebujem nemôžem si dovoliť ho nechať niekde v servise 3-4 týždne, kým sa možno dopátrajú k chybe…vo váčšine by ma aj tak len odbili so slovami, že je to chybný štartér. Ako to viem? Lebo ma tak aj odbili. Tak preto sa pýtam aj tu a som vďačný za každú radu. Ale komenty typu “vieme komunikovat? pýtať sa…” atď sú mi na 4 písmenká a nemyslím tým L E Č O … tak si ich nechaj pre iných… hľadám tu radu, ale to si asi ani po druhom komente nepochopil. Nevadi. Ale aj tak ďakujem za tvoje príspevky. PEACE
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa oco13 »

A nakoľko auto denne potrebujem nemôžem si dovoliť ho nechať niekde v servise 3-4 týždne, kým sa možno dopátrajú k chybe…vo váčšine by ma aj tak len odbili so slovami, že je to chybný štartér.
Len taká malá poznámka - v rovnakej situacii som už viac ako 30 rokov. aj ja aj manželka potrebujeme denne auto na dochádzanie do práce hore dolu 100km denne. Riešenie, celkom jednoduché - mám sumu xy - nekúpim za ňu dve autá, ale tri . Holé, bosé, jednoduché , čo na aute nie je to sa nepokazí. A jazdíme obaja ak sa niečo pokazí, je doma vždy náhradné auto.
K servisom - za A mám mechanika a kupujem auto aké mi on poradí
Za B kúpim hocičo ale mám velmi dobrého mechanika čo zvládne aj horšie servisovatelné autá.
To je len také zamyslenie starého sedliaka pred dôchodkom.
A Milanove rady by som si ukladal na extra hardisk, lebo raz tu už nebudú..... :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 , 2.4 JTD - zlé štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

skús či netreba zresetovať toto
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=zjcp-3_4KMI


máš aj nejaké chybové hlášky? Máš nejaký výpis chybových kódov, čo by možno napovedalo, že v čom je problém? Auto točí, ale nenaskočí, alebo ani netočí štartérom?

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných