Alfa Romeo 159 2,4 JTD , 147kw - zhasina a netaha

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lmfili
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 11.09.2012 12:59
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 159 2,4 JTD , 147kw - zhasina a netaha

Príspevok od používateľa lmfili »

Ahojte idem si po radu.Uz dlho ma trapi moja alfina tym ze netaha ako keby ju dusilo. Diagnostika neukazuje ziadne chyby ale auto vobec nema tah kym netlaci turbo. Do kopca na jednotke zhasina a nevladze. Po nastartovani niekedy zhasne niekedy jej trva strasne dlho kym nastartuje. Po pridani plynu na volnobeh tazko nabieha do otacok. Kontroloval som snad uz asi vsetko. Egr ok aj som skusal iny, vyrive klapky ok , vaha vzduchu ok tiez som skusal druhu, kontroloval som aj vsetky snimace palivoveho systemu vyzeraju ok, DPF pise ze je upchate na 30%, turbo regulacia ok. Som uz s toho zufaly iba ze by to boli uz len trysky...
Poradte nieco vdaka
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

mozno trysky, zhavice, asi to bude potreba rozobrat, je dost divne ze to nevidite na diag. :/ aky to je rok? mas tam dpf? nak hej je ciste ?
lmfili
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 11.09.2012 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lmfili »

No zhavice urcite nie lebo to robi aj za tepla aj za studena mam pocit ze za studena este lahsie chyta a dpf tam je no ci je ciste neviem ale viem iba to ze diag. ukazuje upchatie 30%
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Ak je EGR v poriadku, tipoval by som DPF, mne sa podobne chovalo BMW X3. Chyba bola v DPF...
lmfili
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 11.09.2012 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lmfili »

Otazka znie ze ako na to prist ci je to dpf?
lmfili
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 11.09.2012 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lmfili »

A ked by bolo dpf v prdeli bol by problem aj pri samotnom startovani ze motor toci a nechce naskocit alebo naskoci na sekundu dve a zdochne? Inac mal som ho von a nevyzeralo nejak zapchate ale tak to je tazko vidiet
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

vsetko si skontroloval - tak bud sa nemoze nadychnut,alebo vydychnut - bud mas pripchate sanie - alebo vyf.system,podla toho co pises.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 159 2,4 JTD , 147kw - zhasina a netaha

Príspevok od používateľa pepo64 »

lmfili napísal:Ahojte idem si po radu.Uz dlho ma trapi moja alfina tym ze netaha ako keby ju dusilo
Poradte nieco vdaka
No a to "DLHO" je koľko?Pol roka, rok, tri roky, päť rokov?
lmfili
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 11.09.2012 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lmfili »

Sanie bolo konplet zhodene rozobrate a vycistene ked sa robili rozvody. Robilo to aj pred robenim rozvodov. Kontroloval som j snimac plniaceho tlaku a aj skusal vymenit za iny a nic.
A to DLHO znamena cca rok a pol
Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Niečo podobné mi robili vírivé klapky v saní...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Alfa je maznavá na čidla, vírivé klapky, a trysky. Niekedy potrápi aj netesnost palivovej sústavy, ale tá sa prejavuje skôr za studena
lmfili
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 11.09.2012 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lmfili »

Cidla nevyhazduju ziadnu chybu a ked som pozeral ich funkcnost cez diag. Tak slapali. Co sa tyka trysiek jedine vybrat a na stolicu inaka to asi nezistim . A virive klapky idu v pohode teda hybu sa ked ich aktivujem cez diag a skusil som ich aj zaaretovat a nepomohlo
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

palivo - filter nový? -správny? čerpadlo? nie je pridusená niekde hadica pri tolkom kutraní sa v aute?
lmfili
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 11.09.2012 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lmfili »

Filter som menil tiez za origo a hadice by mali byt v poriadku menil som aj hadicky aj tesnenia na podtlakoch ze ak niekde taha vzduch ale nic. Este ma napada skusit pozriet cerpadlo v nadrzi ci nieje upchate
lmfili
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 11.09.2012 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lmfili »

Zajtra to este hodim na diag a popozeram pozadovane tlaky a realne a spravim test prepadov na vstrekoch. A co sa tyka dakej klapky pred egr tak neviem o ziadnej je tam tusim iba rura zo zvodov do egr a z toho do sania

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných