Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

candoit
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02.05.2013 12:59
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa candoit »

Nazdar, pri jazde na dialnici mi na Alfe 147 1,9jtdm 88kw nieco strelilo( zvuk podobny ako ked praskne hadica?) Po tomto alfa stratila vykon po rovine max 80-90km/h do kopca rychlost padala az na 30km/h A za autom kudol cierneho dymu. Proste nocna mora. Ziadna chyba na displeji nenabehla. Presiel som s nou do ciela 220km tak ma aspon Alfina nenechala vysiet pri krajnici, vyfuk plny sadze. Alfa startuje normalne ak pridam plyn vyvali sa cierny dym s pod motora cez flex spojku vyfukoveho potruvia pri katalyzatore vidim unik dymu odtial... Vie niekto poradit co s tym? Podozrenie mam na katalyzator a vstreky oplati sa repas
?, Hadica intercoolera, turba nieje prasknuta, tam problem nieje.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa jergusko »

Máš problém niekde na saní, lepšie hľadaj. Motor má málo vzduchu - preto neťahá, preto dymí, preto sadze vo výfuku.
A preto ti ani diagnostika nič neukázala, lebo diagnostika mechanické závady neukáže. A prasknuté hadice (napríklad) patria do tejto skupiny.

S katalyzátorom to nič nemá.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa metamor »

Veď ono ti aj praskla hadica :) v horšom prípade to nevydržal medzichladic stlačeného vzduchu.
candoit
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02.05.2013 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa candoit »

V servise mi tiez vraveli ze chyba bude niekde v prasknutej hadici, ale prezreli to a usudili ze chyba je vo vstrekoch a ze potom to upchalo katak atd. Tak teda neviem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa ivko1 »

To bol čo za servis?
Tá rana potom bola z čoho? Niečo prasklo, či to je nejaká hadica, plastové potrubie, medzichladič...
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa metamor »

To bol servis kde si všimli že majiteľ nevie koľká bije a cítili vôňu eurových bankoviek...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa mhlavaty »

candoit napísal: 14.11.2021 23:13 V servise mi tiez vraveli ze chyba bude niekde v prasknutej hadici, ale prezreli to a usudili ze chyba je vo vstrekoch a ze potom to upchalo katak atd. Tak teda neviem
Pokiaľ nie je vada zjavne viditeľná,majú dve možnosti a obe im preukážu únik aj keby bol ako skovaný.Prvý že použijú smoke generátor dymu ktorým natlakujú vetvu,druhý je pozrieť v diagnostike nesúlad medzi saním (váha) a tlakom preplňovania. Velký rozdiel je samozrejme v cene opravy,a to by som za celým nelogickým výrokom servisu videl viac než vo fatálnej neschopnosti plnohodnotne diagnostikovať problém.
candoit
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02.05.2013 12:59
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa candoit »

Tak bol to v podstate jediny servis v nemecku, ktory sa mi nato aspon pozrel, ked otvoril mechanik kapotu a sliapol na plyn, cierny dym sa vyvalil s pod motoroveho priestoru, mam pocit ze to slo cez tu flexi spojku vyfukoveho potrubia alebo aspon cast dymu isla odtial. V podstate ma poslal na vrakovisko. Raz uz mi praskla hadica od intercoolera do motora, ale vtedy mi nabehla kontrolka poruchy a auto sa dalo do obmedzeneho rezimu. Teraz mi ziadna kontrolka nenabehla, urcite naj by bolo nejaky prasknuty medzichladic abo nieco podobne
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked sa ti čmúdi z pod kapoty tak to bude niečo tesne za turbom
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa autokomplet »

metamor napísal: 15.11.2021 09:14 To bol servis kde si všimli že majiteľ nevie koľká bije a cítili vôňu eurových bankoviek...
Presne tak, suhlasim
Este navyse su mozno v servise sprosti
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa autokomplet »

Najdi si dobreho mechenika alebo chod do autorizaku na diagnostiku problemu (Fiat alebo Alfa)
Ked mas cierny dym tak mas malo vzduchu a vela paliva. Na 99% mas problem medzi turbom a sanim - bud tesnost cize hadice spony cooler - niekde ti unika tlak alebo sa ti rozletelo turbo (to moze byt aj ta rana za jazdy)
Ze mas netesny vyfuk je uz ina a menej podstatna zavada.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa italcars »

dpf upchaté
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa Romeo 147 , 1,9 jtdm - katalyzator

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

italko, vitaj späť! :28b7:
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní