Alfa 159 1.9 - 8V alebo 16V?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

BorecNaKonec napísal:ivko1 ty si velky cestovatel:)to si teda bol daleko:)a ked ides hovorit o tej dovolenke:)podla mna je to chorvatsko drahsie....:)ale to je jedno...ja niesom zastanca ziadnej znacky...kazde auto je dobre...ale nikto sa nediva aky je majitel...proste tu uz nevypisujte ze take auta su crepy a tie su dobre...auto je take ako sa onho staras...a ak si sa neviezol v alfe a chces ju porovnavat s octaviou...tak mi to pride smiesne...vies su auta ktore sa ti budu pacit aj ked budu stare a vydojene...ale budes mat k nemu citovy vztah...a ten ta nepusti...
No vidíš vysvetli to tým chorvatomilcom že dovolenka v BG je lacnejšia aj ked je tam 2x dalej, že je v HR čistejšia voda, tá v BG je rovnako čistá iba sa v nej múti piesok a čo z toho ked v celom HR nie je dokopy 1 km normálnej pláže. Ja som nepísal o žiadnej značke že je črep (čo je pravda nie je hriech) ja som iba vyjadril názor na 159 SW ako rodinné auto
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

no dobre...uz ma nebavi ta tu doberat:)priznavam ze alfa nieje najlespia znacka...ale kezdy ma iny vkus...to ako keby sme sa tu hadali ze ci je krajsia anelina alebo carmen...kazdemu sa bude pacit ina...najlepsie su podla mna hondy...ale co ztoho ked su hrozne...cest vynimkam...
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Je to tazka krava, takze minimalne 16V ak nie 20V. Co sa tyka velkosti, z vnutra je to male, z vonka velke. Na dovolenku sa da pozicat aj truhla na strechu. Hlavne si ujasni ci na servis toho auta mas. Kopu ludi ma peniazie, kupi si auto shlinikovymi ramenami ako audi, pasat, alfa 156 a potom vystonava co nema na vymenu podvozka. Sak z embecky alebo favorita s atam lahko presada...
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

mas pravdu...ale servisovanie je totozne...dnesna doba je taka ze sa plati zavsetko...a 20V je podla mna uz tazky motor a trpi predna naprava....
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

uz mi neda nenapisat,cely zivot robim s autami a mozem povedat ze alfa je kus auta,mal som ich sukromnych niekolko,alfa je specifikum treba sa o nu starat ako o dieta,ale vzdy ja to lepsie ako,ten uzasny VW alfa aj po 10 rokoch je auto,co o VW sa povedat neda!!!!!! vsetko strohe bez napadu.O poruchovosti by som tiez polemizoval,akurat dnes klakol motor kamaratovi 2,0 TDI na audi original 187 000 km.Alfy si ziskali zle meno,lebo sa navozili chajtry z Talianska co mali nabehane 450 000 km,ale tu mali 120 000km.Pravdou je ze podvozok je na nasich cestach hned rozhrkany s VW sa to neda porovnat ale co je dokonale,inac ,ano som na alfy,a ta 159 je :300f: kara,uzi si ju
dakilla
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11.04.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dakilla »

Uvidim co sa mi podari zohnat. Najradsej by som si pre nu isiel do Talianska. Az tak velmi mi to neponahla, takze zatial pozeram.
Nemam problem so servisovanim, viem ze o alfy sa treba starat. Bezna udrzba a servis mi nerobia problem.

Ivko, chod si laskavo riesit komplexy niekam inam.
prepel
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 28.07.2008 02:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prepel »

Ahoj. Občas s ar 159 jazdím. Je to 2,4 jtd a podľa mňa sa tvoja manželka toho výkonu báť nemusí. Skús ju na tom odviezť a uvidí. Len sa vtedy tým výkonom nenechaj uniesť! Toto auto má môj svokor, ktorý presedlal z octavie II 1,9tdi 77kw. Zatiaľ si nevie vynachváliť a pritom keď sa chystal na kúpu auta, pôvodne o 159 vôbec neuvažoval...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

dakilla napísal:Nemam problem so servisovanim, viem ze o alfy sa treba starat. Bezna udrzba a servis mi nerobia problem.
Ivko, chod si laskavo riesit komplexy niekam inam.
Tak prečo si do svojej 146 nedal také sviečky aké tam majú ísť ??? Že by sa ti zdali príliš drahé ? Ja milujem Alfistov, zvlášť ked sa motajú vo vlastných klamstvách... Nemáš na sviečky pre 146 , tak nepíš že ti údržba a bežný servis problém nerobia. Tvoj nápad ísť pre nu do IT ma vôbec neprekvapuje, úplne rovnaký scénar ako u môjho suseda zo 156, ale nakoniec si ju dal doviesť. Inak vela štastia , nepoznám nikoho kto vozí autá z IT po vlastnej osi, pretože nikto nem,á nervy na ich 2-3 dnové vybavovačky a drahé prevozky, každý normálny vozí na plaťáku. Môžeš začať vyberať... http://www.subito.it/ , alebo rovno utekať, do Padovy to je naskok http://www.subito.it/alfa-romeo-159-1-9 ... htm?last=1
dakilla
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11.04.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dakilla »

Ivko, co mas ty za problem?
Stupil ti niekto na otlak?
Na sviecky do 146 peniaze mam a aj som mal, do auta v hodnote 1500 euro sa ale neoplati davat super drahe sviecky. Cudoval by si sa, na tych svieckach Brisk som uz odvtedy presiel 30 tisic km. V sobotu som menil brzdy, sakra, tie alfy sa ale kazia.
Pred rokom som nad 159 ani nerozmyslal, lebo bola mimo mojho rozpoctu. S tymi cenami ake su teraz, je to ale o inom. Ak si si nevsimol alfa s poslednymi modelmi uz v kvalite dost radikalne obehla WV a aj ine znacky.
To ci si pre nu po pojdem do IT alebo si ju necham doviezt ta nemusi absolutne trapit. Najdi si inu temu na riesenie tvojich problemov.
hugo.
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 17.09.2008 13:38
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa 159 1.9 - 8V alebo 16V?

Príspevok od používateľa hugo. »

dakilla napísal:Zdravím všetkých,
Rodinná rada rozhodla o kúpe Alfy 159 :))
Jediný problém je motor. Chceme naftu, ale manželka nechce silné auto. Tým padla 2.4, ale aj 150 koní sa jej zdá veľa. 8ventil sa mi zdá slabý na také veľké auto, ale neviem. Nechcem moc tlačiť na pílu, som rád, že 159 prešla výberom. Chcel by som ale vedieť, čo hovoríte na tieto motory - porovnanie spotreba, spoľahlivosť, dynamika... skrátka všetko čo vás napadne. Najlepšie ľudia, čo už 159 jazdili.
Nesnažte sa ma presvedčiť o tom, že alfy sú nekvalitné a mám radšej kúpiť niečo iné. Som alfista, alfu mám aj teraz a som s ňou dosť spokojný.
zdravim :).len sa spytam,ze preco sa pani manzelka boji tej 110kW?
88kW aj 110kW su dva velmi spolahlive motory,cize je jedno,ktory si vyberes ale predsa len,pozri si pohotovostnu hmotnost.je to o cca 300kil tazsie ako 156-ka.tak aby sa nestalo,ze na 88kW budes jazdit za viac ako na 110kW,lebo ti to nebude stacit vykonovo.
kazdopadne vela zdaru pri kupe :).
dakilla
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 11.04.2008 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dakilla »

mame momentalne Alfu 146 so 105 konmi a jej sa aj ta zda rychla, preto ked som spomenul, ze 159 ma 150 koni, tak sa jej to zda strasne vela. Ale nejak sa mi to uz podarilo zdovodnit.
hugo.
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 17.09.2008 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hugo. »

dakilla napísal:mame momentalne Alfu 146 so 105 konmi a jej sa aj ta zda rychla, preto ked som spomenul, ze 159 ma 150 koni, tak sa jej to zda strasne vela. Ale nejak sa mi to uz podarilo zdovodnit.
asi pred troma rokmi sme kupovali auto a podarilo sa mi prehovorit otca na BMW 320d.na vyber boli este auta porovnatelnej velkosti.ked sa dozvedela mamina,ze pozerame bavarie,tak hned to zatrhla,ze ona sa nebude jazdit na mafianskom aute a blbe zvasty.ved to poznas.. :).preto si myslim,ze by zeny nemali vypravat do aut ked sa tomu nerozumeju :3c90: .skoncili sme pri vectre GTS.takze,dufam,ze si aspon trosicku vycitil kam tym mierim :d :D .urcite ti viacej vonia ta vykonnejsia. jednoducho ju dones domov a uz nebude moct nic :).

PS:česť tym zenam,ktore sa rozumeju :).
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

...mam takisto 146 Jtd a to je pomerne zive auto aj preto ze je male, vo vysokych rychlostiach uz sice nizsia ochota zrychlovat, ale 159-ky ma 1680kg co je o dost viac. Nemyslim ze to bude extremne silne auto, mozno o cosi sviznejsie ako 77kw v 146, ale velky skok to nebude..
tiborzv
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 29.12.2008 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tiborzv »

ahoj ja mam 159 - 8V asi mesiac a zda sa mi to v pohode vykonovo ale spotreba je podla mna dost vysoka , urcvite si kup ten silnejsi motor aspon 150 konovu resp . ten 2.4 liter je asi najoptimalnejsi ...
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Re: Alfa 159 1.9 - 8V alebo 16V?

Príspevok od používateľa berzerkertt »

pokial viem, tak 8v nema klapky v sani, takze o problem menej

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní