Alarm Meta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Alarm Meta

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Zdravím všetkých
Mám taký problém-dnes po odstavení auta som ho zamkol nie kľúčom s DO,ale ovládačom alarmu.Všetky dvere zamklo,smerovky 2x blikli-alarm nepípol a zostali mi svietiť všetky 3 pravé smerovky /myslím prednú,bočnú a zadnú/...Neviem ich nijako vypnúť,stále svietili,skúšal som viackrát odomknúť,zamknúť ovládačom alarmu,kľúčom,diaľkovým,otvoril som všetky dvere,kufor,motor,všetko som znovu zavrel,zamkol a nič...Smerovky stále svietili,aj alarm pri motore som vypol,nakoniec som odpojil akumulátor,znovu som ho pripojil a bez výsledku...Smerovky stále svietia...Poradí niekto...???
Octavia 1...1.8Turbo L&K...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tak presne podľa vnútorného zapojenia alarmu môže byť na spínanie smeroviek použité buď obyčajné jednokontaktové spínacie relé a dalej je z neho spínaná pluska oddelené medzi Ľ a P stranu cez diody zväčša 3-4A takže je to dosť na hrane s tým prúdom, alebo môže byť použité špeciálne relé ktoré má dva výstupné kontakty na každú stranu extra. A tak ak svietia len smerovky jednej strany tak je najviac možné že to relé má tie kontakty zlepené alebo skrátka najskorej je tam dakde okolo problém. Bez demontáže to neopravíš. Pochybujem že bude problém niekde v kábloch aj keď teda už som videl robotu po všelijakých "majstroch" že aj PAT a MAT by boli zaskočení...
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Je tam dvojkontaktne rele a jeden kontakt sa zlepil. Keby to bola zla dioda tak pri vyhodeni smerovky but L alebo R svietia obe strany naraz.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Ja by som ešte vedel o jednej možnosti, ak si dobre pamätám z koncernových čias, tak keď zostala smerovková páčka v dolnej alebo hornej (smerovkovej) polohe, tak svietili parkovačky, ľavá alebo pravá strana... Si si istý že si nezaparkoval so zapnutou smerovkou a nechal vytočený volant? Že sa páčka nevrátila do strednej polohy?
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

Preco davas tvoju temu do AUDI FORUM ked mas OCHTAVKU. :40bd: :d :D :..: :..: ::: ::: :::


Problem je v tom DOMONTOVANOM ALARME. :zg282: :zga27: :4012: :4012:
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...PROCHY603.Ty si sa ešte NIKDY nepomýlil...???Ale ďakujem za upozornenie-možno to admin prehodí...


...To relé je podľa toho čo som našiel cez google v RJ komfortu a tá sa má nachádzať niekde pod volantom-alebo...???Ak by mal niekto fotky miesta kde to je vlastne umiestnená...
...Vie niekto poradiť ktorý kábel presne odpojiť-najlepšie by bolo foto-aby mi tie smerovky nesvietili,pretože čo som našiel tak píšu že bledomodré a tu mi píšete že oranžový,či najjednoduchšie riešenie je vybrať niektorú poistku...???
...Alebo má niekto to relé TYCO V23072-C1061-A308
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Napis o aky alarm ide ...Meta a dalej??? nejake cislo. Ano bledo modry dva kuse na L a R a zapojene budu asi na cierny/zeleny a cierny/biely. a co tak otvorit alarm a vymenit to rele???
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...bjbbobek-ale to relé má byť v RJ komfortu,nie v alarme...alebo sa mýlim...???A otvárať ho pokiaľ nemám druhé relé asi nemá zmysel...Najjednoduchšie by asi bolo vybrať poistku,ale ktorú...???
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

je to oktava 1 a ta ma prerusovacie rele pre smerovky auta v zdruzenom spinaci smeroviek (vystrazne svetla). Ty pises ze po zamknuti auta ti ostali svietit smerovky na jednej strane tak typujem ze to bude od tej mety ako si pisal. Alarm bude asi namontovany pod volantom a aj poistky budu tam ....skorej alebo najrychlejsia oprava je ucvaknut kabliky k smerovkam od rj mety.
Inak mas samostatnu poistku od alarmu???
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ešte neviem-stalo sa mi to až večer,takže nemám potuchy či mám aj k Mete poistkovú skrinku a ani kde sa nachádza...
Idem sa na to pozrieť-skúsim pripojiť akumulátor,ak to bude zasa svietiť skúsim poklopkať po tej RJ-možno sa to relátko rozlepí...Ak nie,budem hľadať poistku...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo je to združený spínač smeroviek keď ovláda len smerovky (= výstražné svetlá)? Nepletieš si to náhodou s niečim?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Spinac na vystrazne evetla je zaroven aj prerusovac na smerovky a packou prepinas smer na ktory bude blikat . Pod packou je cierny/zeleny a cierny/biely to je L a R strana a potom cierny/biely zo striebornou botkou ide od prerusovaca.
tieto farby mam vhlave a robil som to naposledy tak 2 roky spat. Mozno sa mylim. Teraz som robil audinu a farby su tam take iste, len problem bol ze alarm uz moc blbol tak som ho odstranil.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja len, že združený prepínač sa zvykne označovať niečo iné...
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Ups to som nevedel ale necham sa poucit nech viem pre buduce...
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Takže som prišiel k autu,pripojil som akumulátor a pravá smerovka už nesvietila...Všetko funguje ako má,DO som odomkol,zamkol a v pohode...Takže zrejme rozlepilo to relé v RJ komfortu,ktoré sa aktivuje len ak sa aktivuje META...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných