Akým spôsobom cúvate?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Akým spôsobom cúvate?

5
5%
Cúvanie korigujem cez spätné zrkadlá
61
55%
Oboma spĂ´sobmi
45
41%
 
Celkom hlasov: 111

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Akým spôsobom cúvate?

Príspevok od používateľa Sliedic »

Akým spôsobom cúvate?

Samozrejme, otázka neplatí pri prípadoch, kedy cúvate zo šikmého parkovacieho miesta. Otázka sa týka prípadov, kedy máte napr. cúvať z garáže von, z kolmého parkovania a pod.

Niekedy si všímam ľudí, ako s autom cúvajú. Vychádza mi to tak, že väčšina vodičov cúva s otočenou hlavou. Tým pádom ale nevidia, čo sa deje pri ich ľavej zadnej časti auta.

Ja z 90% cúvam cez spätné zrkadlá. Nikdy za celý svoj život som neurobil ani škrabanec.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

S otočenou hlavou, LŽ časť vidím periférne (príp. si ju skontrolujem ešte pred otočením hlavy) a myslím, že tak mám väčší prehľad ako cez späťáky. Podľa späťákov cúvam v stiesnených priestoroch...
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

Ja cuvam len cez spätne. Soferak som spravil len pred par rokmi ale nejak nikdy ma nenapadlo otacat sa pri cuvani ani v autoskole. Asi sa mi zarylo do hlavy to, ze dedko tiez cuval len na spetakoch, co ine ostavalo na kamione :))
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Rôzne prípady , rôzne spôsoby asi 60:40 na seťáky viac už 33 rokov.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ako mi to zrovna podla situacie pride lepsie, zo zaciatku som sa viac otacal, teraz skoro uz len cez spatne, asi som uz lenivy...
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ja som sa otacal, ked sa jazdilo este v autach, v ktorych aj bolo nieco dozadu vidno, kedysi mali auta nizky zadok a navyse neexistovalo prave spatne zrkadlo.

Dnes maju auta vysoky zadok a 3 spatne zrkadla, mnohe aj cuvaci senzor. Preto za mi zda uz lepsie cuvat cez zrkadla, ale treba stale dokola preblikovat vsetky 3, nestaci iba prave a lave.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Jedine cez zrkadlá. Zatiaľ som tiež nič neškrkol :41c2: (Neviem ako inak by som mohol vidieť niečo v blízkosti auta - zboku)
martin32
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.12.2007 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin32 »

Väčšinou podľa zrkadiel, ale keď sa ponáhľam a chcem vycúvať rýchle cez celú ulicu, tak sa aj otočím..
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

zvyknutý som na spätné no ak nemám istotu, že sa pod zorným uhlom neskrýva žiadna prekážka, tak sa aj otočím.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Cez spätné, zadok sledujú cúvacie senzory a s mojim kombajnom by to s otočenou hlavou bol aj dosť problém...
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

Zrkadla sklopene na zadne kolesa, kamera + senzory.
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa richi272 »

cicmanec napísal:S otočenou hlavou, LŽ časť vidím periférne (príp. si ju skontrolujem ešte pred otočením hlavy) a myslím, že tak mám väčší prehľad ako cez späťáky. Podľa späťákov cúvam v stiesnených priestoroch...
nemas ani zdani, co sa deje pri vodicovom b-stlpiku, pripadne pri lavych zadnych vodicovych a zadnych dverach.
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Re: Akým spôsobom cúvate?

Príspevok od používateľa tihi222 »

hlavne ide otom ze konkretne kde mam zacuvat,s akym autom,ci s privesom alebo bez,ale hlavne z spatneho,jazdim hlavne s dodavkou a tam neni moznost otocit dozadu lebo vidim tam iba pleh takze,takze 99percent z spatneho inak neide.parkovacie senzory lacna cina vela pomoze lol
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

cuvam na 99% podla spatnych zrkadiel a istia ma cuvacie senzory :d :D a ked potrebujem docuvat uplne natesno a senzory uz signalizuju suvislym zvukom, vtedy sa otocim a pozeram cez zadne okno
Guticek
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 08.10.2010 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Guticek »

Cúvam s otočenou hlavou skoro vždy, väčší pocit istoty, že sa nič nemôže stať. V priebehu úkonu občas skontrolujem ľavú stranu otočením hlavy. Spätné využívam pri menších priestoroch... Na spätných mi vadí "skreslený" obraz toho, čo je za mnou, teda parkovanie na "mm" je oveľa ťažšie oproti tomu, keď otočím hlavu... Záleží od situácie, auta, výšky posedu, hrúbky stĺpikov atď. Takže takto to u mňa funguje.

(Jazdím na aute Škoda Forman)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, pm3 a 69 neregistrovaných