Aky zvolit nater korby pick- upa

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Aky zvolit nater korby pick- upa

Príspevok od používateľa braga »

Zdravim všetkých znalych ako by ste mi doporucili osetrit-natrieť korbu na staršom pick-upe korba je otvorená auto je stále vonku prevazat sa bude všetko teda aj hlina strk a podobne , pozna niekto nejakú specialnu farbu nater alebo niečo podobne dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odpoveď hladá aj tu známy,korba otvorená poveternosti,hnedá preglejka 12 mm s protišmykovým povrchom známa z kamionov.Tiež auto kamenárov,tj prepravovaná suť,štrk,kamenene.Mám obavu že to dlhý život na daždi mať nebude.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

volakedy sa sirili skazky co kde Pista natrel lodnym lakom, to uz bolo na veky, aj vratane betonu na dvore lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

my sme mali vo firme plastove vlozky na korbach. vydrzalo to strasne vela. skor sa znicilo auto ako ten plast. len si uz neviem spomenut kto to vyraba..
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Podobne máme riešenú ložnú plochu na prívesnom vozíku, pod ním je preglejka alebo nejaký sakrament drevený,... na ňom je naohýbaný plech.... vozidlo sa ozaj asi všetko na tom... pol na pol stál príves pod strechou a vonku...a mimo toho že som ho asi za 20 rokov natrel ja 2X sa s ním nič iné nerobilo..... viac ako preglejka by ma ale trápili plechy okolo... pod ňu cez medzery bude zatekať voda a výsledok si vieme predstaviť....
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ved prave rozmyslal som dat oplechovat ale kedze auto je uz starsie a korba dost opotrebena a aj poprehybana bojim sa ze to bude podtekat a korodovat este viac tak som premyslal natriet to nejakym maglajzom , farbou , nieco na baze gumy
audifajn
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.12.2006 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audifajn »

Jednoznacne BEDLINER, kupis na ebay.....
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Ošetriť hrdzavé miesta základným náterom alebo zinkovým sprejom.
Potom celú korbu natrieť nahrubo epoxidovou živicou. Po zaschnutí navrstviť niekoľko vrstiev skleného vlákna a epoxidovej živice. Nakoniec ešte naniesť hrubšiu vrstvu epoxidovej živice. Pred úplným zatrdnutím orezať okraje.
Vznikne sklolaminátová vanička odolná voči vode, oderu a ešte to spevní korbu. Ideálne na údržbu s dlhou životnosťou.

[img]http://i271.photobucket.com/albums/jj16 ... C00184.jpg[/img]

Dá sa použiť sklené vlákno alebo ešte lepšie sklenná tkanina
[img]http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/sto ... kanina.jpg[/img]
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

momentálne som v paríži a dnes som pozeral na otvorené bočnice valníkov - všade mali palety a všetko vozia na paletách. stavebný materiál v bigbagoch je na aute na paletách, železá dĺžky 6m boli uložené na paletách, kadejaké hlúposti - miešačka, fúriky, všetko je na paletách - celá korba bola pokrytá paletami, ale zdali sa mi trochu iného rozmeru, ako štandardné europalety... videl som takto dnes asi 3 valníky, určite by sa to dalo aplikovať aj na pickup - nemusí to byť štandardné europaleta, ale niečo, čo jednoducho vyberieš a korbu ošetríš

mimochodom, noxudol 1600 má vynikajpcu priľnavosť, nastriekol som to na niekoĺko kusov lada niva jazdiacich náročný terén a kupodivu, na žiadnej nive sa dosiaľ neodlupuje - sú to asi 3-4 roky od nástrekov.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: aristoteles, foter, jariko01 a 56 neregistrovaných