Aky motor pre C4 GP vybrat?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Aky motor pre C4 GP vybrat?

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Ahojte, prosim - vie mi niekto poradit? Uvazujem o kupe C4 GP a neviem sa rozhodnut, aky motor zvolit. Na forach je dost vychvalovany HDi 150 (kt sa ponuka aj s automatom co by mi vyhovovalo/ nie robotizovanou p). Moj problem je nizsi najazd (15 000/rok) - hlavne mesto a cez vikend ca 100 km mimo mesto. Ako benzinova alternativa je k dispozicii THP 155 (nie vsak s automatom). Vsetky recenzie, co som cital boli o HDi a ten benzin od PSA nepoznam - nehovoriac o tom, ze sa neponuka s automatom... Mam ist do kvalitneho HDi aj napriek nizkemu najazdu, alebo radsej zvolit ten benzin THP 155? Obstaravacia cena nehra rolu... Dakujem.
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

hmmm....dakujem za odpovede. A mate odporucanie do akeho MPV by som mal ist? C4 ma prave oslovil z dovodu, ze dvakrat po sebe (2014, 2015) vyhral ocenenie MPV roka...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Blbé ankety si vôbec nevšímaj, tých ankiet urobia tolko aby si každý výrobca prišiel na svoje.

Za dalšie auto roka nehovorí nič o spolahlivosti či reálnych skúsenostiach. To ako zahlasujú ludia niekde na veltrhu, či cez online anketu je pre koncového spotrebitela úplne nepodstatné

Ono sa niekedy hlasuje hlavne za design, trebárs ako teraz vyhral Citroen "neviem čo "Cactus" nejak som nepochopil to auto, ale o to nejde

Inak by som šiel asi aj do THP, problém bol hlavne v počiatkoch výroby, kde si to najviac odsralo MINI
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

citron fakt nemá teraz dobrý benzínový motor
ta stara 1,6 je velmi spolahlivá ale to je všetko..akurát sa už nepoužíva
homer33
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 20.01.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

info

Príspevok od používateľa homer33 »

Ahoj THP motor (este 150 hp) som mal v peugeot-e 207. Bol to sice rok vyroby 2007 a od vtedy sa tie motory vraj zlepsili ale ja by som od neho siel velmi daleko. Mal som s nim problemy (a nie len ja) od posunutych rozvodov az po dolievanie cca pol litra oleja na 1000-1300 km a to auto malo nabehanych necelych 70 000.
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

Tak som opat na zaciatku....ak by som teda isiel do benzinu, idealne s automatom, co by ste mi poradili?.
1. CITROEN C4 PICASSO - ma oslovil bohatou vybavou a priestorom
2. VW TOURAN - nemecky sterilny interier, zaujimava vybava, DSG
3. OPEL ZAFIRA - velmi slaba vybava aj v najvyssej triede Cosmo
4. FORD C MAX - v ponuke ecoboost, ale vybehovy model (slaba vybava a nevidim ani moznost doobjednat doplnky)
5. TOYOTA VERSO - toto som vobec neriesil
6. MAZDA 5 - tu nechcem, kedze mam teraz Mazdu 6 a rad by som zmenu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

grand scenik nemas vo vybere ?

akurat v piatok som bol s kamosom co ho ma, od 2010, 110000km najazdenych, 1,6 benzin, schvalne som sa ho pytal, vymenil zatial baterku a zamok na dverach, inac uplne spokojny
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

opel by som škrtol a touran nie lebo sa beru na nd.na sk je to krute s vw.a S max je pre teba velke auto?ked to nemusi byt len MPV mne osobne sa paci aj new mondeo ale este som sa v nom nevozil.hadam o pol roka.alebo co pise bajo?neni to zle vozenie.pohodlne priestranne a nekradne sa.kde ho odstavis tam ho najdes.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne tak, on mal pokazeny zamok na dverach mozno pol roka nez zistil, furt otvorene, kto uz by renolt kradol ? lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chýba ti výbava ? Prosím neblbni, čo preboha potrebuješ ?

Všetky okná v elektrike je u mna podmienka aby som po hlupákoch čo sedia vzadu nemusel zatvárať okná ked oni na to nemyslia.
El zrkadlá sú v takejto triede štandard
Digi klima poteší a myslím že nie je problém si za nu priplatiť
Vyhrievanie sedačiek poteší

Parkovacie senzory nepotrebujem, tie sa zídu len na začiatok než si na auto zvykneš, čo je otázka jedného týždna. S MPV-čkom sa zrovna výborne parkuje
navigáciu tiež nie, to si radšej kúpim extra na sklo za zlomok ceny, ktorú nie je problém aktualizovať
xenony pokial možno tiež nie
TakNor67
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 12.03.2011 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TakNor67 »

...:-) Ked to uz mas raz v aute, rychlo si zvyknes...
Z tych par veci napr. nedam dopustit na natacacie bi xenony, bezklucovy pristup, sledovanie mrtveho uhla, aj parkovacie senzory v predu/vzadu - prave tu by som chcel uz aj kameru. Nechapem napr., ze niektore automobilky nemaju v najvyssej vybave asistent rozjazdu do kopca.... Nechcem vsak rozpravat o vybave - napr. blbost - v picasse si mozes z celneho skla urobit panoramaticke, ale Opel za to chce uz €1300 (pricom porovnavam najvyssiu vybavu)...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

:-D, dobra volba, robi sa v Spanielsku, asi to nechces na veky, tak by som bral väcsi HDI /podla mna je spolahlivejsi-mozno preto,ze ho netreba tak tocit/s automatom a ked najazdis cez vikend nejaku stovku km, tak to bude v pohode. Ta 1,6- no neviem, ale niekedy ta zachrani,ked mas vyssi vykon a auto ta vytiahne zo slamastiky. Realny rozdiel v spotrebe je na smiech. Ad blue dolievaju automaticky v servise.Prosim ale proti tym dalsim vymenovanym modelom... ma snad nepomerne krajsie krivky, vidis tam francuzsko-italsky sarm... Je tam stvorzonova klima a v standarde auto.brzda rozjazdu do kopca.Daj si tam plnu vybavu ,ale tu kozu by som si najprv vyskusal.A nezabudni vyskusat to konfortne vzduchove odpruzenie vzadu s autom.udrziavanim rovnakej vysky-to by som tam chcel.S tym obrovskym celnym sklom a automatom jazdis ako v pocitacovej hre :2f93:
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

ja by som bral Renault Scenic 1.4 TCe
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

chlapci pozor, berte do uvahy tu poslednu vetu a tak by som mu neponukal Opel Zafira, Ford C Max, alebo nebodaj Toyotu Verso - su velmi fajn, ale nie pre TakNor67. Ak teda ma na to, tak s tymto modelom v plnej vybave bude spokojny. :3035:
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

TakNor67 napísal:...:-) Ked to uz mas raz v aute, rychlo si zvyknes...
Z tych par veci napr. nedam dopustit na natacacie bi xenony, bezklucovy pristup, sledovanie mrtveho uhla, aj parkovacie senzory v predu/vzadu - prave tu by som chcel uz aj kameru. Nechapem napr., ze niektore automobilky nemaju v najvyssej vybave asistent rozjazdu do kopca.... Nechcem vsak rozpravat o vybave - napr. blbost - v picasse si mozes z celneho skla urobit panoramaticke, ale Opel za to chce uz €1300 (pricom porovnavam najvyssiu vybavu)...
:40bd: :d :D :28b7: :2f93:

SKODA 120 jazdi aj DNES bez zbytocnosti ake ty potrebujes mat v aute!!! :40bd: :d :D :41c2: :4012: lol

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných