Akumulátory moderných áut zlyhávajú štyrikrát častejšie...

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Akumulátory moderných áut zlyhávajú štyrikrát častejšie...

Príspevok od používateľa sherdog »

Akumulátory moderných áut zlyhávajú štyrikrát častejšie než pred 17 rokmi.
www.autorevue.cz napísal:„Kvalita autobaterií se v posledních letech sice obecně zlepšila, ale požadavky na ně jsou daleko náročnější,“ řekl Helmut Schmaler z ADAC. „Jedná se například o počet komfortních spotřebičů ve vozech nebo o vyšší podíl popojíždění v hustém městském provozu. Zcela bez komplikací není ani pořízení nové autobaterie. Pokud je dlouho na skladě a obchodník ji pravidelně nenabíjí, ztrácí svoje původní vlastnosti a bude mít kratší životnost.
www.autorevue.cz
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ani som to nečítal, celý ADAC trepe blbosti až sa práši , dnes otvorí človek kapotu diesla a smeje sa nanho baterka hodna tak 1.2i
Prečo, lebo je lacnejšie a tie dva roky počas záruky to "utočí", potom nech si majitel kúpi novú
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Malá batéria rozmerovo neznamená slabá výkonovo. Posledne som takú menšiu videl tuším v Nissane X-Trail DCi, išlo o originálnu, šírkou a dĺžkou vyzerala ako nejaká 55Ah, ale bola trochu vyššia ako bežné a bola to tuším 90Ah batéria.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

cviro, koncern je schopný vyrobiť aj také špecialitky, že bez nabíjačky to radšej ani nepripájať na diagnostiku lebo to budeš potom oživovať týždeň! :::


A lubos, ty radšej naozaj zostaň pri tých rumových esenciách! :::
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pokiaľ nemá auto prejsť v kuse aspoň 30-50 km, tak sa baterka ani nedobije na pôvodnú štartovaciu kapacitu.
Kravina. Fyzika a matematika pre ZŠ.

Tým, že zapneme svetlá, vyhrievanie sedadiel, rádio a podobne..., baterka sa vyšťavuje
Kravina. Pri bežiacom motore je zdrojom prúdu alternátor (ak je v poriadku). A kto to robí pri vypnutom motore je blbec...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked má auto poriadne dimenzovanú baterku, tak štartovaním stratí podstatne menej ako taká ktorá je na hrane a má čosi za sebou. Následné dobíjanie trvá menej a menším prúdom, teda sa aj menej namáha nabíjaním. Vždy ak je to možné si dám do auta silnejšiu.

sherdog neriešme tu teraz velkosť vs kapacitu baterky, lebo vieme že sú aj gelovky, ktoré sa používajú hlavne v motorkách, ale výrobca auta ti ju tam dávať nebude lebo je drahšia a on chce zarobiť viac !!!
A presne preto máš v aute klasicku baterku s olovom vyrátanú na "hranu" a nie gelovku, ktorá má pri menších rozmeroch výborné parametre
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mnoho aut ma RJ akumulatora, co riadi dobijanie a pod.. Je to vtedy trosku problem, ak si majitel sam vymeni akumulator. Aj z toho vznikaju problemy. Takze, dakedy ani taka "obycajna" vymena akumulatora neni "obycajna"...
matusvido
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.01.2012 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusvido »

nieco natom bude ked inzinieri z NDR maju v oficialnom ETK katalogu pre BMW 730D taketo naordinovane: Original BMW AGM-battery//
90 AH//The 90 Ah AGM must always be used for Replacement, even if a 110 Ah is Installed in the vehicle.//€246.50(without TAX)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

ivko1 napísal:Ani som to nečítal, celý ADAC trepe blbosti až sa práši...
ADAC je v tom tentokrát možno nevinne:

Obrázok
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

http://uloz.to/xzV1uwh/nabijece-a-nabijeni-pdf

pred zimou vybit nabit
po zime vybit nabit
po lete navrtat a doliat vodu ...problem je vysychanie baterie a napln hustne atd ...kupovat baterie s uzaverom /je ich coraz menej/
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

jack, to si dúfam robíš srandu... do bezúdržbovej vŕtať dierky a liať vodu??? :3020:
Možno stačí mať v poriadku alternátor a správne našponovaný remeň. Ja mám baterku 7 alebo 8 rokov a štartuje ako nová. Kamoš má ochtáfku 1 dózel s pôvodnou baterkou, má 9,5 roka a bez problémov.

Na niektoré veci je lepšie nešahať.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tiež myslím že ak je v poriadku nabíjacie napätie, tak preventívne vrtať diery a dolievať vodu do AGM alebo aj normálnej aj keď bezúdržbovej baterky je blbina. Ja som tak síce raz došiel o baterku ale to bolo nie celkom mojou vinou nakolko baterka dizajnovo nedolievacia bez štuplov a predajca tvrdil že je zalepená a nedá sa doliať a že je určite bezúdržbová.A keď po cca troch rokoch skapala tak som prišiel na to že vlastne bola údržbová, len tie štuple boli v lište ešte k tomu prelepené nejakou samolepkou, a bolo ich treba z hora vypajsrovať von. Dolial som do nej dobrý liter vody a vydržala ešte dalšie cca 2 roky a skapala nadobro. Ale už kapacitu mala možno 1/3-1/4 z pôvodnej. Skrátka moja blbosť nakoľko ani na obale nemala nikde vyznačené že je bezúdržbová.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

@jergusko, dám z opačnej strany barikády, vtedy ani nie 2r. auto Octa 1.4 parkovaná v garáži, v zime menej, respektíve nejazdená, po mesiaci státia jednoducho nenatočila, je v nej len imo, tak otec presadol do 2107čky čo stála na dvore v mrazoch, ale na vyšetrení konečne nemal nízky tlak, následne zašiel do autorizáku nech to premerajú, tam potvrdili že všetko je v poriadku, len do auta v záruke si má kúpiť poriadnu autobatériu, na otázku či sa dá vymeniť v záruke ho vysmiali, keď mi to celé porozprával skoro som ho vysmial aj ja,
v tej 2107čke sme mali 12 ročnú autobatériu a fachala, potom mi ju z auta ukradli :40bd: a musel som si zavolať taxík aby som otočil tesco a kúpil si novú banerku, ktovie koľko vydržala novému majiteľovi

toľko príbeh jednej 55AH autobatérie značky AFA kúpenej v r. 1997
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

lubos zimovcak napísal:Hovorím z vlastnej skúsenosti..., teorie ma nezaujímajú.

To si vyčítal z internetu?:))

Mimochodom, mýliš sa.
veru ze sa nemyli, cico ma pravdu, pises tu kraviny, asi fakt pecies kolace s tou rumovou esenciou, lebo ty zjavne autam nerozumies, pises tu pubertacke kraviny a dohady :4090:
Mass111
Príspevky: 609
Dátum registrácie: 03.04.2009 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mass111 »

30-50km musim najazdiť aby sa mi dobila baterka? Každý pracovný deň idem do roboty 4 km na aute, to by som potom po mesiaci už asi nemal podľa tohoto vôbec naštartovať, nie? A v zime už vôbec nie, to môžem chodiť pešo :d :D Problém z batériami je podľa mňa v tom, že dnešný rozmaznano-šporivý ľudia majú zapnuté rôzne autospotrebiče bez zapnutého motora.

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných