Akú navigáciu do nákladného vozidla? -*Vyriešené*

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Akú navigáciu do nákladného vozidla? -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Ahojte,

prosím vás o pomoc s nasledovným problémom:
dostal som za úlohu zohnať GPS navigáciu vhodnú pre nákladné vozidlá. Okrem jednotlivých vymožeností, ktorými sa líšia od klasických navigácií (rozmery a hmotnosť auta, typ nákladu podľa ADR, ...) je hlavným rozhodujúcim kritériom cena, ktorá by nemusela prekročiť 300 eur, v princípe čím lacnejšia, tým lepšia :)

Pozeral som rôzne stránky venované "profi" navigáciám, lenže je mi jasné, že neposkytujú vyčerpávajúci zoznam produktov a okrem toho mi nepovedia nič o kvalite a použiteľnosti.

Podľa parametrov a ceny mi padli do oka nasledovné:
Mio SPIRIT S687 Truck
Becker Z217
NAVON N750, prípadne N760

Dokážem porovnať napísané parametre, dodacie podmienky a podobne, ale cítim sa pri tom, ako keď ma priateľka vyhnala do drogérie pre tampóny - čumel som na plný regál a nebolo mi jasné, podľa čoho vybrať :d :D
Moja otázka znie - máte s niektorou z týchto navigácií nejakú skúsenosť? Vedeli by ste prípadne upriamiť moju pozornosť aj na nejaký iný produkt?

Za všetky postrehy vopred ďakujem :300f:
Naposledy upravil/-a lukas.bubo v 04.01.2012 20:33, upravené celkom 3 krát.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ešte by som doplnil, že navigácia sa bude používať vo vozidle do 7,5 tony, ktoré sa pohybuje predovšetkým po Slovensku...
calfa1
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 31.12.2007 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa calfa1 »

ja mam v kamione nootbuk ako vacsina v kamione a program pc navigatoe alebo automapa.pl mas po cesky alebo aj slovensky.kup stary notbuk za cca 50eur menic na 220volt--30eur alebo len nabijacku na notbuky-25eur gps antena 30eur.program ti nahra kazdy druhy kamionista a este ak budes niekde stat pozres aj filmy neake alebo sa pripojis na internet.
dubina58
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 01.05.2010 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dubina58 »

doporucujem Navon N 760 Truck...zda sa mi ze ten posledny model...je aj pre nakladne ak najdem link na to preposlem :4012:


tak si to kukni aj vyber mas...http://www.notebookshop.sk/gps-navigaci ... ucerroot=1
Naposledy upravil/-a dubina58 v 04.01.2012 22:47, upravené celkom 2 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Za 300€ môžeš mať 4 ks navigácií s 5" displejom s iGO8.3 alebo 8.5 Primo, ktoré podporujú aj obmedzenia pre nákladné autá...
peterka85
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 19.05.2009 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterka85 »

tiež som za i go
existuju simulatory win ce takze ju vies rozbehat aj na ntbk

edit : len pre upresnenie navon = i go
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

zatial dakujem vsetkym za postrehy a napady, idem sa na to pozriet :300f:
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Presne tak, I-Go 8 to rieši... A hlavne potrebuješ zdravý rozum, lebo žiadna navigácia nieje 100% :3035:
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

calfa1 "ja mam v kamione nootbuk"

To máš čo? :-\
Naposledy upravil/-a dotynka v 05.01.2012 10:07, upravené celkom 1 krát.
N.M.
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 18.01.2010 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa N.M. »

len taka moja poznamka...tiez mam dopravu a len sa pytam... naco je soferovi navigacia na Slovensku? v krajine ktoru za par hodim prejdes krizom krazom...to je taky problem nestratit sa u nas...a ak uz potrebuje najst nejaku ulicu tak okrem beznej mapky Bratislavy ja osobne nepouzivam nic...nehram sa na Vsadebola ale okrem Bratislavy su vsetky ostatne "mesta" vacsie dediny kde sa nestrati...ak ma trocha orientaciu...a v aute velakrat staci mat namontovanu vysielacku cez ktoru ti iny sofer poradi lepsie ako navigacia...(nie vzdy)...

Ale ak by som ja riesil navigaciu tak asi tym sposobom ako ti radia - notbuka z bazaru(alebo za 300 evri aj novy) a mas to poriesene...k tomu mas popripade aj internet, dvd, atd...navigaciu neries...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

N.M. napísal:naco je soferovi navigacia na Slovensku?
ked robis kuriera (de facto), mas milion vykladok a chces to mat cim skor z krku, tak sa ti nechce hladat ulicky v papierovej mape :)

navigacia po SK ma vyznam pri hladani konkretnej adresy, situacia zo vcera z Trencina, ked sa viezli nejake veci na adresu v pesej zone a jedina sanca, ako sa tam dostat autom, bolo obist cele mesto a prist nejakymi zastrcenymi ulickami zozadu :) s mapou by to hodnu chvilu trvalo...

doteraz chalan pouzival Navigon 40, tam je tiez nejaky mod pre nakladne vozidla, ale problem je ten, ze napriek zvolenemu modu pre nakladne vozidla ta to posiela cez vselijake uzke cesty alebo surovo do zakazu vjazdu nad 3,5 tony :d :D

aj preto som sa pytal na tie profi navigacie, tym by sa to nemalo stavat, alebo sa mylim? :)
Naposledy upravil/-a lukas.bubo v 05.01.2012 10:16, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

...a ešte po tej hodnej chvíli zistíš, že si prišiel k jednosmerke z opačnej strany...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

no hej, tie jednosmerky su taka chutovka :)
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

cicmanec napísal:Za 300€ môžeš mať 4 ks navigácií s 5" displejom s iGO8.3 alebo 8.5 Primo, ktoré podporujú aj obmedzenia pre nákladné autá...
prosim ta, mas toto nejako odskusane v praxi s tymi obmedzeniami? pozeral som zariadenia s iGO Primo, ale nasiel som informaciu, ze "truck navigation" podlieha samostatnej licencii nad ramec... comu rozumiem tak, ze ak chcem vsetky tie nastavenia pre kamion, potrebujem Primo Truck a klasicke Primo mi nestaci...

ide o to, ze ten navigon 40, co tam bol doteraz, mal tiez nejaky zakladny rezim pre nakladne vozidla, lenze - povedzme to tak, ze v praxi nie vzdy robil to, co sa od neho ocakavalo :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

N.M. napísal:tiez mam dopravu a len sa pytam... naco je soferovi navigacia na Slovensku?
Šoférovi možno nanič (aj keď si myslím, že kuriér ju využije určite), ale minule ju jeden majiteľ kupoval, aby podľa GPS logov kontroloval vodičov. Takže 2 muchy jednou ranou a za pár peňazí...

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných