Akú autonabíjačku?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Unik plynov vznikajucich pri nabijani pri tzv "vareni" elektrolytu (nepresny laicky pojem), exaktnejsie napr. tu:

http://www.jergym.hiedu.cz/~canovm/elek ... 2/olov.pdf

tyka sa to hlavne "starsich cias" s klasickymi zatkovymi akumulatormi a klasickymi nabijackami nabijajucimi vysokym prudom (resp. uzivatelom nastavitelnym vysokym prudom).
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...aha...,rozumiem...,vlastne nerozumiem,ale nevadi,nejak sa z toho vymotkam...
pali-nitra
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 27.11.2009 23:18
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pali-nitra »

Ak môžem poradiť pri kúpe autonabíjačky kúp si injektorovú to je taká že nemá trafo ale IE a Výkon.Nabíjanie je riadenie mikroprocesorom nabíjačka sama priebežne premeráva nabíjanú baterku . Takúto nabíjačku spoznáž podla toho že je ľahká ma displej a dokáže nabíjať aj Gelové a AMG batérie.
Všimni si parameter max nabíjacieho prúdu ak je to npr. 6A
v pohode ti to nabije 60AH , dokáže nabiť aj 100Ah no bude jej to trvať dlhšie ako nabíjačke čo ma max nabíjací prúd 15A.
cllubber
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.05.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cllubber »

ja používam takmer denne v práci nabíjačku z banner-u accugard car , normalna klasická nabíjačka môžeš nabíjať batériu do 100Ah , nebol s nou problém je tam aj indikácia nabíjania a nabitia.cena cca70€
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> ...aha...,rozumiem...,vlastne nerozumiem,ale nevadi,nejak sa z toho vymotkam...


je to jednoduche : ked baterku nabijas, po presiahnuti napatia 14.4V pri tom nabijani zacne bateria plynovat, "bublinkovat". Preto je vhodne odsrobovat zatky na nej aby mohla volne plynovat do okoliteho ovzdusia, preto doporucuju nabijat baterie len vo vetranych priestoroch pretoze vznikajuci vodik je relativne neprijemny zapachom a dokonca moze byt az vybusny.

Ja som kedysi davno na felicii neosroboval tie stupliky, proste som zabudol blbec blby. Dopadlo to tak ze tie plyny si v kazdom z nich spravili dieru = normalne vyžrali tie plasty. Nechapacka.

Rudi, pre tvoje pouzitie kludne kup nejaku lacnu nabijacku, nepotrebujes superprofi mega-mikro-procesorom riadene pulzne atomove hypermanganovofotonicke antigravitacne megačudo. Obycajna nabijacka po dedovi ti staci... ja mam doma staru hnusnu sibnutu sprostu po dedovi, dava 2A max, cize nabijanie jej dlho trva a som velmi usmiaty. Nic mi nechyba. Za jeden den, teda 24 hodin, natlacim do akejkolvek baterie 24hodin x 2 ampere = 48amperhodin = 48Ah energie, z ktorych sa nieco strati na prechodovych odporoch, nieco na vnutornom odpore baterie atd, takze zhruba tych 35Ah sa urcite do baterky ulozi. Inak povedane, 70Ah bateriu nabijem za dva dni z totalne vymlatenej ze nerozsvieti ziarovecky do totalne plnej.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

http://www.einhell.sk/detail4004/ :41c2: :41c2:

Precitaj si aj PDF -navod na tej stranke.
Andrej.b.sk
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 11.01.2009 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej.b.sk »

Aj v takom LIDLi sa da najst pouzitelna:
http://www.kompernass.com/pages/_pdfs/a ... cc0d20.pdf
3.6 A, spinany zdroj, mala, nizka spotreba naprazdno.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

http://yfrog.com/eusdc10028j
....takze ako dokaz davam sem 30-rocnu nabijacku,ktora doposial nikdy nesklamala...
Andrej.b.sk
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 11.01.2009 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej.b.sk »

Cica ma aku funkciu? :3035:
sheriff
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 19.11.2009 12:48
Bydlisko: Senec
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sheriff »

rudolfo63 napísal:http://yfrog.com/eusdc10028j
....takze ako dokaz davam sem 30-rocnu nabijacku,ktora doposial nikdy nesklamala...
vsak to je paradicka ta moja made in CSSR nema ani bocne kryty cize z nej trcali droty z kazdej strany tak som ju v ramci bezpecnosti obalil tou pruznou strecovou foliou :40bd: vyzera to katastrofalne ale vie nabijat 6V,12V, 24V akumulatory a da sa este prepinat, nabijanie bud 5A alebo 10A. Je tam dokonca aj ampermeter a voltmeter, ktore svojim designom pripominaju obdobie 2. svetovej vojny. na slabo citatelnom vyrobnom stitku sa pise rok vyroby 1969, a podobne ako Rudi, som obsluhou toho angzabla poveril kocura :40bd:
Naposledy upravil/-a sheriff v 17.02.2010 15:13, upravené celkom 1 krát.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...cica ma funkciu adaptera...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podobnu mam ja, aj nabijacku aj macku (tiez ma styri nohy).
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Kupa autonabijacky

Príspevok od používateľa kalli »

Zdravim mladez, po troch tyzdnoch statia auta mi odisla uplne nova Bosch 56Ah, zvazujem kupit uz nabijacku. Taketo nieco je postacujuce, oplati sa to kupit? Chcem to nabit a par krat do roka dobijat.
http://www.mall.sk/nabijacky-autobateri ... -bc-5-blue

Ked tak citam vsetky prispevky, pamatam si, ze sa niekedy na tych ciernych smolovych davali dole oba vrchnaky pri nabijani, teraz tam nieje nic, treba nejaky specialny ukon pri nabijani aby ju neroztrhlo?
Po uplnom vybiti kolko casove staci nabijania 12 hodin alebo necham 24hod?

Dakujem a vsetkym prajem krasne velkonocne sviatky.
A zenati mozu v pondelok oficialne zdrat zenu po roku....:-)
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

Teraz citam, ze "S touto nabíjačkou sa neodporúčajú dobíjať bezúdržbové batérie".
Dajte mi prosim nejaky tip na kupu AN. Dik
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

nabijacka Einhell

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Kalli, pozri si tento model.

http://www.einhell.sk/detail4003/nabija ... nhell-blue

ja mam tuto BTC 10 (10A verzia), ta ma elektronicky obmedzene nabijacie napatie na 14.1V. Cena napr. na www.obchodnydom.sk je 28Eur + postovne. Zatial spokojnost. Mohla by mat vsak sietovy vypinac a na 12V vystupe svorky (bananiky) nie len cisty kabel von z nabijacky. Planujem to vsak prerobit, cena dorabky bude asi 3Eura ale spokojnost bude este lepsia :4012:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 82 neregistrovaných