Aktívny subwoofer - *Vyriešené*

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

marecino69 napísal:...na zosíilovač v subwoofri mam zapojene dva repráky a ak ich odpojím tak mi woofer nehrá.
Ja tomuto aj tak stále nerozumiem, kam si presne pripojil tie dalšie dva repraky...

Nechce sa mi veriť že by to nemalo hrať s tým aktívnym subwooferom Magnat dostatočne.
Ved ked na rádio pripojíš 4 repro a doplníš ho aktívnym subwooferom tak nehovorím že budeš trhať rekordy ale na bežné počúvanie to musí bohate bohate stačiť. Doslova by som povedal že ten subwoofer aj ked je aktívny patrí k tomu lepšiemu (sú aj väčšie šmejdy) a dovolím si povedať že výkonu má viac ako len na doplnenie dverných reprákov. To rádio je síce šmejd ale tak hrať to musí, podla mna máš pootáčanú polaritu na reprákoch + ešte nejaké dalšie zádrhely
Naposledy upravil/-a ivko1 v 29.07.2012 20:24, upravené celkom 1 krát.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

ivko1 prečítaj si celú diskusiu, neverím, že nie je jasné, čo robil chalan zle.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

neviem sa zbaviť pocitu, že téma bude pokračovať v duchu: zo subu sa zadymilo, zasmrdelo a nezaduní a nezaduní... Potom sa zadymilo zo zosíku a nezašumí a nezašumí... a do riti, dymí sa z auta, tuším horí.... a do riti horííííí...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ver že aj tak tomu nechápem, preto som napísal že to základné zapojenie 4x repro na radio + aktívny sub musí bohate stačiť, ja som mal teda v aute kedysi všeličo , ale nikdy som nemal potrebu pohánať zosilovačom dverné reprá, lebo to hravo utiahlo autorádio
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

attatlas napísal:Ak si si nie istý, zavolaj si k tomu pomoc. Poradím, ale za prípadné škody nezodpovedám
Ja som právne čistý :d :D

EDIT: to ivko1: tak ja tiež neviem, na kerého svätého tam chce napájať ďalšie repáky. On má v podstate 4x repro + si potiahol signál k basáku a ak teda tomu správne rozumiem, chce namontovať zosík s ďalšími dvoma 500W reprákmi. Takýchto ľudí ma rodulfo rád :40bd:
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

Nejde o repraky do dveri...chcem len dat dozadu do plata ovaly este a nane potrebujem ten zosik...to je cela veda...len som chcel vediet ako to mam spravne zapojit.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Tušil som to :4090:

Momentálne však ide o to, čo budeš robiť s toľkým výkonom?? :41c2:
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

Ako to myslis ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Dalco 065 má 4x50W výkonu. Sčítaním dostaneš 200 Watt ktoré ani reálne nevyužiješ...
Chceš pridať ďalšie 2x500W??? Človeku proste uniká logika :28b7:

Ako tvoja vec, tvoje auto, tvoje peniaze, ale opýtal si sa :4012:
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

Akych 2x500 ?...pozri radio ma vykon 200 lenze tahy 4xrepro a ten subik....a ja chcem len cisto tie dva ovaly zapojit na ten zosik ktory ma vykon 500w chapes ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Ver mi, snažím sa...

Domnieval som sa, že to má 500 Watt na kanál, google hovorí o 250 Wattoch, 500 Watt do mostíka.. Takže som ti ukrivdil, máš tam "len biednych" 2x250 Watt.

Otázka ale ostáva rovnaká. Načo ti je toľký výkon?? Chceš mi povedať, že v stave v akom to máš teraz ti to nestačí?? Nehovoriac o tom, že pokiaľ tie ovály s takým výkonom šibneš na pláto, prebasuje to ešte aj subwoofer lol
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

Nemožem sa nato stažovat len chcel by som niečo lepšie :) nemam v plane kupovat ovaly s takym vykonom...chcem mat v aute len čo najkvalitnejší zvuk. Ako asi každý chalan v mojom veku...
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

V mojom veku... Tipnem 17??

Najkvalitnejší zvuk nedosiahneš (iba) výkonom. Zameraj sa skôr na použité pasívne súčiastky (repráky) a samozrejme aj na samotné rádio.

Ale tak písal si, že zosilňovač už máš kúpený, neviem ako repráky, takže to je už asi aj tak jedno.
marecino69
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 29.07.2012 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecino69 »

19...no zosik ten mam...a repraky nie...chcel by som neake magnaty....či vedel by siečo doporučit ?
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Trocha čítania na večer:

Aké repro
Aké repro do auta

Pokiaľ chceš osobnú skúsenosť: Hertz, DLS

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných