Ako zistim ze je zle ulozenie tlmica?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johnypt
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.10.2008 16:59
Zdieľať na Facebook

Ako zistim ze je zle ulozenie tlmica?

Príspevok od používateľa johnypt »

Dakujem za odpovede vopred ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som tak ako každý,vymontuješ a uvidíš.Predsa pre niečo s ním nie si spokojný ak ho riešiš.Hovoriť nevie,nuž ho treba pekne rozmontovať,ver že rozpoznáš dobrý a zlý
rangerover876
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 22.01.2009 15:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rangerover876 »

Zdravim, skontrolovat zrakom hore ulozenie na tlmici ci nie je uz popraskane. Ak ano tak auto na zdvihak, chytit koleso a pohybat s nim v smere do vnutra a von. Ak sa zacne hybat tak to treba vymenit. No a nie je na skodu pozriet aj zbytok ako capy a ramena.
mato1988
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 01.10.2007 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato1988 »

auto je o cm az dva nizsie ako normal narazy sa viac prenasaju na karoseriu a ak su zle aj axialne loziska tak uskakuju struny (pocut pukanie pri otacani volantom)
johnypt
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.10.2008 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnypt »

dakujem za odpovede ... no otrasy dosť počut tak sa chystam na vymenu vyskusam dať na zdvihak a ozwem sa dakujem velmi pekne za odpovede
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

ked je opotrebovane ulozenie tlmica moze to odrovnat rameno a cap???
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

stanno napísal:ked je opotrebovane ulozenie tlmica moze to odrovnat rameno a cap???
nie ramenu a capu je to fuk.
johnypt
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.10.2008 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnypt »

a zly tlmič sa da nejako zistit?? dakujem za odpovede....
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

je oteceny, bucha, a ked stlacis auto nad tlmicom, kolise sa ako detsky kocik....ale to radsej nech skusa niekto, kto vie, ako sa to ma spravat...tak nezistis percento opotrebenia..je to len pomocka..

buchat moze aj ulozenie ramien..
Groopi
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 19.09.2011 13:17
Bydlisko: NM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Groopi »

zdravím... No, čo sa týka tvojho problému, môže to byť milion vecí na náprave, záleží ako moc s danými vecami pohybuješ, ak je to rádovo pár mm tak to bude uloženie a podobne, ak je to viac, môže to byť niečo povolené a pod, odporúčam čo najskôr skontrolovať... :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ake auto ? Toledo I alebo II alebo III ? Alebo ,alebo
Ktorá náprava ?
Ak zdvihneš,rameno sa pohybuje vždy iba dole,nikdy som za celý život inak,Vždy a na každom.Ovisne váhou,pohyb zastaví vlastne samotný tlmič.
Ak dovolí ručným pridvihovaním ramena väčší volný pohyb,je predsa vidieť kde sa ten pohyb deje,to predsa nikto iný nedokáže posúdiť ako človek pri aute.
To skôr niekto od klávesnice uhádne pri defekte či to bude ventilček alebo kliniec
prestigio
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04.10.2012 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prestigio »

Zneužijem túto tému.

Auto: Octavia I pred fl

Pri prejazde nerovnosťami (zvlnená cesta, retartér a pod.) mi klepe predná náprava a občas to trochu cítiť aj vo volante. Auto bolo aj na dviháku a povedal som mechanikovi, že nech hodí očko aj na nápravu a povedal, že nejaké vôle v čapoch nie sú. Napadlo mi, či by to mohlo byť tým uložením tlmičov. Robí to aj keď idem po rovnej ceste a auto akoby "rozhádžem" (idem rovno a volantom robím z prava do ľava, akoby som išiel rýchly slalom pomedzi kuželky), tak tiež počuť to buchanie a trošku to cítiť aj vo volante. Zvuk to nie je veľmi kovový, niečo podobné som mal na druhom aute, kde to robili tyčky stabilizátora, ale tu mi mechanik nepovedal, že by boli zlé.

A taktiež sa chcem opýtať, či pri tlmiči má byť takáto (foto) medzera od karosérie - cca 5mm. Keď je auto na dviháku, tak to samozrejme klesne až na doraz.

Ďakujem za odpovede.

[img]http://t2.pixhost.org/thumbs/5181/18800940_tlmic.jpg[/img]

PS: snáď to je OK, že sa pýtam na Octaviu v Peugeot fóre :D
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nie, nema tam byt taka medzera. Ako sam pises, ze ked auto stoji na gumach, tak je to hentak a ked je na zdvihaku, tak medzera zmizne. Cize tam je vola. V tej medzere ma byt taka gumova manzeta, lebo tlmic sa pri toceni volantom toci tiez a nie len okolo svojej osi, ale trochu aj do stran. Mozes si to skusit, vytoc gumy uplne do strany a uvidis, ze medzera sa na jednej strane zmensi alebo na druhej zvacsi. No a ked tam nemas gumu, tak ti to buchoce.
Ale nic tragicke to nie je, lebo auto mas cely cas polozene na kolesach, tak je to zatazene.
Aha asi takto by to mohlo vyzerat spravne:
Obrázok
prestigio
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04.10.2012 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prestigio »

Je možné, že práve toto je zdrojom "buchotania"?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to mozne, ako dalsich x veci

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných