Ako prihlásiť vozidlo v ČR na slováka

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rs09
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.06.2014 15:26
Zdieľať na Facebook

Ako prihlásiť vozidlo v ČR na slováka

Príspevok od používateľa rs09 »

Dobrý deň,
Som Slovák s trvalým pobytom v SR, vyhral som v ČR skúter (nový) a chcel by som naň nejaké značky a uzavrieť pzp aby som ho mohol používať.

Podľa toho čo som doposiaľ naštudoval mám 2 možnosti:

1: Prihlásiť v SR:
-daň
-KO cca. 60eur
-Obvodný úrad dopravy
-v inej diskusií som čítal niečo o recyklačnom fonde ale neviem či sa ma to týka?
-ďalej postup ako pri vozidle zakúpenom v SR=pzp, prihlásenie 33eu, značka 1ks 16,50eur

Je popísaný postup úplný alebo som na nejaké poplatky ešte zabudol?
Koľko môže stáť procedúra na obvodnom úrade dopravy na 125cm3 skúter?
Koľko by ma celá úradnícka šikana stála?
Obávam sa že pri všetkých poplatkoch sa dostanem na polovicu ceny skútra ::: a to som si chcel skúter nechať ako lacnú mobilitu . . .

2: Prihlásiť v ČR:
Pravdepodobne postup značne menej nákladný len pzp, poplatok za prihlásenie a značku. Ku hraniciam to mám relatívne blízko tam by problém nebol. Jedinú komplikácia predstavuje potrebný prechodný pobyt v ČR. Neviete ako sa dá najjednoduchšie takéto potvrdenie získať?

Poraďte ako čo najjednoduchšie a najlacnejšie získať na to značky
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Musíš si nájsť nejakého týpka v CZ, na ktorého sa to prihlási ...najlepšie ak to je niekto z rodiny, alebo potom Ty sa u niekoho prihlásiť na prechodný pobyt, vieš o niekom takom, kto Ti to umožní len tak pre Tvoje modré oči?...mne to príde tiež zbytočná komplikácia, ktorá tiež nieje samozrejme celkom legálna. Možno by sa dalo na niekoho zo SR kto tam študuje ...niektorí študenti si nechajú za pár korún aj koleno vŕtať... :4090:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že s tým nebudeš mať najmenší problém,ja som žasol keď na mňa vystavili TP a dokonca adresu tam dali moju slovenskú !!!
Bolo to síce pár rokov späť,ale malý TP mám stále na pamiatku,Česko je trochu o inom ako Slovensko,nevidím dôvod prečo by to nefungovalo v civilizovanej krajine
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

VLADY napísal:M...mne to príde tiež zbytočná komplikácia, ktorá tiež nieje samozrejme celkom legálna.
To je ake, "nieje celkom legalne?" :::
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To že jazdíš alebo vlastníš niečo čo nieje papierovo tvoje môže v prípade istých okolností spôsobiť troška problémy....minimálne tak že bude človek dostávať nepríjemné otázky od uja v civile-(vyšetrovateľa)...Som to zažil raz a vôbec to nestojí za to...Ale každý vie čo robí .
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Ja by som to riešil formou prechodného pobytu, ak samozrejme máš tú možnosť.
rs09
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.06.2014 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs09 »

Napísať to na niekoho v ČR nechcem pretože nebudem zaťažovať známych s mojím skútrom, náhodou im príde pokuta za mňa, alebo nejaká nehoda, nie že by som bol cestný pirát ale ako na potvoru keď najmenej treba tak sa niečo pritrafí . . . a toto asi ozaj nestojí za to komplikovať niekomu ďalšiemu život.
Napísať to na nejakého študenta čo si za euro nechá do kolena vŕtať nepovažujem za dobrý nápad, lebo ten chytrák by si mohol zobrať aj nejakú pôžičku a exekútor by mohol hľadať môj skúter . . .(predsa len ľudia čo si za euro nechajú do kolena vŕtať nebývajú najspoľahlivejší)
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Omg, dalsi? Ver ze kvoli tomu dlhodobemu pobytu utratis ovela viac penazi aj casu ako bude stat KO. Takeho odrby s cechmi sa robievali v minulom tisicroci ked indiv. dovoz prakticky nebol mozny
wikyxxx
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

aj na funglovky treba Ko ??
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Presne to som sa chcel opytat, na fungel nove auto/motorku treba KO?
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja by som volil tú možnosť prepísať si to na seba, všetky procedúry absolvovať a potom budeš mať svätý kľud. Len aby Ťa nenapadlo to o pár rokov predať do Česka :-)

Inak gratulujem k výhre :3035:
rs09
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.06.2014 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs09 »

Presne to som sa chcel opytat, na fungel nove auto/motorku treba KO?
Tak som hľadal a Kontrolu originality vyžaduje Okresný úrad - Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácií: ak ide o nové vozidlo, ktoré bolo prihlásené do evidencie vozidiel v inom členskom štáte, alebo ak ide o ojazdené vozidlo

nevyžaduje to ak: ide o nové vozidlo ktoré nebolo prihlásené do evidencie vozidiel

takže rozhodujúce je či vozidlo malo niekedy značky, ak malo treba KO ak nemalo netreba, takže 60eur som ušetril :3035:
rs09
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29.06.2014 15:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs09 »

Inak gratulujem k výhre
Ďakujem, padlo mi to v hod na také krátke presuny s minimom batožiny je to super, škoda štartovať auto, len tento úradnícky paškvil mi spôsobuje trošku vrásky :342a:
a samozrejme nieje to zadarmo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čítať z porozumením vieš ?
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Zjavne vie resp. sa prave naucil :D

Vidis aj sam si nasiel odpoved, good work. ;)

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných