ako postupovat pri vymene vozidla za vozidlo

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leone79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.10.2010 15:11
Zdieľať na Facebook

ako postupovat pri vymene vozidla za vozidlo

Príspevok od používateľa leone79 »

Dobrý večer. Ak by vás to neobtazovalo a našli by ste si čas, chcel by som sa opýtať, ak je postup, ak by som chcel vymeniť vozidlo za vozidlo do iného okresu. Či je možné si vymeniť vozidlá na mieste na základe kupno predajnej zmluvy a odhlásiť a prihlásiť individuálne, ako to je s pzp keby sme si na mieste vymenili vozidla? Ďakujem, s pozdravom Súňog
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Normalne, tak isto ako pri kazdej inej kue a predaji vozidla. Ten isty postup na DI.
Nechapem asi otazku, ale v com by mal byt rozdiel???
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Pre prihlasenie odhlasenie je nepodstatne ci si auto ziskal vymenou vyhrou darom.... Postup je rovnaky...cize si to pozri na stranke Min.vnutra....
leone79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.10.2010 15:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leone79 »

Ci si môžme na mieste vymeniť vozidlá a potom ich odhlásiť, nakoľko potrebujem pri od hlasovaní doklad o zaplatení pzp.
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Normalne si napiste kupno-predajnu zmluvu kde bude samozrejme uvedena aj kupna cena vozidla,to ze ste sa dohodli na vymene tak netreba nikam ani uvadzat,ber to ako kupu a predaj.Samozrejme policajtom je asi jedno ako si auto nadobudol,ale zmluva je pre Teba.Cau.
leone79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.10.2010 15:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leone79 »

Mne sa jedna o to pzp. Ostatne mi je jasné. Keď si vymeníme vozidla, čo z pzp keď ho potrebujem pri odhlásenie. Co bude mať on pokiaľ si neprihlásil, aké pzp?
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Samozrejme,preberiete si auta,spisete zmluvu a dohodnete sa na odhlaske,standard postup,najlepsie ked to vybavite spolocne v jeden den aby si sa vyhol neakym pripadnym spekulaciam a moznym problémom s odhlaskou.
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Uzavrie si asi nove PZP na svoje meno,ako inak by to malo byt ??Ty si nechas bielu kartu a Tvoje PZP plati do odhlasky,on si zatial uzavrie novu poistku.__
leone79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.10.2010 15:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leone79 »

Ide mi o to, že ja keď mu dám svoje auto a on kým ho prihlási aké bude mať pzp, keď ja pzp potrebujem na odhlásenie
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

axer napísal:.Samozrejme policajtom je asi jedno ako si auto nadobudol,ale zmluva je pre Teba.Cau.
Krádež tam asi nepatrí,či?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

PZP je platne do 23.59.59 casu, dna odhlasenia v TP. Takze ak rano auto odhlasene, tak PZP je este platne do polnoci… Pri prihlaseni je potrebe nove PZP, s udajom o novom majitelovi, SPZ sa don doplni po prideleni. PZP bude uzatvorene na WIN cislo auta.
leone79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.10.2010 15:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leone79 »

Stále sme sa nedostali k podstate veci. Odhlásenie a prihlasenie mi je jasné. Skúsim ešte raz. Vo štvrtok sa stretneme, vymenime si autá spravíme kupno predajnú zmluvu. Od ideme, v piatok budeme od hlasovať, aké pzp ostane mne keď ho potrebujem pri odhláseni a aké jemu keď bude jazdiť na už vymenenom aute?
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

V den vymeny vozidiel - t.j. stvrtok si kazdy uzatvorite NOVE PZP (ktore aj predlozite pri prihlaseni novo nadobudnuteho auta v piatok).

STARE PZP - bielu zelenu kartu si nechate kazdy svoju, dopravny inspektorat to nepotrebuje, ale pri odhlaseni starej PZP budes tie karticky potrebovat

Cize s novo nadobudnutym autom vo stvrtok odchadzate s PZP na vase meno.
(na uzatvorenie PZP nemusi byt auto Tvoje, staci kopia velkeho technickeho)

Naraz mozes mat aj 2 poistky platne, to nevadi.

Takto by to malo byt uz jasne :)
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ak su obaja normalny, tak sa mozete dohodnut, kedy odhlasite pzp. Aby ste mali obaja cas na uzatvorenie novej.

Papiere si poprefocujte aby mali obaja co je treba. Hlavne nezabudnite na tie splnomocnenia co treba, nech vam nic nechyba. Vsetko je to popisane na strankach MV ale aj tu na fore je vela co a kde ako treba.

Zvaz objednanie sa na urcitu hodinu na DI cez internet (myslim), to cakanie je tam niekedy hroza.

Tak isto pzp kludne vybav cez internet, je to jednoduche a najdes aj lacne.
Asi sa bude dat vybavit aj dopredu, lebo nepotrebujes tam mat hned vsetko vyplnene, ale daju sa udaje aj doplnit neskor. Ako napriklad EČV, a neviem čo ešte. A vytlačíš si navrh zmluvy, a aj bielu a zelenu kartu dočasnú, keby ťa zastavili zelení. Nepamätám si presne, ale tuším len na Vin a meno sa dá a EČV a číslo TP doplníš potom.

Ja keď som kupoval z ineho okresu, tak som sa snažil vybaviť všetko v jeden deň. V cudzom okrese by som sa teraz už určite objednal, hlavne ak je to vačší okres -> tam som dlho sedel. Ja som mal šťastie, že bývam v menšom a prihlášku som len tak tak stihol v našom okrese, kvoli tej obhliadke vinka pred prihlásením,lebo u nas býva nejako dvakrat do dňa a to len polhodinu a mimo DI.

Potom som už len dohlásil údaje poisťovni telefonicky, dalo sa aj na tej stranke,kde som tie pzp hladal, ale radsej som tam aj zavolal. Do nejakych 14dni mi dosli origo papiere a zatial som jazdil na docasnych.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kupec dostal bielu kartu a ja som odhlasoval s velkou zmluvou - teda tie papiere ktoré inak držíš doma. Pred policajtom sú si rovnocenné.Inak duplikát bielej karty dostaneš na každej pobočke svojej poisťovne zadarmo a na počkanie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní