Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa oco13 »

Zubková víla :cau: kukni sem https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... 6#p1022906 tu sa to už tiež zvrtlo k stk (zvrtol som to ja- šak niekto musí byť vinovatý) lol :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa db69 »

fzubaty napísal: 26.04.2023 13:47 Počkajte, luboš žije v inom svete. platí to aj tam?
a kedže si neprešiel STK príde Ti aj pokuta za neplatnú STK (to posiela urad dopravy automaticky ) .Inak super prípad ked sa Ti pokazí lebo havaruješ a nestihneš isť na STK .Jediná možnosť je dočasne vyradiť z evidencie a pritom neparkovať na verejnom priestranstve .Trochu to nedomysleli
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja mam vsetky svoje auta v poriadku. Preco by mi malo nieco chodit?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

db69 napísal: 26.04.2023 10:57
lubos zimovcak napísal: 26.04.2023 10:30 Zaujímavé, keď som na STK a neprejdem s niečím , mam ešte 2 mesiace na opravu.

Detto, keď mám neplatnú STK, zastavia ma policajti, dajú pokutu, idem ďalej...

Poprosim vysvetliť tieto rozpory..
ked je vozidlo nespôsobilé pre cestnú premavku a neprejde STK alebo EK musíš ho odtiahnuť na odťahovke.To iste platí aj pri zastaveni policajtami .Zoberú ti ečv a tp.plus pokuta a zakaz ďalšej jazdy
🤣🤣🤣🤣

Che che..., dobrý fór.
Už si to niekedy niekde videl??
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja na ceste ano
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa db69 »

luboš .Ano pred týždňom.Kamaratovi na diaľnici zobrali papiere a aj ečv. išli sme pre neho z odťahovou. Niekedy fízli dávali papier na dojazd domov
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa oco13 »

Papier na dojazd som dostal, keď mi zobrali VP (nie za alkohol, ale za "uražku verejneho činitela" - rok 1987) :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

db69 napísal: 26.04.2023 16:18 luboš .Ano pred týždňom.Kamaratovi na diaľnici zobrali papiere a aj ečv. išli sme pre neho z odťahovou. Niekedy fízli dávali papier na dojazd domov

Kvôli tomu, že nemal STK??
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa db69 »

lubos zimovcak napísal: 26.04.2023 17:30
db69 napísal: 26.04.2023 16:18 luboš .Ano pred týždňom.Kamaratovi na diaľnici zobrali papiere a aj ečv. išli sme pre neho z odťahovou. Niekedy fízli dávali papier na dojazd domov

Kvôli tomu, že nemal STK??
ano ! STK a EK. ešte že zrušili monopol odťahovania na diaľniciach
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa martincichy »

lubos zimovcak napísal: 26.04.2023 08:46 Daj, aký vplyv má STK a EK, keď niekomu oškrieš na parkovisku nárazník...
Alebo nacuvas niekomu do kufra, lebo ho nevidieť..
Ty si zmluvné podmienke PZP ešte nečítal, však? Napríklad takto to mám ja v Generali a podobne v Kooperative:

Článok XII.
Nárok poisťovateľa na náhradu
poistného plnenia

1. Poisťovateľ má proti poistníkovi nárok na náhradu poistného plnenia alebo jeho časti, ktoré za
neho vyplatil z dôvodu škody spôsobenej prevádzkou motorového vozidla, ak:

c) spôsobil škodu motorovým vozidlom, o ktorom vedel, že jeho technická spôsobilosť
nezodpovedá podmienkam na používanie
v premávke na pozemných komunikáciách...
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa fzubaty »

On necita, iba kruti volantom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa oco13 »

o ktorom vedel, že jeho technická spôsobilosť
nezodpovedá podmienkam na používanie
v premávke na pozemných komunikáciách...
To je pekná blbosť - predsa ak by som vedel že mi STK neplatí tak s tým autom nejdem. :300f: Logika, ta ne?
Aj minule sa ma policajt pýta - viete že vám neplatí PZP. Ty vole ak by som to vedel tak ti tú kartu nestrčím pod nos, néééé????? PZP samopzrjme platilo, len aktualna karta bola v emilovi.
Edit: ešte ma napadla príhoda tak asi mesiac stará (keď bola o 6tej ešte tma)
Pán vodič nesvieti vám vzadu svetlo . Prosím kopnite do neho. Ale to hádam ne. Vystúpim, kopnem do svetla - ono sa rozsvieti a ja hovorím - pán policajt ono svieti, len mu to treba sem tam pripomenúť. :40bd: Odišiel som bez pokuty. :o
Aké z toho plynie ponaučenie? Aj auto je len človek, občas potrebuje kop do rici, aby bolo spôsobilé.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 26.04.2023 18:17
o ktorom vedel, že jeho technická spôsobilosť
nezodpovedá podmienkam na používanie
v premávke na pozemných komunikáciách...
To je pekná blbosť - predsa ak by som vedel že mi STK neplatí tak s tým autom nejdem. :300f: Logika, ta ne?
Aj minule sa ma policajt pýta - viete že vám neplatí PZP. Ty vole ak by som to vedel tak ti tú kartu nestrčím pod nos, néééé????? PZP samopzrjme platilo, len aktualna karta bola v emilovi.
Edit: ešte ma napadla príhoda tak asi mesiac stará (keď bola o 6tej ešte tma)
Pán vodič nesvieti vám vzadu svetlo . Prosím kopnite do neho. Ale to hádam ne. Vystúpim, kopnem do svetla - ono sa rozsvieti a ja hovorím - pán policajt ono svieti, len mu to treba sem tam pripomenúť. :40bd: Odišiel som bez pokuty. :o
až taká logika néé.vieš kolko aut jazdi bez PZP? (že vraj okolo 100 000)a vedome! tak isto aj bez STK a EK ! oprava "Podľa odhadov poisťovne Union je na Slovensku bez povinnej poistky približne 250 000 vozidiel (údaj z roku 2020). Ku koncu roka 2020 bolo totiž na Slovensku evidovaných približne 3,36 milióna vozidiel a podľa štatistík Slovenskej kancelárie poisťovateľov (SKP) malo PZP uzatvorené len 3,11 milióna z nich."
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa oco13 »

A si presvedčený, že tie evidované vozidlá aj naozaj fyzicky existujú??? Len ja osobne som zlikvidoval desiatky vozidiel ktoré ostali v šedej evidencii. :zg282:
Určite to nie je len moj problém - je kopa ludí, hlavne staršia generacia, ktorá má iný vzťah k nadobudnutým veciam a je jej proti srsti odovzdať niečo, za čo dali svoje úspory, len tak zadarmo na "ekologickú likvidáciu". To nie je len o autách. Z chladničky sa dá vybrať kompresor, z práčky motor a programátor, z telky (volakedy) I.O. a potenciometre. Takže prečo???? by som odovzdával svoj majetok niekomu zadarmo??? Lebo to banda špinavých, dementných, podplatených skurvysynov odhlasovala.???? aby im necht na vtákovi narástol - všetkým doradu. :42f7: :42f7: Aj keď z toho bývalého auta spravím psovi búdu - ich je po tom howno, čo ja si robím so SVOJIM majetkom, za ktorý som zaplatil peniaze, ktoré som musel aj opracovať. Na rozdiel od poslancov a ministrov - ktorí si ich nakradli. :3c90:
Naposledy upravil/-a oco13 v 26.04.2023 18:40, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Ako postupovat pri kupe auta bez STK + EK

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 26.04.2023 18:32 A si presvedčený, že tie evidované vozidlá aj naozaj fyzicky existujú??? Len ja osobne som zlikvidoval desiatky vozidiel ktoré ostali v šedej evidencii. :zg282:
preto som napísal že 100 000.a tomu j verím.by si čudoval .oco "Aj keď z toho bývalého auta spravím psovi búdu - ich je po tom howno, čo ja si robím so SVOJIM majetkom, za ktorý som zaplatil peniaze,"to je na inú a dlhú debatu! to ked som povedal spolužiakovi čo žije v United Kingdom tak vôbec nechápal čo to hovorím
Naposledy upravil/-a db69 v 26.04.2023 19:19, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 86 neregistrovaných