Ako opravit vyblednute bočné lišty

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Ako opravit vyblednute bočné lišty

Príspevok od používateľa fidziii »

Ahojte, pred pár týždnymi som prvý krát leštil a voskoval auto (ručne). Kedže som to robil prvý krát tak som trošku bokom zaštrajchol aj plasty dade , lebo som si myslel že to nevadí ked to trošku zachytím. Ale na tom mieste mi tie plasty (bočnice) vybledli. Čital som že by to malo ísť dole technickým benzínom, ale ked som ho dal na kusok tak to ešte viac vybledlo. Poradte mi prosím vás či sa to dá dáko opraviť/renovovať/nalakovať, alebo jediná možnost je kúpiť nové.

Diky :D

[/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Škoda že si sa nepýtal dopredu,čo nechceš pošahať sa v dobrej spoločnosti totiž zakrýva,ale tyo ti už určite došlo že malá nadfpráca sa sakra oplatí,len sa nechce nikomu serinkať,aby mal potom tri razy viac práce. Pokiaľ sa jedná o prirodzený plast tak čo ide odstráň technickým benzínom a po odvetraní prefúkni jemne teplovzdušnou pištoľou na hranu teploty kde začne naberať späť peknú sýtu čiernu pôvodnú farbu plastu.Chce to rtrochu fortielu,ak to máš zmrviť tak zabehni za nejakým lakýrom čo pozná finesy.
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

No ale ked to pretrem tým technickým benzínom tak to vybledne ešte viac, a to mám iba slabučko nahriat alebo aj viac trošku ? :) ináč by som tu aj fotku pridal, ale neviem ako :/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem iné napísať než som už napísal,Dá sa to pekne,len to chce trocha pozornosti
fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

Okej, diky ,ináč poradil by si mi ako tu dat tu fotku ? :)
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Ja väčšinou pretriem čierne plasty silikónovím olejom vždycky pomôže ale nevdržý to celý rok
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

fidziii
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 27.06.2013 19:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fidziii »

https://imageshack.com/i/nf3tsnj
Tak toto je ono , tá pravá strana je natreta oživovačom plastov ( ale to vydrží len pár dní )
kamo66
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.08.2011 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamo66 »

Ja mám veľmi dobrú skúsenosť s černidlom na plasty od Turtle wax prípravok "Black chrome". Pekne to začierni vyblednuté plasty.
Naposledy upravil/-a kamo66 v 25.04.2014 11:20, upravené celkom 1 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Volakedy to vyrábala Tatrachema Trnava a bol to oživovač čiernych plastov a čiže čiernidlo , takže to aj farbilo načierno...Neviem presne názov ale robili dva výrobky v červenej flaške leštenku a v modrej bolo toto.
Alebo použi čierny box na topánky...onoho času dávno, ešte v minulom tisícročí... :40bd: sme to na vojenčine používali na všeličo ... čo malo byť nie zelené ale čierne... :3906:

Napríklad : tu hneď tri výrobky : http://www.olejrwk.sk/Fix-1-Renovax-vos ... -d5807.htm

Ja s tým mám dobrú skúsenosť na čierne plasty používané na scootri.Nášľapy na nohy zadný blatník a všetky vonkajšie čierne nestriekané plasty...Je to ten istý materíál a teda aj štruktúrou je to podobné a drží to stačí ozaj malá vrstva nechať troška pôsobiť a handrou vytrieť dosucha
skajfon
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.02.2012 20:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skajfon »

Použiť technicky benzin je totalna hlupost.
Tym to este viac znicis, pretoze benzin rozpusta do urcitej miery ten plast a bude potom este svetlejsi.
Spravne si mal urobit to, ze by si zobral nejaky detergent (pripravok na cistenie), hoci aj nejaku jar, a vycistil to handrickou - pretoze tam nic nevybledlo, ale len tam ostal vosk, ktory ide z platu tazko dole.
A po vycisteni to ozivit kvalitnym ozivovacom plastov.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Handrička nevyberie z tých priehlbiniek všetko....použil by som kefičku...kľudne aj starú zubnú kefku...A zas sme pritom jak za mlada na ZVS.... :40bd:
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Kedysi som mal podobný problém na starej Lancii, pomohol oživovač plastov, ale iba dočasne (možno to bolo tým konkrétnym prípravkom). Raz za čas to bolo treba pretrieť.
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

nerieš to.. vosk si určite nedaval canarubovy.. takže ti zíde aj z laku a aj z lišty a budu ako predtym..
tomino9
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 29.06.2008 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomino9 »

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných