Ako odstrániť z nádrže LPG ?

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Ako odstrániť z nádrže LPG ?

Príspevok od používateľa smejo74 »

zdravím všetkých potrebujem poradiť ako sa dá zo staršieho auta na LPG odstrániť nádrž v ktorej je asi tri štvrtiny plynu ? môžem svojpomocne odskrutkovať trubku a čakať až to vyfučí ? je to velmi nebezpečné ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

z jedneho litra kvapalnej fazy, mas asi 500 litrov plynu :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

takže svojpomocne sa do toho asi nepúšťať však ?
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

vyjazdit sa neda?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

bajo777 napísal:z jedneho litra kvapalnej fazy, mas asi 500 litrov plynu :41c2:
netáraj , podľa Tvojho prepočtu by na jednu nádrž /40 litrov kvapalnej fazy +-/ by auto s priemernou spotrebou 8 litre plynu na 100 km najazdilo 25000 km !!!!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Ako odstrániť z nádrže LPG ?

Príspevok od používateľa laco1871 »

smejo74 napísal:zdravím všetkých potrebujem poradiť ako sa dá zo staršieho auta na LPG odstrániť nádrž v ktorej je asi tri štvrtiny plynu ? môžem svojpomocne odskrutkovať trubku a čakať až to vyfučí ? je to velmi nebezpečné ?
že existuje na to špecialny kompresor na to prečerpavanie LPG
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lacike radsej bud ticho, nez zavalis somarinu nabuduce lol

http://www.probugas.sk/stranka/49_fyzikalne-vlastnosti


:41c2:

pardon, z 1kila LPG = cca 500 litrov plynnej fazy opravujem...to su cca 2 litre LPG, ja nato spravim tak 25km lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som povedal , že šak zapálme si , ulejme po poldeci a móžme odpúštat. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozno raz bude taky kompresor a nadrz, ze pravdu mat bude :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
attitude
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.08.2010 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa attitude »

Aj ked by si sa snazil to vyjazdit trocha tam vzdy zostane.Ak chces vypustit LPG z nadrze najjednoduchsie je to spravit tak ze uzavres rucny uzatvaraci ventil na multifunkcnom ventile a rozumne zacnes povolovat prirubu multifunkcneho ventilu.
Zvycajne je to na siestich skrutkach (imbus 4-ka).Aby si mal lepsi pristup k nim bude potrebne urcite odpojit konektor ukazovatela stavu v nadrzi a dat dolu cievku elektromagneticku ventilu,ktory uzatvara privod LPG pri vypnuti zapalovania.
Potom mas idealny pristup k skrutkam na prirube.Uvedom si vsak aky je stale tlak v nadrzi (je tam pretlak,aby LPG bolo v kvapalnom stave).Povoluj to s citom a s rozumom a do kriza ako ked dotahujes koleso na aute,stacia dve pootacky racnou a ides na druhu skrutku.
Ten moment prekvapenia, ked zacne fucat LPG je naozaj ohromny,to nie je ziadna 2l flasa od Coca Coly ked ju potrases a otvoris ...
Samozrejma treba to robit na volnom priestranstve a v okoli 10 m aby neboli kanalizacne vstupy,zdroje vznietenia a podobne,ale to urcite vies ... LPG je tazsie ako vzduch,cize sa plazi po zemi.
No a urcite by som si dal nejake rukavice a ochranne okuliare.
Ak si mal na mysli svojpomocne odskrutkovat trubku privodu LPG od plniaceho hrdla do nadrze resp. k multifunkcnemu ventilu tak to odpustis len tlak co je v spominam vetve (ten tam bude aj ked uzavres rucny uzatvaraci ventil).
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ty kokso robíte z toho kovbojku . Na jednom voze som mal napúšťací ventil spojený s tankovacou koncovkou hadicou z autogenu. Na pumpe Slovnaft v Kremnici syn chcel silou mocou dať full nádrž a hadica praskla. Z nádrže striekalo pod auto kvapalné LPG , stojan tlačil tiež čo to dalo. Celá pumpa bola v momente prázdna , (mal som vybrať kasu). No čo ?? zastaviť stojan vybrať z kufra 17ku klúč, zavreť ventil. Potom som už len nadával mladému do somárov že vypustil 20l plynu pánubohu do okien . A žiadne ochranné prostriedky som nemal , ani len rukavice . Bol som v krátkych gaťoch a ked som to hned na pumpe opravoval válal som sa pekne pod autom.plyn neplyn. Ked zadávatel tú nádrž nevie vypustiť nech mi ju predá za rozumnú cenu, ja si s ňou už nejako poradím. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tak tak, je tu z toho kobojka jak vyšitá ;-) Kvapalný LPG je nehorlavý, takže to jednoducho vypusti do nejakého vedra alebo sudu a nechaj odpariť, alebo zakri aby odparovanie nebolo rýchle a eventuálne to naleješ do inej nádrže. Nádobu nezatváraj n atecno, lebo LPG sa odparovaním rozpína...
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

oco13 napísal:Ty kokso robíte z toho kovbojku . Na jednom voze som mal napúšťací ventil spojený s tankovacou koncovkou hadicou z autogenu. Na pumpe Slovnaft v Kremnici syn chcel silou mocou dať full nádrž a hadica praskla. Z nádrže striekalo pod auto kvapalné LPG , stojan tlačil tiež čo to dalo. Celá pumpa bola v momente prázdna , (mal som vybrať kasu). No čo ?? zastaviť stojan vybrať z kufra 17ku klúč, zavreť ventil. Potom som už len nadával mladému do somárov že vypustil 20l plynu pánubohu do okien . A žiadne ochranné prostriedky som nemal , ani len rukavice . Bol som v krátkych gaťoch a ked som to hned na pumpe opravoval válal som sa pekne pod autom.plyn neplyn. Ked zadávatel tú nádrž nevie vypustiť nech mi ju predá za rozumnú cenu, ja si s ňou už nejako poradím. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
ja ti tú nádrž darujem aj z plynom len si to prídi vymontovať
Bohus123
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 21.10.2008 08:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bohus123 »

Acon napisal: Kvapalný LPG je nehorlavý, takže to jednoducho vypusti do nejakého vedra alebo sudu a nechaj odpariť, alebo zakri aby odparovanie nebolo rýchle a eventuálne to naleješ do inej nádrže. Nádobu nezatváraj n atecno, lebo LPG sa odparovaním rozpína...
Acon,Acon.A nie je to nahodou tak ze plyn je kvapalny preto lebo je stlaceny?A ze vraj vypust to do vedra,to ako vodu? Prepac ale dlho som sa tak nezasmial : :40bd: :40bd:
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Ja keď som menil nádrž na plyn, prelial som plyn z jednej do druhej a bolo to.Treba len zhodiť dekel s ventilmi a budíkmi a môžeš to vyliať aj na zem ,len nie na ruky,lebo ti omrznú.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní