430 084
inzerátov
Pridať inzerát

ako nastavit LPG splynovac BRC

Obsah fóra Auto Fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
LMPETKO
Založený: 29 júl 2007
Nabehané: 0 min
Predmet: ako nastavit LPG splynovac BRC PríspevokZaslal: 15.04.2010 11:40   
zdravim... mam v aute splynovac BRC a isty "kamarat" mi ho rozsteloval... myslim tym tu mosadznu srobu co je vpredu na nom a aj tu velku co je na privodnej hadici... teraz sa to sprva tak ze za stude na sa motor neudrzi na volnobehu vobec a za tepla uz drzi ale musim plynovi pedal pomalicky pustat... ak ho pustim prudko tak motor zhasne... vie mi niekto poradit ako to dat do kopy? dakujem
Citovať
Aplikpalik
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 29 január 2009
Nabehané: 2 hod 24 min
PríspevokZaslal: 15.04.2010 14:53   
Citovať
tomminno
Založený: 23 apríl 2006
Nabehané: 15 hod 14 min
PríspevokZaslal: 15.04.2010 16:07   
Kopni "kamarata" do analu a chod s tym spynovacom do servisu. Su veci na ktorych sa nesetri. Co cakas za radu? Potoc srobikom dvakrat do prava, potom tri otacky do lava a uz to je hotove? Doma by si si nastavoval spalovanie v plynovom kotli sam? Ak ano nechcel by som byvat s Tebou v jednom dome ani byt Tvoj sused. Zajtra ked Ta bude boliet slepe crevo skocis za nejakym inym "kamaratom" ktory Ti ho odborne vykucha? Vazne sa zamysli nad tym na com sa oplati setrit a na com nie.... Nic osobneho, ale o takychto pripadoch potom clovek pocuva v spravach (v tragickych suvislostiach).
Citovať
vladom
Založený: 03 január 2006
Nabehané: 12 hod 12 min
PríspevokZaslal: 15.04.2010 17:39   
Doma to nenastavis.Musis to nastavovat na pristroji.Aby vedel ake ma spaliny.Chod s tym do servisu a za par ecok ti to tam nastavia
Citovať
r.weiss
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 13 máj 2006
Nabehané: 2 hod 0 min
PríspevokZaslal: 15.04.2010 18:31   
a nech Ti to zaplatí ten kamarát.
Citovať
LMPETKO
Založený: 29 júl 2007
Nabehané: 0 min
PríspevokZaslal: 15.04.2010 19:57   
ok... ved ja som sa len pytal ci to nejako ide... v servise som uz objednany na pondelok...
Citovať
jakubko4x4
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 15 jún 2009
Nabehané: 14 hod 43 min
PríspevokZaslal: 16.04.2010 07:29   
Tí čo Ti odpovedali nemajú auto na plyn. Slovač sa bojí plynu ako čert kríža. A pritom podtlakové syst. v Mihaľovcoch nastavujú s cigaretľou v ruke (pred 10 r.) podľa ucha a ak to porovnám s neskoršími nastaveniami s BOSCH prístrojmi tak bol lepší - auto išlo krásne po plyne a malo dobrú spotrebu.

Trocha odvahy prilejem? Reduktor je nastavovacia skrutka na tej hrubej hadici. Základné nastavenie na kolene:
" kamarát ti musí držať konštantný plyn na 2800 rpmn, reduktorom otáčaš do polohy, pokiaľ sa otáčky zvyšujú (pri stále konštantne stlačenom plyne) potom späť o polotáčku"
Mosadzná skrutka na odparovači je na nastavenie voľnobežných otáčok.
Platí to ako základné nastavenie pre podtlakové systémy bez riadiacej jednotky.

Kurnik, zájdi do servisu, máš to so zárukou, kvalitnejšie a aj servisák potrebuje na chlieb.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto Fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia