Ako deaktivovať automatické rozsvietenie svetiel?

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Ako deaktivovať automatické rozsvietenie svetiel?

Príspevok od používateľa nesztor »

Chcem sa spýtať,ako sa dá deaktivovať automatické rozsvecovanie stretávacích svetiel? Ide konkrétne o Chevrolet Aveo T300,r.v.2012.
Dňmontoval som DRL svetlá,ale stretávačky neviem vypnúť. Mám tri polohy na ovládanie svetiel:
Ak je otočný spínač vľavo,tak po naštartovaní sa rozsvietia stretávacie svetlá a koncové tiež. V tomto režime neviem trvalo zapnúť diaľkové,ani hmlovky.
Ak je otočný spínač v strede,tak sa rozsvieti podsvietenie ovládania na volante,rádio,ovládače a pod. A samozrejme parkovačky. Stretávacie svetlá sa vypnú.
Posledná pozícia je otočenie do prava a vtedy podsvietenie zostane nezmenené,ale zapnú sa stretávacie svetlá. V tomto režime viem používať diaľkové a hmlovky.

Popripojení na diagnostiku menu auta neponúka vypnutie svetiel. Oficiálny Chevrolet servis to vypnúť nechce,lebo nemajú povolenie od GM,lebo u nás je svietenie povinné. To je ok,ale ja externé svetlá mám,ale neviem ich deaktivovať. Celá elektronika auta je na systeme CAN bus.
Existuje nejaké relé na vypnutie? Tak ako na zapnutie. Alebo je na toto nejaký macher niekde?
Dakujem za rady!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Skús hľadať v poistkovej/reléovej skrinke...
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Ani v servisnom manuále nie je nič o svetlách. Poistky som postupne všetky vybral a dal späť. Mám ešte poistky v motorovej časti,ale tie som radšej nevyťahoval. Pozeral ich ale elektrikár a túto funkciu nemá na starosti ani jedna. Bude to funkcia naprogramovaná v RJ auta.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ani relé?
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Čo s relé?
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Orig.diagnostika v Chevy servise nepomôže. Bol som tam. Musia stiahnúť obsah RJ on line,poslať do GM v nemecku. Z nemecka to pošlú späť s upraveným softom a ten nahrajú do RJ. Lenže-nemci to nechcú povoliť,lebo svietenie je v SR povinné.
Niekto to musí vedieť spraviť. Stáčajú sa km,chipujú autá,vyraďujú alarmy a pod. Toto sú len svetlá,či?
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Ten kto chodí do "autorizovaných" servisov,by ti vedel rozprávať príbehy :) Asi majú školenia na tie bludy, čo niekedy povedia.

Oslovím nejaké chiptuning firmy. Majú určite viac skúseností sa hrabať v RJ.

Inak kto by si na toto otvoril biznis,tak by zarobil,lebo ako som hľadal informácie,tak dosť ľudí si s týmto problémom nevie rady...najmä kto má napr.xenóny. Čítal som napr.fóra: VW,AUDI,KIA,CHEVY a všade je téma vypnutia svetiel.
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Už to riešim dva mesiace,toto mám pozreté,ale ďakujem!
Pozeral som ruské,ukrajinské,US fóra...
Ten obrázok je síce pre Aveo,ale tuším r.2007-2009. Nové Aveo nemá z Daewom už nič spoločné. Je to iná platforma. Skôr Corsa,resp.celé Aveo,je Corsa,ako Cruze a Astra...
mirpol
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 24.06.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirpol »

potom mas precitane aj CZ aveo forum ,ak nahodou nie http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopi ... 1&start=75
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Som členom :3035:
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

tiež to mám tak isto na Thalii a myslím že je to tak dobre, originál to tak má fungovať tak nech to tak aj funguje načo tam montovať drahé čínske ledky aj tak nič nevydržia a vyzerá to hrozne pokial to tam nie je originál, takže nerieš vymontuj tie nezmyselné denné lebo ked ti začne blbnúť elektrika v aute tak sa nedoplatíš
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Prečo by drahé čínske LEDky nič nevydržali...nevydržia práve tie lacné ...
A domontovanie LED a ich estetická stránka je väčšinou kombinácia vkusu majiteľa a možností auta. Ja som si napríklad dorábal do môjho Clia a ani by si nepovedal že to tam nieje original. Len treba vybrať vhodný tvar svietidla podľa tvaru a rozmerov miesta kam sa to montuje ale to na Sk väčšina ľudí ide na to presne naopak, kúpi celkom tvarovo nevhodné, len preto že sú najlacnejšie potom to tam napchajú len aby bolo...musí zmestiť!
Choré nieje LED denné svietenie ale ten blbec čo navrhol a zariadil schválenie aby za božieho dňa na autách svietili úplne zbytočne svetlá a žrali 150W a pálili sa vlákna v žiarovkách ...hlavne že na druhej strane sa ide riešiť či mi doma v STB režime žerie TV 2 alebo 5W alebo že či mám alebo nemám vyťahovať zo zástrčky nabku od mobilu ktorá žerie naprázdno 0,1W.... ::: :2f93:
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Čínske som tam nekúpil,ale Taiwanské,lebo LED vyrobené inde ako v Ázii nezoženieš a domontované sú na mieste hmloviek,tak designovo to tam je ok. Otvor 90mm a svetlo tiež. Má to TUV schválenie a vyberal som také,aby ma bolo vidieť a nie len aby niečo svietilo.
Nemám to z frajeriny,ale preto,lebo často mením H7. Auto nevyťahujem len na víkend. Týždenne 600km cíti aj auto,aj žiarovky v cene 26 eur za balenie.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

tak mi dajte aspon nejaké výhody LED akože vydržia dlhšie ale kolko žiaroviek by si vedel kúpiť za tie peniaze čo si vyhodil za LEDky a ešte ťa na ceste nevidno ,je to len ilúzia si myslieť že vydržia strašne dlho to by čínania na nás nezarobili ale je to dnes moderné tak si to samozrejme treba kúpiť tak vela šťastia sú to tvoje peniaze len nikto ma nepresvedčí že nejaká domácka dorábka je na vyššej úrovni ako originál na vývoji ktorého pracujú inžinieri roky
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Určite máš svoju pravdu,ale je na to už téma,tak napíš tam.
Tu riešime konkrétnu vec.

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní