Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Achada, ja som niekde spominal vek niekoho?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa achada »

Sorry, to patrilo petersonovi. :-\
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa leonNL »

Peterson, aj nam prezradis aku mas motorku? Uprimne, tych 7s na 200 (z nuly) je blud a tvoje zbozne prianie. Preco? Lebo MotoGP ma 0-200 cca 5s, nechces snad povedat ze mas “obycajnu civilnu” motorku iba o 2 sekundy pomalsiu ako motorkova F1. Za dalsie, jedna z najrychlejsich motoriek (ak nie najrychlejsia), Aprilia RSV 1000 Mille, pokori 200-vku za cca 9s, a ty si o 2 sekundy rychlejsi? A za tretie, najrychlejsie motorky sveta maju 0-100 cca 2,8-3,5s na 100, 200 aj ked je dvojnasobok stovky, cas nikdy nebude dvojnasobny. 100-200 trva vzdy aspon dvojnasobok casu potrebneho na 100 (0-100 3s, 100-200 6s, 0-200 9s), samozrejme bavime sa o beznych motorkach/autach, nie o dragsteroch, specialoch… Preto som zvedavy co to mas, ak to nie je takomstvo…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

leonNL napísal: 14.01.2022 22:25 Peterson, aj nam prezradis aku mas motorku? Uprimne, tych 7s na 200 (z nuly) je blud a tvoje zbozne prianie. Preco? Lebo MotoGP ma 0-200 cca 5s, nechces snad povedat ze mas “obycajnu civilnu” motorku iba o 2 sekundy pomalsiu ako motorkova F1. Za dalsie, jedna z najrychlejsich motoriek (ak nie najrychlejsia), Aprilia RSV 1000 Mille, pokori 200-vku za cca 9s, a ty si o 2 sekundy rychlejsi? A za tretie, najrychlejsie motorky sveta maju 0-100 cca 2,8-3,5s na 100, 200 aj ked je dvojnasobok stovky, cas nikdy nebude dvojnasobny. 100-200 trva vzdy aspon dvojnasobok casu potrebneho na 100 (0-100 3s, 100-200 6s, 0-200 9s), samozrejme bavime sa o beznych motorkach/autach, nie o dragsteroch, specialoch… Preto som zvedavy co to mas, ak to nie je takomstvo…
Za trest ta ponatahujem :-)
Nepisal som ze je obycajna. Pre mna je neobycajna - laska na 1.pohlad hned ako prisla na trh, ale trvalo 18r az som si kupil prvu (pockal som si az bude laska dospela :-)
Tvoja logika 0-100 za 3s ze musi znamenat automaticky ze sa neda robit 100-200 pod 6s - logicky na to ides dobre ale prakticky uz nie.
Plati to do urciteho vykonu cca moto 120k auto zhruba 5x cize 600k.
Zanedbal si fakt, ze "odpichnut" z miesta auto ci motorku je najvacsia strata casu lebo nedokazes ten vykon preniest na cestu. Najkritickejsie su proste prve metre. Hovorime o beznej pneu a beznej ceste. Aj keby som mal moto 500k (na tolko ich upravuju) a ostanem pri sucasnom razvore, pneu a ceste, tak na 100 ju nedam ovela rychlejsie.
Ak by som vedel poslat cely vykon na cestu tak mam 100 za 1.5-1.7s a tu by platila logika ze 100-200 je viac ako dvojnasobok cca 4.5s.
Seriovu dam na 100 do 3s (ak neurobim chybu, ak mam zohriatu pneu, dostatocne drsnu suchu cestu). Paradoxne zo 100-200 je to brnkacka (na to sa nejak specialne nesustredim ale samozrejme ju stale ma tendenciu dvihnut). Cely cas pisem o serii s OBMEDZOVACOM vykonu pre 1 az 3 rychl.stup. !
Pre zaujimavost velmi vykonna 600ka (yamaha r6) moze byt na 100 za podobny cas ako ja (3s). Ona je lahsia cize jej staci mensi vykon. Na 100 som aj napriek vyssej hmotnosti o cca 75kg oproti ultralahkej 600ke rychlejsi ale nie je tam az taky rozdiel (cca 0.2-0.3s). No a potom to pride - tesne pred 100 radim dvojku a pri 170 trojku - staci 4.5s a mam 200, spolu 7.5s. To sa bavime keby som to mal v serii. Co sa tyka maximalky, starsia Busa ide 312 pri 175k, novsia ma kratsiu prevodovku a el.obmedzovac 295 pri 198k (vzajomna dohoda vyrobcov moto obmedzit od r.2003? na 299). Samozrejme tieto rychlosti je mozne vymenou roziet zmenit a nie je problem 330 a 350 na SERIOVEJ, ale to uz bezny clovek nevyuzije.
Odstranenim obmedzovaca vykonu (na 1-2-3) sa dosiahne lepsie zrychlenie (tu uz treba fakt vediet pridavat plyn). Samozrejme odstranenim kat, ladenymi vyfukmi atd s odladenim sa prida viac ako 10%. Potom motor nema iba narast vykonu ale rychlejsie vyleti do otacok a to robi niekedy viac ako samotne zvysenie vykonu. V reale ten narast 10% je akoby 20%. Vtedy uz staci na 200 cca 6.5s.
Zhruba plati ze auto potrebuje 5x vyssi vykon na rovnake zrychlenie.
Seriova moto 200k = 1000k auto
Uprava na 240k = 1200k auto
Uprava na 500k = 2500k auto
Ked si pozries Supru 1200k tak ta by mala mat tipujem 200 za 6.5s (samozrejme nie na beznej ceste a nie na beznych pneu).

Moto GP su "len" do 800ccm, vykon nahanaju otackami a ten je 240-250k, prevod maju dlhsi lebo rovinku robia 330km/h, cize vysledne sme na tom rovnako akurat ze maju 90kg menej, preto su na 200 za 5s a mne to trva dlhsie.
Naposledy upravil/-a peterson999 v 15.01.2022 03:05, upravené celkom 2 krát.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ricardinho83 napísal: 14.01.2022 19:25 Peterson/Autokomplet, mas rodinu? Ak nie, netreba sa bavit viacej, ked budes mat tak to pochopis. To neni o strachu. Je to o tom ako co najviac ochranit nevinneho človeka.

Ak by vsetci hajzli burali iba do kamionov, stien, pilierov alebo stromov je mi to jedno, ale zial beru zivoty inym.
1. mam rodinu, dokonca aj deti
2. nikoho neochranis akurat vynervujes ochranovanim seba aj chraneneho. Pritom sa stacilo chranit ochranou a nemusel si mat starosti o nevinnost a nevinnych :-)
3. uz som ti napisal, ze statisticky je mizive % tych "idiotov" ktori ublizia inym, nehody sa stavaju a vacsinu vaznych nasledkov NESPOSOBIA ti tvoji idioti ale uplne bezni radovi soferi vsetkych vekovych kategorii. Doplnim ze castejsie nehody sposobuju zeny ale nemavaju tak velke skody a nasledky. Este viac polopate, aj skuseny sofer autobusu / kamiona dostane infarkt, zaspi atd a jednou jeho nehodou urobi viac skody druhym ako 10.000 tych tvojich idiotov.
4. mam pochopenie ze sa bojis, rozumiem ti. Len ked to prehanas, ublizujes sebe aj okoliu. Ked vidim tych "starostlivych" rodicov co nonstop 10x za minutu pokrikuju po decku POZOR NESPADNI, POZOR NESMYKNI SA, POZOR KAMEN, POZOR ROZVIAZANA SNURKA tak vtedy rozmyslam ako je mozne ze tu ine deti ziju a ich rodicia im iba normalne raz za tyzden povedia normalnym tonom co bude nasledovat ked chytia nieco horuce. A chytrejsi im pomaly priblizia ruku k horucemu a ich chytrejsi potomok to pochopi. Ak nepochopi, prve popalenie si proste skusi sam. A ak je blby tak sa pali casto :-) Tym chcem povedat len tolko, ze nikoho neochranis takmer pred nicim. Darmo budes 15 rokov decka prezivat vsetko, upozornovat, vozit v najbezpecnejsom aute. Pojde raz s kamaratom alebo sam a je po vsetkom tvojom snazeni. A myslim si ze prave deti tych co tak dbali na bezpecnost maju tendenciu skusit nieco odvazne a konci to kadejako. A preco ? Lebo su bojazlive, vystrasene z rodicov, nemotorne a do toho vsetkeho sa im kamosi vysmeju "bojko" a oni potom chcu predviest ze bojkovia nie su ... Kombinacia neskuseneho bojka v strese nemoze dopadnut dobre. Neocakavam ze ma pochopis ale zamysliet sa mozes. Inak "milujem" ludi co druhych pourazaju, okydaju, zosmiesnia atd. a na zaver posledna veta od nich je ze sa maju na fore obchadzat (a ani neodpisat samozrejme). Ja som stara skola, oko za oko :-) A je mi jedno ci si starsi mladsi kolko mas IQ. Ale pre tvoje potesenie - razim ideu ze nehadaj sa s hlupakom lebo ta stiahne na svoju uroven a porazi skusenostami (neber to osobne) cize zatial si s tebou vymienam nazory a ak budem mat pocit ze sa hadame, tak ustupim, lebo plati vyssie spomenute.
Inak mudry clovek sa pyta a dozvie sa, hlupak sa nic nepyta lebo si mysli ze vsetko vie.
Alebo som cital :
Inteligent je plny pochybnosti, zatial co hlupak je si vzdy sebaisty...
To ti je na nase lepsie zoznamenie, aby si vedel moje "filozofie".
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa autolaik »

peterson otazka, sutazis napr. na Power feste na Hayabusi?
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

autolaik napísal: 15.01.2022 07:56 peterson otazka, sutazis napr. na Power feste na Hayabusi?
Nie. Tusim ze viem kam mieris a aj na koho, ale ja to nie som. Ak som si domyslel spravne, ten typek koho asi mozno myslis ma cez 500k a zlost mu vzdy urobi druhy typek na GSXR 1000 ktory ma sice mensi objem ale podobny vykon a dava ho dole "o prsia" vdaka nizsej hmotnosti a mozno vyssej sikovnosti :-) Myslim teda tychto dvoch najrychlejsich minimalne v SR. Poznam aj dalsich "idiotov" (podla jedneho clena) ktori jazdia auta atd.
Na tej sutazi by som sa strapnit na moto neprisiel, jedine v kategorii civilne zbrane :-)
Ale nejako ma to tam ani nelaka. Raz za 3 roky sa postavim na start vedla civilistov ako sucast zrazu. Prve 2-3 kola sa najdu chalani co sa postavia vedla, lebo sa im zda ze to bude podobne a ze uvidime. Ked uz vsetci videli, dalsie kolo uz nikto nema chut. Postavi sa mi tam potom uz len to najsilnejsie na zraze cize 1000-1400ccm ale ani to nestiha.
S cudzimi chalanmi by som ani nesiel ak by som mal podobne zrychlenie, lebo jazda pri sebe je riskantnejsia a k zaveru sa ide dost rychlo.

Obdivujem tych dvoch co maju 500k. Tu uz staci to najmensie male zavahanie a prehras. Na mna tu uz je vysoke riziko zlyhania cloveka ci jedneho alebo druheho a je po parade, tie ich upravy su s obmedzenym domacim rozpoctom kde je vacsia pravdepodobnost zlyhania techniky (zarucene nerentgenuju celu motorku pred kazdym startom). Toto je proste uz hra podobna moto GP. Na toto uz treba mat naozaj odvahu, talent, stroj v hodnote mensieho domu, kopec casu a dalsich penazi na servis .....
Keby som sa k tejto zalube dostal vo veku 20 rokov, tak by som bol v tom asi dobry. Ale nemal som "spravneho" tatka ktory by dal synovi na motorku hodnotu 2-3 izboveho bytu vo velkomeste ... Tolko stala v tej dobe Busa... Dnes ju kupis novu za cenu bezneho maleho prditka do mesta (16.500 s dph) a vydojenu jazdenu od 3000 (taku by som nedoporucoval - nakoniec po servise bude o dost drahsia).
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

autolaik napísal: 15.01.2022 07:56 na Power feste na Haya
Ukazka ako to zhruba vyzera...

https://youtu.be/tLrML-fmUKg
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

autolaik napísal: 15.01.2022 07:56 Power feste na Haya
Najefektivnejsi prenos je ked ju trochu dvihne, tento ju uz dvihal trochu viac :-)

https://youtu.be/325ck_Oxi6o
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

A co robi nizka hmotnost :-)
Start sa 1000ke nepodaril (zaspal) ale pre obraz zaujimave ked mas 60 kg motorku :-)

https://youtu.be/ON74Ak735Yk
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
uwa0911709009
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.12.2021 21:19
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa uwa0911709009 »

Jaguar xj V12
https://auto.bazos.sk/inzerat/131626190/jaguar-xj12.php
určite toto auto zažiary na každej ceste ktorou pôjdete
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

leonNL napísal: 14.01.2022 22:25 Peterson, aj nam prezradis aku mas motorku? Uprimne, tych 7s na 200 (z nuly) je blud a tvoje zbozne prianie. Preco? Lebo MotoGP ma 0-200 cca 5s, nechces snad povedat ze mas “obycajnu civilnu” motorku iba o 2 sekundy pomalsiu ako motorkova F1.
Uvedom si, ako výkonovo blízko sú špičkové sériové motorky ku závodným. Závodné majú od sériových výkon vyšší možno o 20%? To sa vôbec nedá porovnať s autami, kde sa "bežné" superšporty ku F1 ani nepribližujú. Sú možno niekde okolo polovice, ale pri minimálne dvojnásobnej hmotnosti. Keby niektorí gašpari v autách tušili, čo dokážu motorky, nesnažili by sa s nimi naháňať pri každej príležitosti.

Nezabúdaj, že Moto GP sú aj celkom inak sprevodované, kvôli čomu majú aj vyššiu maximálku. Peterson tu píše aj divne, ale 7 sekúnd z 0 na 200 nie je pri motorkách nič nemožné. Už pred cca 15 rokmi bola reklama na GSX-R 1000, ako chlapík s ňou venčí psa frajerke, a keď sa tá nepozerá, tak pridá plyn. Pod tým bol asi takýto text: "Z 0 na 200 za 7,6 sekundy. Takto sa strácajú priateľky". A hovorím, bolo to pred 15 rokmi, alebo nech nežerem, tak pred 10, no... Brácho má jednu takú civilnú motorku (nie túto, ale tiež vyše 200 koňovú), a môžeš veriť tomu, že to nie sú ani bludy, ani zbožné želania.
Je to realita.

Vôbec nie je problém s výkonom - problém máš iba ak preniesť to na cestu a dostať predné kolo znovu na asfalt :d :D

Keďže tu bola aj zmienka o tuningáčovaní motoriek a šprintoch, tak snáď ešte dodám, že brácho (podotýkam, niekdajší majster SR v moto šprintoch) s tým jeho 215 (?) koňovým sériovým šialenstvom pôsobil oproti špeciálom na šprinty ako keby sa tam len tak nezainteresovane prechádzal :d :D :d :D

Ale to sme sakra odbočili od V12.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja len tak celkom na okraj - na YT sa dá nájsť kopa videí kde súťažia Vejron stíhačka formula a motorka (najčastejšie R1 alebo Hayabusha) a hádajte kto vyhráva?? Jediné video čo som videl kde vyhrala stíhačka, bol štart z lietadlovej lode. Ale tam zase motorka nemala katapult. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, a postav taku motorku na start s 10 000 konovym Top Fuel Dragsterom a ten bude na 550 km/h v case ked Hayabusa tak na 150 :3035:

Aky zmysel ma porovnavat motorku o vahe 260 kg s niekolko tonovou stihackou?
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Fakyu »

One men show :4090: :4090: :4090:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných