Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Acon napísal: 14.01.2022 11:02 Určite Jaguar XJ/XJS
Rozhodne je to krásne auto a je zohnateľné čo nie je zanedbateľné.Pre potencionálneho kupujúceho by som ale určite radil dať si debatu z majiteľom takého caru.Pretože je to anglická "škola" a niektoré riešenia majú odlišné od toho na čo sme zvyknutý.To nie je lepšie či horšie...je to proste iné.V počiatkoch z Roverom ma to dostávalo do kolien,musel som prijať nejaké tie nie práve tradičné riešenia.Aby neprekvapilo že majú riešenia aké my ani len nepoznáme.To samé bol Austin (ešte viac) čo som kedysi mal.Kedže u Jagu sa jedná o viac techniky rozhodne by som sa minimálne oboznámil z tými netradičnými vecami.Ako problém by som to ale nevidel,skôr ako rozumný počin ak o niečom uvažujem a nie je to len také samopašenie
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa pepo64 »

mhlavaty napísal: 13.01.2022 12:41 Stroj sa dá vychutnať aj inak ako v dyme z pneumatík.Kedysi za socíku keď bola žigula zdrojom závisti som obdivoval cudzincov na medvedoch a pod čo sa nikde neponáhlali,nikdy nepredbiehali,pokoj a kľud.To bude asi kdesi zakódované v hlave kto ako.
No to bude aj tým, že boli v cudzine, navyše za železnou oponou a nechceli si koledovať o prúser, aj Slovák keď prekročí hranice Rakúska či Nemecka zrazu dodržiava dopravné predpisy.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

pepo64 napísal: 14.01.2022 11:58
mhlavaty napísal: 13.01.2022 12:41 No to bude aj tým, že boli v cudzine, navyše za železnou oponou a nechceli si koledovať o prúser, aj Slovák keď prekročí hranice Rakúska či Nemecka zrazu dodržiava dopravné predpisy.
Skor to bude mentalitou, temperamentom, vyskou IQ a ako som pisal ledva sa rozbiehajucimi Medvedmi s atmokachlou pod kapotou ktora ti ani neumoznuje predvadzanie aj keby si chcel... Na zapade sa nemaju potrebu predvadzat. Vrestiace auta motorky pocujem prevazne len na Slovensku. Je to aj o uvedomeni a tym tolerancii k okoliu. Ked vidim detsky kocik a musim prejst okolo tak to robim na volnobehu aj so seriovym auto-moto. Kolko je tu takych ? Nikdy mi nenapadlo vytrubovat, vytacat motor (duplom burges Remus) v meste, obci zvlast... Kazdy druhy mlady majitel motorky alebo auta BMW musi ukazat celemu okoliu ze jemu to krasne huci siroko-daleko...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

Jasne, motorkári a majitelia BMW, obľúbení nepriatelia :d :D
Ešte že sa máš na koho vyhovoriť. Tentokrát dokonca zadarmo.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ricardinho83 napísal: 14.01.2022 09:06
Tak toto je fakt minimalne na dopravneho psychologa, pripadne uz psychiatra. Verim, ze ty si uz dospel, ale takychto primitivov je na cestach kopec.
Prave ked uz takehoto stretnut tak aspon na Tundre, RAMe alebo Titane
Neviem ako to maju ini, ale robim to asi rozumne ked po milione km som nikomu nesposobil ziadnu ujmu anilen financnu. Ale chapem, nabadat netreba. Asi si to nepochopil - cela akcia trva iba par sekund - bez rizika. Jemu zrychlenie proste trva dlhsie a to aj jednoduchsi typ cloveka vie, ze to dalej ani nema zmysel. Jasne ze to nerobim v hustej premavke ani medzi ludmi v centre mesta. A nie, nepreslo ma to, je to diagnoza :-)
Vies, keby sa vsetci bali ako ty, tak zivot by bol jedna obrovska nuda a tento Matrix pre ovce by uz nebol pre ovce ale pre vsetkych (tym nechcem povedat ze si ovca len preto ze si vystraseny z dopravy). To by tu vlastne ani neboli silne auta motorky neboli by zavody ziadneho druhu a to by mne chybalo. Ale neboj, robi sa vsetko preto aby ludia boli v "bezpecnom" Matrixe, zaockovani, zaruskovani, proste "bezpecny" svet poslusnych dobrych osamelych otrokov co nevymyslaju nerozmyslaju a len robia a konzumuju. Myslim si ze nebyt tychto odvaznych "primitivov" tak, ti mocni sveta nedovolia ani prdnut. Mozes dakovat ze su tu aj ludia co riskuju svoj zivot ci zdravie a NEBOJA sa lebo vela z nich tu robi protitlak systemu ... To ze ich sucastou zivota je aj "primitivna" zabava ber ako nejaka ta dan za tvoju aspon malu slobodu...
Inak ak je niekto iny ako ty, mozno by si ho nemusel oznacovat a ani nikam posielat... A nepotesim ta, ani obrovske tazke offroadove ci ine auto VOBEC NIE JE BEZPECNE a to hlavne ked to šupneš do pevnej prekazky (strom stlp beton atd) lebo tie auta sa nedeformuju, nepohltia energiu a to nepreziju tvoje vnutornosti ktore roztrha.
Ano obrie auto je vyhra pri strete s ovela mensim a lahsim autom ktore odstreli od tazkeho a to tazke iba spomali a vlastne pokracuje v povodnom smere (vid ked kamion trafi osobak). Dalsia vyhoda je stret s velkou zverou. Ale ked s obrom trafis cloveka, ten clovek ma sance len pri velmi malej rychlosti....
V zivote mas stale vyhody aj nevyhody.
Neviem kde zijes a kam chodis ale ja to az tak dramaticke nevidim. Statisticky vacsinou ten "pretekar" si ublizi sam, nikedy osadke jeho vozidla ak nejaku vezie a len velmi malokedy ublizi inym. Okrem toho velmi nerozumny neskuseny pretekar ma kratky zivot - to vidis tych 19 rocnych co sa zabijaju. Daleko vacsim rizikom su zaciatocnici ktori odjazdia 20-30.000km a myslia si ze vedia vsetko, ze sa uz riadeniu vlastne ani venovat netreba a dochodcovia ktori si zas myslia ze su najmudrejsi a najskusenejsi ved jazdia 50 rokov a zabudnu ze casom stratili reflexy, vykonnost aj zrak... A tu pripominam ze s poklesom tejto vykonnosti opat statisticky zaciname uz vo veku 36 rokov aj ked si to nechceme priznat... To preto nikto v motosporte a vlastne asi v ziadnom sporte (šach neratam) vlastne nema sancu uz vo veku 40 aj ked ma samozrejme daleko vacsiu prax ako 20 rocny konkurent.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Peterson/Autokomplet, mas rodinu? Ak nie, netreba sa bavit viacej, ked budes mat tak to pochopis. To neni o strachu. Je to o tom ako co najviac ochranit nevinneho človeka.

Ak by vsetci hajzli burali iba do kamionov, stien, pilierov alebo stromov je mi to jedno, ale zial beru zivoty inym.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa achada »

peterson999 napísal: 14.01.2022 18:59 To preto nikto v motosporte a vlastne asi v ziadnom sporte (šach neratam) vlastne nema sancu uz vo veku 40 aj ked ma samozrejme daleko vacsiu prax ako 20 rocny konkurent.
Vid napr. aktualne prebiehajucu Rally Dakar, ze?
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

jergusko napísal: 14.01.2022 18:44 Jasne, motorkári a majitelia BMW, obľúbení nepriatelia :d :D
Ešte že sa máš na koho vyhovoriť. Tentokrát dokonca zadarmo.
Ale cooo siii :-)
Pisem ze kazdy druhy motorkar lebo ja som ten prvy :-) Motorke ani autam nemam chut upravovat vyfuk lebo nie som zastanca zasady ze ma musi byt pocut aby si ma vsimli, ale mam zasadu ze ked som na motorke som NEVIDITELNY :-)
Darmo nech idem akokolvek, ked zbadam ineho ucastnika, beriem automaticky ze ma NEVIDI. A zatial sa mi to osvedcilo. Samozrejme na motorke je "normalne" ze ma prehliadnu, neodhadnu vzdialenost, cize mi nedaju ani prednost. Jedine co ma štve - majitelia silnych aut sa maju chut pretekat ale to mi az tak nevadi lebo im bud ujdem alebo ich pustim a tvarim sa, ze sedim prvykrat na motorke :-) Ale vadia mi ludia co sa na mna lepia, to mi vadi daleko viac ako pretekania chtivi zavodnici (akoby nevedeli ze mam 200 za 7s (ano 200) a max 300)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Peterson, ty si fakt pozer ako vysity. Ak si takyto v reale, co teda fakt pochybujem, tak s tebou urcite ludia travia velmi radi cas, ze?
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

achada napísal: 14.01.2022 19:28
peterson999 napísal: 14.01.2022 18:59 To preto nikto v motosporte a vlastne asi v ziadnom sporte (šach neratam) vlastne nema sancu uz vo veku 40 aj ked ma samozrejme daleko vacsiu prax ako 20 rocny konkurent.
Vid napr. aktualne prebiehajucu Rally Dakar, ze?
Vies, stale sa najde priklad (aj magor ktory ho pouzije), ale vacsina nadanejsich v inteligencii zachyti pointu.
Cicoš extra pre teba vyavetlenie ktore ti asi logiku davat nebude : Dakar je viac o skusenostiach ako o reflexoch a rychlosti. Asi nema cenu argument ze F1 vyhral zaciatocnik Max, na to napises ze v neviem ktorom roku vyhral XX rocny Šumi. Preto sa nema cenu hadat s blaznom. Takze si vyhral a dalej pisat ani nemusis ;-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ricardinho83 napísal: 14.01.2022 19:36 Peterson, ty si fakt pozer ako vysity. Ak si takyto v reale, co teda fakt pochybujem, tak s tebou urcite ludia travia velmi radi cas, ze?
Skus rozvinut myslienku, mozno ti budem vediet kvalitne odpovedat. Teda ak je to pre teba dostatocne bezpecne :-)
V prvom rade mam rad humor a to vo vsetkych podobach a nie kazdu podobu ludia zachytia ci pochopia. Ono pri osobnom stretnuti vycitim asi kolko si mozem dovolit. Ano, viem ist daleko za hranice priemeru ale to neznamena ze ked nepoznam cloveka tak nasadim najvyssi level. Za tie roky som si vsimol ze kazdy clovek ma svoju mieru chapania, pochopenia, okruhu tem v ktorom sa toci. Nemozem za to, ze forum cita od toho najjednoduchsieho co citat dokaze az po cloveka IQ150 (0.02% ludi). Neondej ma, lebo ta zazalujem za utlacanie mensin (vtip).
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Peterson, no ja ti neviem, ak pisanie o tom ako vitazis v poulicnych zavodoch a poucovanie ludi vo fore kde ma vacsina pouzivatelov podstatne vacsie skusenosti s autami ako ty, pisanie zatial pod tromi nickmi a nejake prazdne kecy o ovciach a bojovnikoch povazujes za prejav inteligencie a humoru, tak sa radsej na tomto fore vzajomne ignorujme, aby neprichadzalo k zbytocnym nedorozumeniam.

V reale by som takehoto typka vydrzal pocuvat asi len par minut a radsej by som uz bocil mimo.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa achada »

Rici, ty napises hlupost a ja som blazon?! :41c2:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Achada, komu?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa achada »

Co komu? Ved s tym vekom!
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných