Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stroj sa dá vychutnať aj inak ako v dyme z pneumatík.Kedysi za socíku keď bola žigula zdrojom závisti som obdivoval cudzincov na medvedoch a pod čo sa nikde neponáhlali,nikdy nepredbiehali,pokoj a kľud.To bude asi kdesi zakódované v hlave kto ako.Každopádne vždy sa psie kúsky robia pred publikom,takže asi nebude mimo pravdy že mnoho vecí je určené publiku.Z A do B také veci a chápanie prinesie vek.Kto si dnes spomenie,alebo koho vôbec zaujíma že som auto v čase keď som na námestí v NZ urobil o snehu jediné kolaje toho dňa.Že som mal BMW či medveďa snov,že som mal auto v republike jediné toho druhu.Nemá to ani tú nulovú hodnotu,a to čo dnes vystrájajú ľudia tiež nemá hodnotu,nikoho nezaujíma a nezanechá nič,len minuté prostriedky.Auto..punktum.Veci kedysi dôležité dnes nemajú hodnotu klabúka hovna,a aj tie dnešné smerujú k tomu.Všetko je iba v hlave majiteľa,svet to má na saláme.Cena spomienok.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ricardinho83 napísal: 13.01.2022 10:31 Lubos, tak ja zatial neplanujem dat 50 litrov do ziadneho auta, ale Landcruiser 200ka je niekde inde ako mestske SUV X6 a X7. Mozem sa vysrat na taketo znacky, toto je ikona.

A 300ka je ešte niekde inde, to uz je obzerstvo jak svina :d :D
Ja sa už iba vytešujem s čo najnižšou spotrebou a najväčšim dojazdom na nádrž... :4012:
A už si ani nepamätám, že by auto mi urobilo nejakú inú emóciu , okrem naštvanosti... :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale prečo nie - vo mne vyvoláva auto dosť intenzívny pocit šťasta :300f: Vždy keď z neho vystúpim. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

Kokso, kto by to povedal, že najkomentovanejšia bude práve téma o dvanásťvalcoch :d :D :d :D :d :D
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ja sa už iba vytešujem s čo najnižšou spotrebou a najväčšim dojazdom na nádrž..."

Lubos, ja skor odkedy mam malu a citam aj tu fora kde pisu 20 rocni zavodnici pozeram po co najvacsich, najbezpecnejsich a najvyssich autach. Raz som mal aj obdobie ked som pozeral na RAM 1500 jazdenku z 2005ho a rozmyslal to dat na LPG. Ale nastastie som sa uvedomil :d :D
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

12 valce: 99% z nas o nich sniva, 5% sa na nich aj prevezie, 0.1% sa niekedy stane (ne)stastnym majitelom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presnejšie by to nešlo
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa oco13 »

Ricardinho83 : moj osobný názor a skúsenosti za posledných 35 rokov , nielen na cestách mi hovoria že nehody nie sú o autách, ale o medzikuse, a ešte vo väčšej miere o zhode náhod, alebo osude. To už záleží od toho čomu kto verí.
Včera sme pri ceste do roboty práve spomínali - žel. priecestie v obci - umreli tam dve ženy s bábatkom - nepomohla by im žiadna velkosť auta, nedávno pri Šali kamion zmietol 4 autá = 4 mrtvi zase proti 50tonovému kolosu nemali šancu. Pri Šuranoch trafil Passat kamion dvaja mrtvi - zo 7 aut v kolone on to dal pod jediný kamion. Takto ma vždy zamrazí keď to vidím v správach a vždy si poviem, nech už sa konečne dočkám dochodku a VP spálim. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa xentry »

Kazdemu hovorim ked mas citlive nervy nesadaj do lepsieho auta ake vlastnis :) Mne sa to stava casto 2 rocne S amg, 700konove Gecko, atd atd. A nehne to :) "Stary" 12 valec to dnes sa musi rozmyslat ze ked ho kupim uz mi to ostane na krku. Takze clovek musi byt na 100 percent rozhodnuty ze to musi mat.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

S tým nemeckým odberateľom sme si dali" preteky" z Východného Slovenska až na predmestie Mníchova.
Vtedy ešte telefóny neboli, teda, boli iba tie obrovské,s prenosným kufrikom, stáli vyse 45.000 SKK, v tej dobe polovica bytu..., On už v tej dobe mal v BMW satelitný telefón :40bd: ...

Tak teda, ok, dáme si stretnutie v jeho " büro", ale nech si šviham, nech na mňa dlho nečaká..., nech ešte stihnu baby nejaké papiere potvrdiť, či čo , už si nepamätám.
A nakoniec som čakal na ja neho... , Keď konečne došiel, vysvetľoval to, že musel viac x tankovať, že iba preto som rýchlejši...a, že som išiel skratkami cez Horehronie..., že mu nepomohlo ísť cez Žilinu na Hornú Stredu, tam bol v tej dobe koniec diaľnice...a podobne.
To, že som ešte mal štvrtinu nádrže nafty, to som mu ani radšej nepovedal... :p

Keď som aj mal neskôr nejaké benziniaky, vždy som sa vrátil k dieslom.
Sú to neskutočne veľké UŠETRENÉ peniaze oproti benzínom.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa jergusko »

Ricardinho83 napísal: 13.01.2022 15:36 "Ja sa už iba vytešujem s čo najnižšou spotrebou a najväčšim dojazdom na nádrž..."

Lubos, ja skor odkedy mam malu a citam aj tu fora kde pisu 20 rocni zavodnici pozeram po co najvacsich, najbezpecnejsich a najvyssich autach. Raz som mal aj obdobie ked som pozeral na RAM 1500 jazdenku z 2005ho a rozmyslal to dat na LPG. Ale nastastie som sa uvedomil :d :D
Ja som rozmýšľal nad predposledným RAM 1500, aj som to mal požičané. Jazdí sa s tým parádne, ceny v pohode, ale v meste to pozdĺžne proste nezaparkuješ... Iba že by si natrafil na dve voľné miesta za sebou :-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško zase je to len o medzikuse - ja som mizerný šofér a jazdil som po bubline s 17m3 Ivecom a na streche tri 6m garážové brány. Nikdy žiaden problém, ani keď bol príves s oknami. Všetci "voziči" by mali ísť na školenie k bratislavským smetiarom. Tak dokonalé cúvanie som nikdy dovtedy nevidel. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa autolaik »

To ano,cuvanie,praca s volantom,jazda na posledny centimeter..to beriem. No nech to ten smetiar skusi legalne zaparkovat tak aby nedostal papucu na koleso... obrazne. Natiahne parkovacie miesto? Zavesi auto na 1000 balonikov do luftu? ... mozno na kraji BA a z korby vytiahne bicykel...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Ja som rozmýšľal nad predposledným RAM 1500, aj som to mal požičané. Jazdí sa s tým parádne, ceny v pohode, ale v meste to pozdĺžne proste nezaparkuješ... Iba že by si natrafil na dve voľné miesta za sebou :-)"

Jergusko, mne je jasne, ze to auto by sa stalo gulou na nohe hned potom co by vyprchalo prvotne nadsenie. Je sranda to vidiet na ceste a sediet v tom, ale vlastnit to a jazdit po BA s pracovnym autom dlhym 6, 5 m, so spotrebou 27 litrov a sirkou 2 m bez zrkadiel, to by som si sam pred sebou racionalne neobhajil :d :D.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Aké auto s vidlicovým dvanásť valcom

Príspevok od používateľa peterson999 »

mhlavaty napísal: 13.01.2022 12:41 ... som obdivoval cudzincov na medvedoch a pod čo sa nikde neponáhlali,nikdy nepredbiehali,pokoj a kľud ...
To bola nutnost, pozri si ake ma zrychlenie taky medved 200d a pochopis :-) Najlepsie vyskusat lebo mi neuveris. Poviem to tak, ze Trabant bola raketa hlavne v meste a myslim ze aj Skoda 110 zrychlovala lepsie. A ze sa nepredbiehali ? No to sa vazne neda, lebo na zrychlenie z 90 na 100 si potreboval dialnicu z Kosic do Presova :-)
Jazdil som 250d aj 300d ale to by si neuveril ako to neide ... To trebalo vytocit ako benzinak :-) Trosku to zrychluje medzi 2700 a 4000 otackami :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných