Ake auto kupit-prevazne dialnica

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Ake auto kupit-prevazne dialnica

Príspevok od používateľa mia28 »

Ahojte. Planujem kupit ojazdene auto, cena do 8 tis euro (pocitam este s dodatocnymi nakladami na vymenenu vsetkeho mozneho co bude potrebne). Budu to hlavne cesty BA-stredne slovensko, teda dialnica + to ostatne co snad raz bude dialnicou : ), teda nejakych tisic km/mesiac. A teraz by som vas poprosila o rozumne rady. Nezalezi na vzhlade auta, chcem sa hlavne pomerne bezpecne, rychlo a nie draho dostat do ciela a spat. A este by nemalo byt prilis velke, aj tak budem mat problem s parkovanim. A nech sa nekazi : ).Rozmyslala som uz nad viacerymi autami, naposledy som "kupovala" kiu ceed a ford focus, pri prvej ma odradila vysoka spotreba, v recenzii na focus som sa zase docitala, ze na dialnici uz moc nestiha. Neviem, nevyznam sa. Dakujem.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Niečo podobné sa tu už rozoberalo.
http://forum.autobazar.eu/auto-so-spotr ... 23200.html
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

VW golf 4, golf 5, 1,9TDI, skoda octavia 1,9TDI
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ak si kúpiš hoci aj škodu octaviu 1.6 a dáš tam LPG, neurobíš zle. jednoduché a spoľahlivé auto s veľmi lacnou údržbou.
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

tritonsf napísal:VW golf 4, golf 5, 1,9TDI, skoda octavia 1,9TDI
takze diesel? z tohto mam dost chaos, jeden hovori benzin, druhy diesel...
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

martin cichy napísal:ak si kúpiš hoci aj škodu octaviu 1.6 a dáš tam LPG, neurobíš zle. jednoduché a spoľahlivé auto s veľmi lacnou údržbou.
kolko vyjde take prerobenie auta na LPG? ako sa na tom jazdi? znamy co to ma, myslim ze startuje na benzine a potom ide na plyne ale netusim ci je to pravidlo,resp. ako to celkovo funguje
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Re: Ake auto kupit-prevazne dialnica

Príspevok od používateľa Cham »

mia28 napísal: v recenzii na focus som sa zase docitala, ze na dialnici uz moc nestiha.
:angry:
LUBOGEZ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05.12.2008 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUBOGEZ »

toyota auris a servis navstivis raz do roka a to len na vymenu oleja.
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

a este, minimalne/optimalne aky objem motora, resp. vykon?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mia28 napísal:
martin cichy napísal:ak si kúpiš hoci aj škodu octaviu 1.6 a dáš tam LPG, neurobíš zle. jednoduché a spoľahlivé auto s veľmi lacnou údržbou.
kolko vyjde take prerobenie auta na LPG? ako sa na tom jazdi? znamy co to ma, myslim ze startuje na benzine a potom ide na plyne ale netusim ci je to pravidlo,resp. ako to celkovo funguje
pri modernom sekvenčnom plyne môžeš jazdiť na plyn aj bez toho aby si to prepínala. štartuješ na plyn, jazdíš na plyn... spotreba je rovnaká u plynu aj benzínu, akurát, že plyn stojí polovicu... Akurát je dobré raz za pár mesiacov vyjazdiť aj cca 1/4 až 1/2 nádrže aj na benzín, ale inak 90% môžeš jazdiť na plyn a aj štartovať na plyn.
prerábka u 4 valca cca 1000€ +, - nejaká stovka €, podla toho kto a kde ti to prerobí.
a Aké auto? ak benzín-plyn, tak niečo s motorom 2,0i 85kw od VW group-napr octavka, golf, superb, bora...
Ak diesel, tak niečo bud od VW s motorom - typy aut tie isté ako u benzín 2,0i, motor 1,9 tdi-66 kw, 81 kw alebo 1,9jtd-fiat stilo napr-85kw .
Fiat stilo-2dverové-elegantné, športový design, nízka spotreba cca 5-5,5l/100km, dobrá spolahlivosť. Samozrejme záleží od kusu ako sa on predtým starali, ale to platí pre všetky autá...
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

prevazne dialnica a auta typu golf , bora, stilo ? Sorry ale ked si v tom aute predstavim od 3 do 5 osob tak to musi byt ako stvorene na dialnice :40bd: . Urcite nieco velkostne take ako mondeo,407,vectra,mazda 6 a vylucit hore spominane a podobne im velkostou bo jazda po dialnici na nich s porovnani so strednou triedou je niekde uplne inde :3035: . Objem tak od 1800 ci uz benzin-plyn alebo diesel a mas vcelku pohodlnu tichu jazdu
Naposledy upravil/-a fester777 v 15.01.2011 18:11, upravené celkom 1 krát.
mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mia28 »

nad tymto som uz predtym rozmyslala, preco viac ludi nejazdi na plyn, ked je to cenovo vyhodnejsie? ci su tam ine nevyhody?
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

fester777 napísal:prevazne dialnica a auta typu golf , bora, stilo ? Sorry ale ked si v tom aute predstavim od 3 do 5 osob tak to musi byt ako stvorene na dialnice :40bd: . Urcite nieco velkostne take ako mondeo,407,vectra,mazda 6 a vylucit hore spominane a podobne im velkostou bo jazda po dialnici na nich s porovnani so strednou triedou je niekde uplne inde :3035:
neuvádzal by som tieto autá, keby slečna-pani nespomenula, že to má byť niečo menšie kvoli parkovaniu v meste atd...tak som hladal kompromis. Jasné, že ja by som na dlhé trasy na dialnicu volil väčšie auto.
Ale nechcel som ponukať seicento,matiz,aygo,fox,lupo atd..., tak som navrhol takéto autá...
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Petyy, nie som odborník na LPG, ale každý sekvenčný splynovač, čo som videl štartoval na benzín a prepínal sa na plyn pri dosiahnutí cca. 40°C. Viem, že kamarát mal starý splynovač na Favorite a ten štartoval na plyn, ak štartoval na benzín, tak pri dosiahnutí 2000 rpm sa to preplo na plyn, nezávisle od dosiahnutej teploty motora.
Naposledy upravil/-a bbbr v 15.01.2011 18:16, upravené celkom 1 krát.
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

v tom pripade si zvolim bud pohodlnejsiu jazdu s ktorou stravim v aute vecsinu casu alebo auto na parkovanie . Neviem ci je vhodne vyberat auto podla toho ci sa dobre parkuje alebo ako sa v nom clovek citi a po case si clovek zvykne aj na parkovanie

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 0 neregistrovaných