Ake auto kupit-prevazne dialnica

Obsah f├│ra Auto-moto f├│rum Pre ┼żeny
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma
<12345>
Autor Správa
kapoja
Nová tvár - Trabanto (1)
Zalo┼żen├Ż: 26 marec 2007
Pr├şspevky: 275
Nabehan├ę: 20 hod 30 min
Predmet: ni┼ż┼íia stredn├í trieda Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 08:14   
Presne tak pobehaj bazare v bratislave a ur─Źite n├íjde┼í Focus, Auris alebo Octaviu okolo 6000 eur r. v. 2005 a to je dobr├í volba, najlep┼íie s fakturou, ┼że bolo kupovan├ę na sk. V blave je najviac penaz├ş, a nov├ę aut├ş─Źka s├║ relat├şvne lacn├ę, tak┼że ak niekto men├ş tak pred├íva celkom lacno. A t├║ Oct├íviu dobre ┼że ste predali teraz za t├║ cenu k├║pi┼í nov┼íiu.
Citova┼ą
bbbr
Povedomá tvár - Favorito (45)
Zalo┼żen├Ż: 06 marec 2008
Pr├şspevky: 3867
Nabehan├ę: 14 dn├ş 5 hod 14 min
Predmet: Re: ni┼ż┼íia stredn├í trieda Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 08:22   
kapoja nap├şsal:
A t├║ Oct├íviu dobre ┼że ste predali teraz za t├║ cenu k├║pi┼í nov┼íiu.

Len je otázne v akom stave bude tá novšia.
Citova┼ą
martin cichy
Známa tvár - Feldo (58)
Zalo┼żen├Ż: 26 janu├ír 2010
Pr├şspevky: 3066
Nabehan├ę: 4 dn├ş 23 hod 50 min
Predmet: Re: ni┼ż┼íia stredn├í trieda Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 08:44   
kapoja nap├şsal:
Presne tak pobehaj bazare v bratislave a ur─Źite n├íjde┼í Focus, Auris alebo Octaviu okolo 6000 eur r. v. 2005 a to je dobr├í volba, najlep┼íie s fakturou, ┼że bolo kupovan├ę na sk. V blave je najviac penaz├ş, a nov├ę aut├ş─Źka s├║ relat├şvne lacn├ę, tak┼że ak niekto men├ş tak pred├íva celkom lacno. A t├║ Oct├íviu dobre ┼że ste predali teraz za t├║ cenu k├║pi┼í nov┼íiu.

pre─Źo by malo by┼ą kupovan├ę na SR?
cirkular
Zalo┼żen├Ż: 03 janu├ír 2010
Pr├şspevky: 3
Nabehan├ę: 0 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 08:45   
Milá Mia,
─Źudujem sa ─żu─Ćom, ktor├ş sa nehanbia d├íva┼ą vysoko odborn├ę rady bez toho, aby niektor├Żm veciam rozumeli. Pracoval som vo firme, kde sme mali vozidl├í japonskej v├Żroby a to ro─Źn├şky 1993-2000. Bola s nimi absol├║tna spokojnos┼ą. Na z├íklade toho som si k├║pil Toyotu Corollu 1.4 VVTi, r.v. 2000. Auto ako tak├ę ┼ílapalo bez probl├ęmov, ale bol to ┼żr├║t oleja. Na ka┼żd├Żch 1000 km/0,7-1 l drah├ęho oleja. Beda v┼íak, ak sa Ti na takej Toyote nie─Źo pokaz├ş, alebo nejak├í plastov├í blbos┼ą zlom├ş. Napr. plastov├Ż kol├şk pridr┼żiavaj├║ci v├Żpl┼ł dver├ş stoj├ş 7 Eur!. Samozrejme n├íhrada neexistuje, mus├ş┼í si k├║pi┼ą origin├íl. Japonsk├ę aut├í maj├║ extr├ęmne drah├ę s├║─Źiastky a neexistuj├║ n├íhrady v takej miere ako na eur├│pske vozidl├í.
Potom som pracoval vo firme, kde boli vozidl├í zna─Źiek VW a ┼ákoda. Tieto vozidl├í (po najazden├ş 50.000 km) mali ve─Źne probl├ęmy s elektronikou, s n├ípravou. V servise boli z├║fal├ş. Ve─żakr├ít nedok├ízali za t├Ż┼żde┼ł opravi┼ą tak├ę chyby- nek├║rila ┼á- Octavia 1.6 benz├şn -75 kW. Lietali vo─żnobe┼żn├ę ot├í─Źky na v┼íetk├Żch ┼ákodovk├ích(Fabia 1.4, 1.2, Octavia 1.6), n├ísledne pri plynulej jazde r├Żchlos┼ąou cca 90 km/h, zaraden├Ż 5 r├Żchlostn├Ż stupe┼ł, zni─Źoho ni─Ź za─Źalo vozidlami trha┼ą. V servise s vozidlami ni─Ź nedok├ízali urobi┼ą, lebo diagnostika ni─Ź neuk├ízala. Pri x- tej sk├║┼íobnej jazde sa chyba u┼ż neobjavila a aut├í sa z├íkrakom samoopravili. !? Na VW Polo boli probl├ęmy s lo┼żiskami. No a na v┼íetk├Żch VW a ┼ákodovk├ích po cca 60.000 km v┼Ľzgal interi├ęr. Niektor├ş Ti povedia, ┼że v├Żborn├ę s├║ Peugeoty a Citroeny. No, je to mo┼żno pravda, ale m├ím zn├ímych, ktor├ş maj├║ ve─Źn├ę probl├ęmy s klimatiz├íciami, chybov├Żmi hl├í┼íkami palubn├Żch po─Ź├şta─Źov. Ka┼żd├Ż jeden Citroen- Berlingo, C4, Jumpy po odjazden├ş cca 30.000 km musel ├şs┼ą do servisu na v├Żmenu ─Źohosi na prednej n├íprave.
Na plyn som mal preroben├ę Daewoo Nexia, ┼á- favorit, ┼á- Octavia. Je to lacnej┼íie vozenie, ale ur─Źite nebude┼í jazdi┼ą za polovicu. Ak som na benz├şne mal spotrebu 7l/100 km, tak na plyne to bolo 9-10 l/100 km. Ja som mal probl├ęmy so v┼íetk├Żmi menovan├Żmi autami, lebo vo─żnobe┼żn├ę ot├í─Źky st├íle kmitali hore- dole. Zmenil som aj servismana, ani to nepomohlo. Probl├ęm bol na STK, lebo nem├ím zn├ímeho, ktor├Ż by mi prehliadku vybavil. Pri splynova─Źoch ─Źastej┼íie treba meni┼ą svie─Źky a hlavne ka┼żd├Ż rok je nutn├ę urobi┼ą servis splynova─Źa. Otrava je aj s t├Żm, ┼że nesmie┼í ├şs┼ą do podzemn├Żch gar├í┼ż├ş s autom na LPG. Ak Ti toto v┼íetko nevad├ş, k├║p si auto so splynova─Źom. Ja napriek t├Żmto men┼í├şm probl├ęmom by som op├Ą┼ą k├║pil auto so splnova─Źom. Je to v├Żhodnej┼íie jazdenie, ale ur─Źite nie polovi─Źn├ę vo─Źi benz├şnu. N├ívratnos┼ą pri cene 1000 Eur je asi po 50.000 odjazden├Żch km.
Ja nie som odborn├şk, len Ti p├ş┼íem o mojich sk├║senostiach s autami ako u┼ż├şvate─ża. Preto Ti rad├şm k├║p si auto, ktor├ę sa Ti p├í─Źi a hlavne auto k├║p od ─Źloveka, ktor├ęmu d├┤veruje┼í, lebo ┼Ąa m├┤┼żu v baz├íre tak oklama┼ą, ┼że vozidlo bude┼í ma┼ą viac v servise, ne┼ż na ceste v BA na stredn├ę Slovensko.
Citova┼ą
kapoja
Nová tvár - Trabanto (1)
Zalo┼żen├Ż: 26 marec 2007
Pr├şspevky: 275
Nabehan├ę: 20 hod 30 min
Predmet: Re: ni┼ż┼íia stredn├í trieda Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 09:58   
martin cichy nap├şsal:
kapoja nap├şsal:

pre─Źo by malo by┼ą kupovan├ę na SR?

Lebo ked som ja kupoval jazden├ę auto mal som lep┼í├ş pocit ked som videl sk fakt├║ru, ako ked mi niekto uk├ízal h┼Ľbu cudzojazy─Źn├Żch papierov,KO... a ─Źo ja viem ─Źo e┼íte, tak som ja bol "KO".
Citova┼ą
andy.gee
Povedomá tvár - Favorito (38)
Zalo┼żen├Ż: 10 j├║n 2009
Pr├şspevky: 1241
Nabehan├ę: 8 dn├ş 1 hod 23 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 11:04   
cirkular nap├şsal:
Na z├íklade toho som si k├║pil Toyotu Corollu 1.4 VVTi, r.v. 2000. Auto ako tak├ę ┼ílapalo bez probl├ęmov, ale bol to ┼żr├║t oleja. Na ka┼żd├Żch 1000 km/0,7-1 l drah├ęho oleja. Beda v┼íak, ak sa Ti na takej Toyote nie─Źo pokaz├ş, alebo nejak├í plastov├í blbos┼ą zlom├ş. Napr. plastov├Ż kol├şk pridr┼żiavaj├║ci v├Żpl┼ł dver├ş stoj├ş 7 Eur!. Samozrejme n├íhrada neexistuje, mus├ş┼í si k├║pi┼ą origin├íl. Japonsk├ę aut├í maj├║ extr├ęmne drah├ę s├║─Źiastky a neexistuj├║ n├íhrady v takej miere ako na eur├│pske vozidl├í.

v celku suhlasim s prispevkom cirkular len ta trochu poupravim .. vybral si si sice spolahlivu toyotu ale pred kupou si asi nevedel, ze tieto prve 1,4 VVTi (a bohuzial aj 1,8) mali velky problem so spotrebou oleja vseobecne ..

k tym dielom .. extremne drahe na tuto corollu by som to nenazval, otec ma E10 (z ktorej E11 vychadza) a ceny beznych dielov ako brzdy, tlmice, veci na napravy su porovnatelne s inymi autami .. ostatne su drahsie ale extremne urcite nie .. staci trochu pohladat

a k tomu oleju .. neviem aky drahy olej si tam daval ale bezne oleje ako shell, kastr├│l, valvoline atd sa daju v pohode zohnat za cenu okolo 5-7 eur za liter

cirkular nap├şsal:
LPG je v├Żhodnej┼íie jazdenie, ale ur─Źite nie polovi─Źn├ę vo─Źi benz├şnu. N├ívratnos┼ą pri cene 1000 Eur je asi po 50.000 odjazden├Żch km.

navratnost je aj pri dnesnych cenach plynu v pohode do 25-30 tisic km (ratane so spotrebou pri lpg navysenou o 1,5 litra co sa pri dnesnych sekvencnych da bez problemov dosiahnut)

ale je pravda, ze odkedy plyn zdrazel tak polovicne naklady to uz bohuzial nie su
Zalo┼żen├Ż: 15 janu├ír 2011
Pr├şspevky: 37
Nabehan├ę: 1 hod 35 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 11:52   
Este jednu otazku by som mala. Co hovorite na dovoz auta zo zahranicia? Znamy ma nejake dobre kontakty v nemecku, sam si tak kupil myslim uz dve auta, vraj je to lacnejsie. Na druhej strane ked sa auto dovezie z vonku, pokial viem, musi tu prejst nejakymi kontrolami, ktore nie su lacne. Vyplati sa to potom vobec? Viem, ze je to asi tazko vseobecne povedat. Rozmyslam aj nad tymto...uz ma z toho vsetkeho zacina boliet hlava : (
Citova┼ą
martin BA
Zalo┼żen├Ż: 27 august 2009
Pr├şspevky: 615
Nabehan├ę: 19 hod 47 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 12:00   
od rana same blbosti.... a s dovozom sa neparaj,nato su ini borci,nie ty.tu mame aut dostatok na dobrej urovni....ak ti nema kto ozaj poradit s tvojho okolia, tak som ti napomocny,samozrejme zadarmo.....mam cas,skusenosti aj velky prehlad o tom co sa predava....viac cez ss.
Citova┼ą
knss
Nová tvár - Trabanto (12)
Zalo┼żen├Ż: 26 janu├ír 2009
Pr├şspevky: 557
Nabehan├ę: 2 dn├ş 8 hod 19 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 12:03   
Zalezi vsetko aj od toho, ako dlho si auto planujes nechat. Pokial chces auto tak na 3 roky nema zmysel uvazovat nad prerabkou na plyn. A tiez by som sa v tomto pripade popozeral po niecom, co si svoju cenu dobre drzi a lahko to predas. V tomto pripade by som odporucal Octiaviu.

Ak si chces auto nechat dlhsie tak ja by som volil benzinovu Toyotu Auris. A uvazoval by som nad prerabkou na plyn. Pri tvojom rocnom najazde sa ti investicia do splynovaca vrati po cca troch rokoch, co je celkom fajn. Auto je sikovne a ani na dialnici sa nestrati, pokial nechces dlhodobo okupovat lavy pruh.

Inak ani s autami co tu boli menovane nespravis chybu. Octavia, golf, focus...
Citova┼ą
PatrolGR
Nová tvár - Trabanto (4)
Zalo┼żen├Ż: 01 okt├│ber 2008
Pr├şspevky: 400
Nabehan├ę: 1 dn├ş 22 hod 39 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 12:18   
Ja som ti napisal sukromnu spravu, ak si to vies precitat, tak si precitaj Dal som ponuku na auto, ked chces napisem sem o ake ide, nech to zhodnotia chalani, ci to je zaujimave
Citova┼ą
poseidon1
Zalo┼żen├Ż: 30 j├║l 2007
Pr├şspevky: 81
Nabehan├ę: 1 dn├ş 9 hod 51 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 12:24   
asi takto:
auto do 7 respektive do 7500e,aby nieco ostalo aj na servis,prihlasenie a podobne...
najlepsie co najnovsie s najmensim poctom skutocnymi km.
volba:nizska stredna trieda bude pre teba asi najlepsia.
auta typu:octavia,golf(u mna uz pravdepodobne nikdy v zivote),leon,focus,astra,auris,civic,mazda3,bravo....atd
benzin-minimalne servisne naklady-olej,filtre,sviecky
diesel-vecsie servisne naklady+ak dostane mrtvicu turbo,cerpadlo,vstreky a vela ineho
plyn-ak plyn tak uz kupit auto s plynom.
a jednoznacne so 6stupn. prevodovkou!
vela stastia pri kupe
Citova┼ą
deep
Nová tvár - Trabanto (2)
Zalo┼żen├Ż: 05 j├║l 2006
Pr├şspevky: 279
Nabehan├ę: 4 dn├ş 23 hod 54 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 12:55   
mil├í mia za─Ź├şnam sa tu str├íca┼ą!
v prvom pr├şspevku p├ş┼íe┼í ┼że prev├í┼żne cesta BA-BB teda tis├şc km mesa─Źne, to mi vych├ídza tak dve cesty za mesiac, a hlavne nehnevaj sa ale asi sama nevie┼í ─Źo chce┼í. P├ş┼íe┼í ┼że ─żutuje┼í ┼że ste predali va┼íu dobr├║ okt├ívku - Tak vid├ş┼í u┼ż m├í┼í jeden typ ak sa ti na nej jazdilo dobr├ę u┼ż len n├íjs┼ą v dobrom stave a m├í┼í po probl├ęme.
m├í┼í mo┼żnos┼ą k├║pi┼ą 2 ro─Źn├ę p├│lo od ─Źloveka ktor├ęho pozn├í┼í, pod─ża m┼ła na 2x BA-BB za mesiac bohate sta─Ź├ş (pisala si max dve osoby) a m├í┼í dostupn├Ż servis na ka┼żdom rohu a ─Źo sa t├Żka pohodlia dve a pol hod. vydr┼ż├ş ─Źlovek v poho pr├şpadne z jednou prest├ívkou.
Focus tie┼ż dobr├í volba a s benz├şnom ni─Ź nepokaz├ş┼í (ja som zastanca diezlu, len tak na okraj) ale mysl├ş┼í ┼że bude┼í str├íca┼ą dych na dialnici...(somarina) bral by som to ako argument keby si robila 4xmesa─Źne ba-niekde D tak 1000km vzdialen├ę.
M├┤j n├ízor- toyota,honda,mazda,vw group v┼íetko overen├ę zna─Źky a je to len na tebe ktor├ę si vyberie┼í
ako ti u┼ż p├şsali zajdi si do baz├íru treb├írs aj ccc (kupuva┼ą nemus├ş┼í ale ur─Źite tam budu ma┼ą v┼íetky spomenut├ę zna─Źky) prectieraj zaujem povoz sa ,vysk├║┼íaj parkovanie a sama sa rozhodni ktor├ę ti padne. Potom pr├şpadne sem nap├ş┼í z ─Źoho si si vybrala a chlapci ti u┼ż poradia ak├║ motoriz├íciu pr├şpadne na─Źo si d├íva┼ą pozor pri k├║pe.
Pokial viem na fore je kopec dobr├Żch ─żud├ş aj z BA (napad├í ma mp3turbo), ktor├Ż dokonca zlo┼żili po─Ź├şta─Ź a poslali na v├Żchod, tak ver├şm ┼że ak si u┼ż vyberie┼í tak budu ochotn├Ż zajs┼ą s tebou sa na konkretn├ę auto pozrie┼ą a poradia ti.
Prajem ti aby si sa dobre rozhodla a hlavne ve─ża ciest BA-BB bez poruchy.
Citova┼ą
Cham
Ob─ż├║ben├Ż ─Źlen - Bawo (93)
Zalo┼żen├Ż: 30 janu├ír 2009
Pr├şspevky: 1131
Nabehan├ę: 23 dn├ş 11 hod 47 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 15:02   
mia28 - si vdacny objekt pre vsetkych smejdov, ktori sa motaju okolo aut. Na tvojom mieste by som si kupil nove auto, alebo cestoval vlakom. Poznam vela pripadov ludi, ktori naivne doverovali a dnes vyplakavaju.
Citova┼ą
mia28
Zalo┼żen├Ż: 15 janu├ír 2011
Pr├şspevky: 37
Nabehan├ę: 1 hod 35 min
Pr├şspevokZaslal: 16.01.2011 16:54   
[quote="deep"]mil├í mia za─Ź├şnam sa tu str├íca┼ą!

Ahoj deep, presne tak, nevedela som co chcem, preto som sem napisala. O oktavii som predtym neuvazovala, zdalo sa mi to privelke auto. Rozumne ste ma presvedcili, ze na dlhsie cesty po dialnici, je prave vacsie auto vhodne, preto som napisala, ze lutujem, ze ju nasi predali. Co sa tyka Focusu, citovala som z recenzie. Co sa tyka pola, jedna sa o predvadzacie auto, ale kedze beriem do uvahy tu spomenute nazory a rady, zdalo sa mi polo prilis male. Mne je jedno ake auto to bude, moje kriteria su, stredna az vacsia velkost (na zaklade vasich rad), nekazivost a nie velka spotreba. Obzeram sa presne po tych znackach co si spomenul, chcela by som to kupit o take 2 max 3 mesiace, takze budem sledovat inzeraty a ak sa mi bude nieco pozdavat, poprosim vas o nazor.
Citova┼ą
zarzuella
Zalo┼żen├Ż: 12 janu├ír 2011
Pr├şspevky: 3
Nabehan├ę: 0 min
Pr├şspevokZaslal: 27.01.2011 20:16   
auto si musiš vyskušat! Ak ti sadne tak ho ber A octavia je fajn
Citova┼ą
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma
<12345>

Zobrazi┼ą pr├şspevky z predch├ídzaj├║cich:   
Prejdi na: