Ake aditivum pouzit - benzin

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Ake aditivum pouzit - benzin

Príspevok od používateľa dragoo »

Ahojte,

stojim pred dilemou ..ake aditivum pouzit pre benzinovy motor.. v mojom pripade 2,0 TSI

zatial som sa zameral na dva:

VIF Super Benzin Aditiv

Miller oils Petrol Power ECOMAX.

Poprosim Vas o nazor, kludne navrhnite aj nieco ine..Taktiez otazka znie kde kupit, ktory dodavatel je spolahlivy (najme z hladiska toho ze v minulosti sa cez niektore online shopy predavali falsovane oleje..ale to asi nebude problem aditiv na druhej strane)

Dakujem
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

naco to tam chces liat? Co od toho cakas?
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

prevencie pred zakarbonovanim motora.. resp udrzanie motora v dobrej kondicii.. mozeme to aj nazvat nahradou za premiove palivo cize obycajna 95 ka + aditivum (aspon budem vediet co tam je)
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Pri benzine ma teoreticky vyznam iba nazaciatku a na konci zimy aditivum kvoli vyzbieraniu pripadnej vody z nadrze. Ale to tam mozes pridat pokojne aj denaturovany lieh, lebo presne na tom principe to funguje.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Aditíva do benzínu by som nedával. Ak chceš prevenciu proti zakarbónovaniu, tak meň olej častejšie. Skráť interval na 7500km a spravíš pre motor viac, ako aditivizáciou paliva.
Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jay-t »

Ja mam tiez priamovstrek a lejem VIF Super Benzin Aditiv uz stvrtym rokom (kvoli tebou uvedenym dovodom), a zatial spokojnost. Dokonca som niekde videl aj test aditiv do benzinov a tento mal velmi dobre referencie (nejak oskrabavali karbon z motorov ktore mali nabehanych xyz motohodin a porovnavali to).
Dokonca mam pocit z trosililinku mensej spotreby pri pouziti aditiva, ale mozno to je len taka psycho barlicka (usetrena spotreba je ajtak tatam ked si presadne frajerka za volant :)

Btw tiez menim olej po 8 - 10 000km (ako sa podari) a snazim sa nepodtacat motor...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

davam VIF a uz som to sem aj mozno pisal kolko ma to stoji .............. 15€ rocne (2x500ml pixla vifu) co je zanedbatelny peniaz (1lm vif na 1liter benzinu) tak preco nie (pri rocnom najazde cca 15000km a spotrebe do 7 litrov benzinu) ved rocne spalim okolo 1000 litrov tak tych 15€ je pri tom smiesna polozka
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

VIF, testy jasne preukazuju, ze aj obycajna 95ka s vifom je na tom parametrami lepsie ako premiove paliva typu maxxmotion a podobne.
Co sa tyka vyjadreni miestnych truhlikov ala raven a podobne, tak sa treba drzat dostupnych testov na akom takom odbornom zaklade.
Ak niekto riesi odkarbonovanie motora skratenim intervalu oleja, tak jeho vec, zrejme maju pocit, ze uloha benzinu a oleja v motore je totozna rovnako ako ich posobenie na jednotlive casti v motore;-)
benz2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.12.2013 16:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2 »

Používam VIF do benzínu 95, tankované stále len na Shell, nabehané s VIF om 15 000 km v pomere 50 ml VIF na 50 l benzínu . Neaké to porovnanie už viem urobiť. Určite to funguje a je rozdiel .S VIFom tichší chod motora, na voľnobehu nižšie otáčky mám to zmerané pri emisnej kontrole, lepšie hodnoty spalín, pravdepodobne aj lambda sonda dáva lepší signál. Motor je benzín atmosféra 105 000 km originál nestočených ,olej 10000 - 12000 km pravidelná výmena
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Ak chces ochranu pred zakarbonovanim treba semtam chvilu pojazdit pri cervenom poli nie len v rozmedzi 1500-2500 otacok. :zg282: Takze niejaky 10km horsky usek vykaslat sa na spotrebu a pojazdit len na 2-3stupni 4000ot a hore a usadeniny budu vypalene :2f93: ( len hned nevypinaj motor potom :-\ ) a castejsie men olej. Rokmi overena metoda :4012: A na viac oktanovy benzin sa vytototo , nic ty to nepomoze pretoze pokial je motor stavany na spalovanie 95oktanu tak mu 98oktanom nepomozes. Musel by si zmenit na motore toho trosku viac a hlavne nejazdit do 4500ot ale nad :d :D lebo cim vyssie oktanove cislo tym vacsia odolnost proti vznieteniu cize benzin na vyssie tlaky a teploty v motore :300f:
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Aditivom nezmenis oktanove cislo - cize z 95 nebude 98.
Konkretne VIF u mna znamenal o 0.5 litra mensiu spotrebu (podla dojazdu km, aj podla palubneho PC) a tempomat mi uz na dialnici nevypina, pri tiahlych stupaniach na tej istej trase. Minimalne motor bezi "lahsie", kedze aditivum ma predovsetkym mazaci ucinok. Vykon to podla mna nazvacsi.

Lejem tiez VIF (do dvoch japonskych atmosfer), vzhladom k cene - cca 1,20 EUR navyse k plnej nadrzi je naklad navyse uplne zanedbatelny.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Jednoznačne SONAX Fuel Injector Cleaner !

THE BEST !!!

Dostať na benzinkach LUKOIL.
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Nepatrí nahodou do tsi-98 oktán?
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

nie, minimum je 95 oktánov.
Inak sa bavíme o vif a spol, tak neviem čo tu niektorí pletú vyššie oktány. aditíva majú predsa inú funkciu ako zvyšovať oktány.
nahodnyokoliduci123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.04.2016 22:45
Zdieľať na Facebook

Motorka

Príspevok od používateľa nahodnyokoliduci123 »

Zdravim vas,prosim chcem sa opytat ma to vyznam pouzit to aditivum aj do motorky?Uplne nova este v zabehu.Ak by to vyslovene pomohlo motoru tak by som to tam nalieval.Len by som chcel vediet vas nazor.Dakujem za radu.Pekny vecer

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných